صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با بی‌بی‌سی:

موضع ایران نسبت به اسرائیل اندکی تغییر کرده است/ ایران دیگر تهدیدی برای اسرائیل نیست

وزیر خارجه انگلیس با این ادعا که موضع ایران نسبت به اسرائیل اندکی تغییر کرده است، گفت: «ایران را براساس اقداماتش در قبال اسرائیل قضاوت می‌کنیم. آنچه در مورد ایران اهمیت دارد رفتار ایران در قبال بازیگران منطقه چه اسرائیل و چه دیگر کشورهاست که معلوم می‌شود ایران دیگر تهدیدی برای آنها نیست.»

کد خبر : 29467

تاریخ انتشار : 02/06/1394 - 12:09


موضع ایران نسبت به اسرائیل اندکی تغییر کرده است/ ایران دیگر تهدیدی برای اسرائیل نیست

به گزارش خط امید بهشهر، فیلیپ هاموند که در سفری 2 روزه در تهران به سر می‌برد در مصاحبه با رادیو ۴ بی‌بی‌سی گفت که ما نسبت به خطاهای ایران کور و چشم بسته نیستیم.

هاموند روز دوشنبه (امروز) در گفت‌وگو با رادیو ۴ بی‌بی‌سی گفت «بریتانیا باید در روابطش با ایران محتاط باشد.»

وزیر خارجه انگلیس بعداز بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران گفت «باید با احتیاط با ایران گام برداریم. میراث عمیقی از عدم اعتماد میان دو سو وجود دارد و عرصه‌های مهمی هستند که سیاست‌هایمان تفاوت‌های اساسی دارد.»

هاموند خاطر نشان کرد عدم اعتماد بین طرفین «به معنای صحبت نکردن نیست؛ باید جاهایی که دید مشابهی داریم مانند مساله داعش، با هم صحبت کنیم و با همکاری در این مسایل این امکان فراهم می‌شود که در مسایلی که با هم توافق نداریم به فهم مشترک و معقولی برسیم.»

وی در ادامه گفت هر دو کشور برای مبارزه با داعش همکاری می‌کنند اما در مساله حقوق بشر با یکدیگر تفاوت دارند.

هاموند افزود «اگر با ایرانی‌ها صحبت نکنیم، قادر نخواهیم بود در توسعه سیاست ایران تاثیرگذار باشیم.»

وی در این گفت‌وگوی رادیویی تصریح کرد «می‌توانیم روابطی صمیمی با ایران داشته باشیم؛ ایران کشور مهمی در منطقه است. هرچند تاریخ ناخوشایندی از روابط داریم اما بعد از چند سال و بعد از توافق این روابط درحال بهتر شدن است و اکنون باید به فاز بعدی وارد شویم؛ باید وارد گفت وگوی دو طرفه بشویم.»

هاموند با این ادعا که موضع ایران نسبت به اسرائیل اندکی تغییر کرده است گفت که ایران را براساس اقداماتش در قبال اسرائیل قضاوت می‌کنیم. وی به رادیو بی‌بی‌سی گفت «آنچه در مورد ایران اهمیت دارد رفتار ایران در قبال بازیگران منطقه چه اسرائیل و چه دیگر کشورهاست که معلوم می‌شود ایران دیگر تهدیدی برای آنها نیست.»

وی در ادامه گفت‌وگو تصریح کرد انگلیس برای تاثیر گذار بودن در منطقه باید با ایران که بازیگر بزرگی در منطقه خاورمیانه است، همکاری کند. 

فیلیپ هاموند به همراه هیئت بلندپایه‌ای از بازرگانان و مقامات انگلیسی روز گذشته برای بازگشایی سفارت بریتانیا بعد از ۴ سال، به تهران سفر کرد. روز یکشنبه هاموند با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان دیدار و امروز صبح وزیر خارجه انگلیس با دکتر روحانی، ریاست جمهوری کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : موضع ایران نسبت به اسرائیل اندکی تغییر کرده است/ ایران دیگر تهدیدی برای اسرائیل نیست

موضع ایران نسبت به اسرائیل اندکی تغییر کرده است/ ایران دیگر تهدیدی برای اسرائیل نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر