صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شروط تشکیل پلیس اقتصادی از زبان جانشین فرمانده ناجا

جانشین رئیس پلیس کشور با تاکید بر لزوم فراهم شدن زیرساخت‌ها برای تشکیل پلیس اقتصادی، پیش‌نیازهای لازم را تشریح کرد.

کد خبر : 29289

تاریخ انتشار : 31/05/1394 - 18:25


شروط تشکیل پلیس اقتصادی از زبان جانشین فرمانده ناجا

به گزارش خط امید بهشهر، سردار اسکندر مومنی با حضور در استودیوی برنامه مثبت و منفی شبکه پنج با اشاره به در دست مطالعه بودن تشکیل پلیس اقتصادی، گفت: راه اندازی پلیس اقتصادی بصورت مستقل پاسخ به مطالبات مردم و بخشی از دستگاه ها و نهادهای مختلف است. زیرا مناسبات اقتصادی امروزه بسیار پیچیده‌تر از گذشته شده است.
وی ادامه داد: برای داشتن پلیس اقتصادی نیازمند بسترسازی، تجهیزات و امکانات، تامین نیروی انسانی آموزش دیده، قوانین و مقررات، حمایت دولت و مجلس و... هستیم. البته اکنون نیز در حال تعامل با دولت و مجلس هستیم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه وقتی صحبت از پلیس اقتصادی می‌شود، باید بخشی از اختیارات اولیه قضایی هم به آن داده شود، تاکید کرد: در برخی از کشورها که پلیس اقتصادی راه اندازی شده، این اختیارات به صورت مشخص و تعریف شده به آنها داده شده است.
مومنی در بخش دیگری از صحبتهایش با اشاره به اینکه داشتن امنیت در یک جامعه نیاز ضروری و حیاتی است که در سایه این امنیت مولفه های توسعه اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و .... محقق می‌شود، ادامه داد: در سایه امنیت کامل است که شهروندان در جامعه حرکت و رشد می‌کنند. اگر امنیت نباشد، توسعه و پیشرفت هم وجود ندارد. خوشبختانه در کشور ما امنیت مطلوبی وجود دارد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ما باید بستر و زمینه‌های امنیت در فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه گذاری را نیز برای شهروندان مهیا کنیم، تصریح کرد: امنیت اقتصادی ابعاد دیگری هم دارد. ایجاد فرصتهای برابر، حمایت از تولید، اطلاعات شفاف و دسترس، تغییر نکردن قوانین اقتصادی جنبه‌های نرم امنیت اقتصادی است.
مومنی با اشاره به اینکه مفهوم امنیت بسیار وسیع و کلی است، تاکید کرد: خوشبختانه با استعانت الهی توفیق خوبی نیروی انتظامی در زمینه امنیت در بخشهای مختلف رخ داده است. کاهش تصادفات رانندگی، قاچاق کالا، جلوگیری از مواد مخدر و... مصادیقی است که از هدر رفت درآمد اقتصادی ملی جلوگیری می‌کند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : شروط تشکیل پلیس اقتصادی از زبان جانشین فرمانده ناجا

شروط تشکیل پلیس اقتصادی از زبان جانشین فرمانده ناجا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر