صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

753 متولی موقوفه در مازندران وجود دارد

رئیس اداره تحقیق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از وجود 753 متولی موقوفه در استان خبر داد و گفت: متولیان در اجرای نیات واقف دقت و حساسیت داشته باشند.

کد خبر : 29552

تاریخ انتشار : 03/06/1394 - 11:38


753 متولی موقوفه در مازندران وجود دارد

به گزارش خط امید بهشهر و به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، رشید رضا پور در همایش متولیان موقوفات شرق استان مازندران که در اداره اوقاف شهرستان بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا امانت موقوفات را به نحو احسن امانت داری کنیم.
وی با بیان اینکه اگر در نیات موقوفات دقت لازم صورت نگیرد مردم نسبت به موقوفات بدبین خواهند شد، افزود: واقفین تمام یا بخشی از اموال خود را در شرایط موجود در ده ها سال وقف کردند زیرا نیاز جامعه را سنجیدند و طبق شرایط نیاز روز وقف کردند.
رئیس اداره تحقیق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه متولیان امانتدار واقعی و حقیقی برای موقوفات هستند، بیان داشت: متولیان باید در این راه دقت و حساسیت لازم را داشته باشند.
رضاپور تصریح کرد: با توجه به راه اندازی سامانه جامع موقوفات و انجام دادن تمام مراحل مالی و کاری موقوفه در این سامانه، بر متولیان ایجاب می کند که تمام مراحل هر موقوفه را از طریق سامانه جامع انجام دهد که این روند در استان در حال پیشرفت است.
وی از وجود753 متولی موقوفه در استان خبر داد و گفت: 246 متولی در سامانه فعالیت دارد که این امر با ارائه آموزش های لازم در حال پیشرفت است.
رئیس اداره تحقیق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه 718 موقوفه غیر متصرفی داریم، ادامه داد: متولی امانتدار موقوفات است و باید از قوانین و مقررات وقف و موقوفات اطلاع کافی داشته باشد و نسبت به اجاره نامه، بودجه، عملیات مالی در سامانه، دریافت و پرداخت عواید موقوفات و ... اطلاعات کافی داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه برای برخورداری از معافیت مالیاتی باید از طریق سامانه جامع مفاصا حساب برای موقوفات اخذ شود، ادامه داد: متولیان متولی اصلی انجام این امورات هستند.
رضاپور، قرائت و مسلط بودن به وقفنامه را از جمله وظایف متولیان دانست و گفت: متولیان باید طبق اولویت ذکر شده به نیات واقفین در وقفنامه عمل کنند.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : 753 متولی موقوفه در مازندران وجود دارد

753 متولی موقوفه در مازندران وجود دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر