صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
گفتگو با دانشمند مازندرانی که 5 سال دانشمند برتر جهان شد

محققین با ایستادگی و جهاد علمی، ایران اسلامی را بسازند

دکتر گنجی استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در طی 5 سال به عنوان دانشمند برتر جهان در زمینه مهندسی از طرف موسسه thompson Reuters معرفی می شود.

کد خبر : 2927

تاریخ انتشار : 26/06/1392 - 19:35


محققین با ایستادگی و جهاد علمی، ایران اسلامی را بسازند

به گزارش خط امید بهشهر _ دکتر داوود دومیری گنجی برای افراد علاقمند به حوزه پژوهش گمنام نیست.

دومیری گنجی 48 ساله متولد شهر بابل استان مازندران است.

دکتر گنجی کارشناسی خود را در رشته مهندسي مكانيك با گرایش حرارت و سيالات در دانشگاه تهران در سال 68 و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکانیک گرایش تبديل انرژي در دانشگاه تربيت مدرس در سال 71 و دکتری خود را در رشته مهندسي مكانيك گرایش تبديل انرژي در دانشگاه تربيت مدرس با عنوان مدلسازی سه بعدی اسپری مايع در موتورهاي احتراق داخلي در سال 83 به پایان رسانید.

گنجی برترین دانشمند جهان

گنجی استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشمند برتر در زمینه مهندسی در طی 5 سال از طرف موسسه(thompson Reuters)
عضو انجمن ریاضی ایران، عضو انجمن هیدرولیک و مهندسی ایران، ارایه کننده بیش از 500 مقاله در داخل و خارج کشور،عضوانجمن فیزیک وبرق آمریکا، عضوانجمن مکانیک و برق آمریکا و اروپا،دریافت کننده لوح سپاس ازبزرگترین انتشارات جهان (الزویر)، دانشمند برجسته نمایه بین‌المللی ISI، ارایه کننده بیش از 300 مقاله ISI، دانشجوی نمونه کشوردرسال ۱۳۷۸، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دریافت کننده لوح تقدیر از رییس جمهور و وزیر علوم به عنوان پژوهشگر برتر کشور است . انتخاب وی به عنوان یکی از فرزانگان مازندران نیز در سوابق این استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل قراردارد.

وی از دست هاشمی رفسنجانی به عنوان دانشجوی نمونه، از دست خاتمی به عنوان استاد نمونه و از دست احمدی نژاد به عنوان پژوهشگر نمونه لوح تقدیر دریافت کرده است.

در زیر گفتگوی سایت بولتن با دکتر داوود دومیری گنجی، استاد دانشگاه و رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران را می خوانیم.

آقای دکتر شما ظاهرا جزو صد مرد اول علمی ایران و دانشمند برتر جهان شناخته شده اید، لطفا کمی در این مورد توضیح دهید.

 

گنجی برترین دانشمن جهان

دکتر گنجی: بله، بنده در 5 سال اخیر توسط موسسه بین المللی و معتبر تامسون( Thompson Reuters ) که افراد محقق و ژورنال های معتبر را درجه بندی می کند و رنکینگ isi را مشخص می کند به عنوان دانشمند برتر جهان شناخته شدم.

آقای دکتر تاکنون چند مقاله از شما به چاپ رسیده؟

دکتر گنجی: خداوند به بنده توفیق داد و با لطف پروردگار توانستم از زمان شروع به کار پژوهش در زمینه های مکانیک، فیزیک و الکتریسیته، حدود 500 مقاله را چاپ کنم که از این تعداد 340 مقاله آن isi هستند و تعداد زیادی از انها نیز hot paper هستند.

آقای دکتر در زمینه انتشار کتاب هم اقداماتی انجام داده اید؟

دکتر گنجی: بله بنده 10 کتاب به زبان لاتین در انتشارات معتبر اروپایی از جمله springer، asian و کمبریج به چاپ رساندم و 5 کتاب هم به زبان فارسی توسط انتشارات داخلی از بنده به چاپ رسیده است.

آقای دکتر ظاهرا شما از سوی دکتر احمدی نژاد هم نشان علمی گرفتید، اگر ممکنه این موضوع را بیشتر توضیح دهید؟

دکتر گنجی: بنده مفتخرم که نشان درجه 3 پژوهش را از دکتر احمدی نژاد دریافت نمودم.

 

گنجی برترین دانشمن جهان

البته قابل ذکر است که نشان درجه یک فقط به رئیس جمهور و افراد هم تراز ایشان مانند روسای قوه و نشان درجه دو به وزرا و هم ترازاشان داده می شود و نشان درجه 3 به سفرا داده می شود که با توجه به این موضوع نشان درجه 3 پژوهش به بنده اعطا شد.

این نشان یک نشان علمی است که به یک محقق برجسته داده می شود و در واقع نشان درجه یک بین اساتید و پژوهشگران است.

آقای دکتر در زمینه تولید علم به ثروت تاکنون اقدامی انجام داده اید؟

دکتر گنجی: با توجه به رهنمود رهبری انقلاب که فرمودند"مسئله تجاری سازی علمی خیلی مهم است، یافته های علمی و صنعتی بایستی بتوانند در کشور تولید ثروت کنند" ما نیز به این فرمان رهبری لبیک گفته و درآمدهای ارزی حاصل از کاری پژوهشی و تحقیقاتی خود در خارج کشور ر ا برای محققین و دانشجویان که با بنده کار می کنند هزینه می کنم.

آقای دکتر پیشنهادی از طرف دانشگاهها و موسسات علمی خارج از کشور تاکنون دریافت داشته اید؟

دکتر گنجی: بله پیشنهاد که فراوان مطرح شده است اما بنده عرق خاصی به کشور دارم و معتقدم اگر ما این کشور را ترک کنیم و فقط به آینده خود فکر کنیم تکلیف جوانان مستعد این کشور چه خواهد شد.

با توجه به اینکه استکبار جهانی پیشنهادهای مختلفی برای خروج از کشور برای محققین در نظر می گیرد و چراغ سبزهای مختلفی به پژوهشگران نشان می دهد ولی به نظر می رسد محققین باید به کشور وفادار باشند و با ایستادگی و جهاد علمی کشور را بسازند.

به طور نمونه موسسات و انتشارات خارجی ، فضا را به گونه ای تنظیم می کنند تا محقق مورد نظر برای گرفتن حق و حقوق خود از کشور خارج شود.

آقای دکتر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید تشکر می کنیم.

دکتر گنجی: من هم از شما تشکر می کنم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : محققین با ایستادگی و جهاد علمی، ایران اسلامی را بسازند

محققین با ایستادگی و جهاد علمی، ایران اسلامی را بسازند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر