صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نوبخت خبر داد

صرفه‌جویی ۴۸۰۰میلیاردی با انصراف و حذف یارانه ۴.۴میلیون نفر

رئیس سازمان مدیریت با بیان "با انصراف و حذف چهارمیلیون و ۴۰۰هزار نفر از یارانه بگیران در پرداخت ۴۸۰۰میلیارد تومان از یارانه نقدی صرفه‌جویی کردیم" افزود: همین مبلغ را در اجرای طرح تحول سلامت به خود مردم بازگرداندیم.

کد خبر : 29448

تاریخ انتشار : 02/06/1394 - 11:37


صرفه‌جویی ۴۸۰۰میلیاردی با انصراف و حذف یارانه ۴.۴میلیون نفر

به گزارش خط امید بهشهر، محمدباقر نوبخت در گفتگوی تلویزیونی یکی از مشکلات دولت یازدهم را از ابتدای کار انحراف از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها دانست و افزود: قرار بر این بود که نیمی از منابعی که از افزایش قیمت‌ها حاصل می‌شود به‌طور مستقیم به مردم داده شود، 30 درصد آن به طرحهای تولیدی اختصاص یابد و 20 درصد مابقی هم به منابع دولت اضافه شود.
سخنگوی دولت افزود: این در حالی است که علاوه بر 50هزار میلیارد تومان پرداختی به مردم سالانه 11هزار و 300میلیارد تومان دیگر هم از خزانه عمومی برداشت و بین مردم توزیع شد.
نوبخت تصریح کرد: مردم بدانند توزیع مبلغ 45هزار و 500 تومان به‌ازای هر نفر خلاف قانون است و بر اساس قانون، نیمی از آن باید پرداخت شود.
وی با اشاره به انصراف دومیلیون و 400هزار نفر از دریافت یارانه‌ها افزود: بر اساس قانون، دولت با شناسایی پردرآمدها تا کنون یارانه دومیلیون نفر دیگر را قطع کرده است.
نوبخت با بیان اینکه درآمد بسیاری از مردم در کشور معلوم نیست، گفت: تلاش ما بر آن بوده است که با حصول اطمینان از پردرآمد بودن افراد اقدام به قطع یارانه آنها کنیم و در صورت اشتباه در تشخیص هم امکان اعتراض مردم را فراهم کردیم.
وی با بیان "با انصراف و حذف چهارمیلیون و 400هزار نفر از یارانه بگیران در پرداخت 4800میلیارد تومان از یارانه نقدی صرفه‌جویی کردیم" افزود: همین مبلغ را در اجرای طرح تحول سلامت به خود مردم بازگرداندیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: بنا داریم یک‌هزار میلیارد تومان دیگر از همین منابع صرفه‌جویی شده را به تولید کنندگان پرداخت کنیم و ما‌به‌التفاوتی را هم برای وام ارزان‌قیمت مسکن به زوجهای جوان اختصاص دهیم.
نوبخت در پاسخ به سؤالی مبنی بر "آیا بهتر نیست که افراد نیازمند را شناسایی و یارانه را به آنها پرداخت کنید؟" ابراز کرد: افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در کشور 10میلیون نفر هستند که در صورت اجرای این پیشنهاد باید 66میلیون نفر را حذف کنیم در حالی که بسیاری از آنها برای دریافت یارانه‌ها محق هستند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : صرفه‌جویی ۴۸۰۰میلیاردی با انصراف و حذف یارانه ۴.۴میلیون نفر

صرفه‌جویی ۴۸۰۰میلیاردی با انصراف و حذف یارانه ۴.۴میلیون نفر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر