صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر اصلاح طلب شمالی و عاقبت مسکن مهر

سایه سنگین نریمان بر سر 400 هزار واحد مسکن مهر

با انتصاب محسن نریمان به عنوان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید که خود از منتقدین و مخالفان طرح مسکن مهر بود سرنوشت 400 هزار واحد مسکن مهر به هاله ای از ابهام رفت.

کد خبر : 2928

تاریخ انتشار : 26/06/1392 - 19:42


سایه سنگین نریمان بر سر 400 هزار واحد مسکن مهر

به گزارش خط امید بهشهر _ اجراي مسكن مهر به عنوان ملي ترين طرح دولت براي اجراي سياست خانه‌دار كردن مردم اميدهايي را در دل افرادي كه خانه دار شدن برايشان رويا بود ايجاد كرد و به گفته كارشناسان و صاحب نظران حوزه مسكن اجراي اين طرح كه توسط دولت عدالت محور آغاز شده يك كار انقلابي، اسلامي و ماندگار در تاريخ ايران است.

در اين كه انتقادها از مسكن مهر ريشه در مسايل سياسي دارد شكي نيست چرا كه تا قبل از دولت نهم و دهم هم مشكلاتي در كشور وجود داشت، اين روال طبيعي هر جامعه اي است. اما از زمانيكه طرح هايي چون مسكن مهر، سهام عدالت، هدفمندي يارانه ها، بنگاههاي زودبازده و . . . مطرح شده است، برخي سياسيون گويي گمشده شان را پيدا كرده اند. تمام مشكلات ۵۰ سال اخير كشور را به اين طرحها نسبت مي دهند. اما روي ديگر اين ماجرا مردمي هستند كه سرانجام و پس از سالها به بخشي از حقوق خود دست پيدا كرده اند. البته تريبونها و بلندگوهاي سياسيون در اين سالها آنقدر داد و فرياد راه انداختند تا صداي اين بخش از مردم شنيده نشود.

حال در این میان محسن نريمان به عنوان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید  از سوی وزیر راه و شهرسازی به عنوان جایگزین محمد هادی رستمیان انتخاب شده  که  پیش از این یکی از منتقدین جدی مسکن مهر بوده است.

نریمان اکنون معاون وزیر و مدیرعامل شهرهای جدید  است و قرار است متولی ساخت و اتمام 400 هزار مسکن مهر در کشور باشد. در حالی که در گذشته بارها منتقد مسکن مهر بوده و حال سوال این است که با این انتخاب وزیر، سرنوشت مسکن مهر چه خواهد شد؟

براین اساس این پرسش مطرح است که وزیر راه وشهرسازی، چه سیاستی را برای بخش مسکن کشور و اتمام 400هزار مسکن مهر در پیش خواهدگرفت؟

آیا شهرهای جدید قرار است بدون مسکن مهر ساخته شوند و تکمیل شوند؟ آیا در شرایطی که خود وزیر راه و شهرسازی و مشاوران وی به طرف تقاضای مسکن بیشتر توجه نشان می دهند و در مورد تکمیل مسکن مهر و تامین منابع آن، از کمبود بودجه دولتی و مجلس سخن گفته اند، می توان به تکمیل طرح های نیمه تمام مسکن مهر امیدوار بود؟ آیا بهتر نیست که وزیر راه و شهرسازی به طور شفاف، هدف خود از انتخاب مشاوران و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید را اعلام کند که با کدام هدف، کسانی انتخاب شده اند که اعتقادی به مسکن مهر ندارند و به جای طرف عرضه و تقویت تولید، به طرف تقاضا توجه دارند؟!

محسن نريمان پیش از این معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده و چند دوره به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی فعالیت کرده و به عنوان نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ بابل در دورهٔ سوم و چهارم  حضور داشته است.  نريمان داراي تحصيلات لیسانس مهندسی ساختمان است و قبلا استاندار خراسان بوده و مدتی هم به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آب استان خراسان فعالیت کرده است.

نریمان نماینده مردم بابل در مجلس ششم و کاندیدای انتخابات مجلس هشتم که از سوی هیات‌های نظارت واجرائی تائید صلاحیت شده بود، از سوی شورای نگهبان نیز رد صلاحیت شد. محسن نریمان درانتخابات مجلس هفتم نیز رد صلاحیت شده بود.

نکته دیگر این است که در سابقه سیاسی نریمان،  وی از طرفداران  میرحسین موسوی در انتخابات بود که برای انتخابات مجلس نیز رد صلاحیت شده است. محسن نريمان، نماينده بابل در مجلس شوراي اسلامي، در واكنش به اعتراض امام جمعه اين شهر به ديدار برخي نمايندگان اصلاح‌طلب با سران فتنه، ميرحسين موسوي را "فرزند حضرت زهرا(س) " ناميد و گفت كه حجت‌الاسلام روحاني "خارج از اختيارات خود و خارج از روابط و مقررات رفتار مي‌كند."


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : سایه سنگین نریمان بر سر 400 هزار واحد مسکن مهر

سایه سنگین نریمان بر سر 400 هزار واحد مسکن مهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر