صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات سالم‌سازی دریا در مازندران

نماینده هیات نجات غریق و غواصی استان در شرق مازندران با انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات طرح‌های سالمسازی دریا در استان گفت: ناجیان غریق در منطقه ممنوعه بهشهر فاقد امکانات هستند.

کد خبر : 29452

تاریخ انتشار : 02/06/1394 - 12:06


انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات سالم‌سازی دریا در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، مهدی ستونه اظهار کرد: نداشتن سرویس ایاب و ذهاب، کمبود آب آشامیدنی در کنار ساحل، نبود نیروی انتظامی در منطقه میانکاله، نبود آمبولانس، نداشتن چادر و بویه نجات، ندادن حقوق به موقع ناجیان از جمله مشکلات عدیده ناجیان غریق این منطقه است.

وی تصریح کرد: قایق امداد جی‌می‌نی و شناور جت اسکی وسایلی ضروری برای تسریع در نجات جان افراد در زمان طلایی نجات است و ناجیان غریق منطقه ممنوعه شهرستان بهشهر فاقد این امکانات هستند.

وی با بیان اینکه قایق امداد جی‌می‌نی و شناور جت اسکی برای 10 شهر ساحلی مازندران توسط استانداری خریداری شد و اواخر مرداد به شهرداری‌ها تحویل داده شد، اظهار کرد: برای طرح صدف دریای بهشهر که تنها 50 متر فضای شنای آقایان را در بر می‌گیرد یک قایق امداد جی‌می‌نی و یک شناور جت اسکی تحویل داده شد و این در حالی است که به 65 کیلومتر ساحل منطقه ممنوعه هیچ شناوری تعلق نگرفت.

دبیر هیأت نجات غریق و غواصی شهرستان بهشهر یادآور شد: در سال گذشته شهرستان بهشهر با نداشتن حتی یک غرق شده در دریا؛ رتبه نخست را در سطح استان و کشور کسب کرد.

ستونه با بیان اینکه از ابتدای خرداد امسال تابه حال در ساحل شهرستان بهشهر 73 نفر نجات یافتند که 54 مرد و 19 زن بودند، گفت: متأسفانه تنها یک غرق شده در خارج از محدوده در این منطقه رخ داده که در ساحل زمین‌های بندرامیرآباد مردی اهل مشهد غرق شد و البته برای آن محدوده نیز درخواست نیروی ناجیان غریق داده بودیم که موافقت نشد.

وی افزود: متأسفانه در زمان غرق شدن یک فرد همه ناجیان را بازخواست می‌کنند اما به درخواست‌های ما برای خدمات و امکانات موردنیاز رسیدگی نمی‌شود.

نماینده هیأت نجات غریق و غواصی استان در شرق مازندران گفت: یکی از بزرگترین ضعف‌های آتش‌نشانی و هلال‌احمر شهرستان‌های بهشهر و گلوگاه نداشتن لباس غواصی است.

ستونه اظهار کرد: تنها یک جت اسکی که در سال‌های گذشته اداره ورزش و جوانان بهشهر در اختیار هیأت نجات غریق شهرستان و ناجیان غریق منطقه ممنوعه قرار داده بود پس از 4 سال استفاده احتیاج به تعمیر دارد و هیچ ارگانی مسئولیت پرداخت هزینه تعمیر 8 میلیون تومانی آنرا نمی‌پذیرد.

وی در پایان گف : مدت 2 ماه است که هیأت نجات غریق شهرستان بهشهر سرپرست رسمی ندارد و در این مدت معاون مدیرکل اداره ورزش و جوانان مازندران؛ سرپرست موقت این هیأت است که قددران پیگیری‌های مجددانه وی در باره مشکلات ناجیان غریق این شهرستان هستیم.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات سالم‌سازی دریا در مازندران

انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات سالم‌سازی دریا در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر