صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

هیات اقتصادی قزاقستان از بندر امیرآباد بهشهر دیدن کرد

هیات اقتصادی قزاقستان که به سرپرستی معاون استاندار منگستائو به مازندران سفر کرده است، از بندرامیرآباد بهشهر دیدن کرد .

کد خبر : 29201

تاریخ انتشار : 28/05/1394 - 13:12


هیات اقتصادی قزاقستان از بندر امیرآباد بهشهر دیدن کرد

به گزارش خط امید بهشهر و به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد،مدیر بنادر و دریانوردی این منطقه در این دیدار به ظرفیت و امکانات این بندر اشاره کرد و گفت : بندرامیرآباد تنها بندر کانونی و نسل سوم کشور است که با اتصال به شبکه سراسری راه آهن و 16 کیلومتر شبکه ریلی داخلی در مسیر کریدور شمال – جنوب قرار گرفته است .
علی خدمتگزار با تشریح اولویت های سرمایه گذاری در بخش های خدماتی، صنایع و نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد افزود : اراضی وسیع پشتیبانی به میزان 10 هزار و 60 هکتار هم اکنون در این منطقه در دسترس است که در راستای افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی به دو هزار و 120 هکتار در طرح توسعه افزایش می یابد .
وی از افزایش ظرفیت سیلوی غلات بندر امیرآباد به شش میلیون تن در سال تا یک سال آینده خبر داد و گفت : بندرامیرآباد با دارا بودن 9 پست اسکله برای تخلیه و بارگیری دارای نرم تخلیه غلات 300 تن در ساعت است که به 600 تن در ساعت افزایش خواهد یافت.
مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به حمل و نقل دریایی بین بندر امیرآباد و قزاقستان بویژه بندر آکتائو اشاره کرد و افزود: از سال 2010 تاکنون همواره میزان واردات و صادرات دریایی با کشور قزاقستان در حال افزایش است .
سرپرست هیات قزاقستان هم با بیان اینکه یک فروند کشتی غلات در آینده نزدیک از بندر آکتائو به بندر امیرآباد اعزام می شود ، تاکید کرد : مساله اصلی در حمل و نقل دریایی بین دو کشور بحث حمل و نقل غلات است که تلاش می کنم از طریق دو بندر آکتائو و امیرآباد این کار صورت گیرد.
معاون استاندار منگستائو امضای تفاهمنامه در زمینه های شیلات، طیور ، محصولات غذایی، مراودات نفتی و ایجاد خطوط پروازی بین آکتائو و ساری را از برنامه های کاری سفر به استان مازندران عنوان کرد .
هیات اقتصادی تجاری قزاقستان به سرپرستی رحیم بیک امیر جانلف معاون استاندار استان منگستائو کشور قزاقستان دیروز سه شنبه وارد ساری مرکز مازندران شد.
اعضای این هیات اقتصادی بازرگانانی هستند که در سفر سه هفته پیش هیات تجاری مازندران به قزاقستان مذاکراتی را با بازرگانان مازندران صورت داده بودند.
بازدید از صنایع چوب کاغذ مازندران، جویبار لوله و فولاد بهمن و همچنین چند واحد تولیدی محصولات کشاورزی و مناطق نمونه گردشگری از دیگر برنامه های هیات قزاقستانی در سفر به مازندران اعلام شده است.
استاندار و هیات اقتصادی مازندران در سفر پنجم مرداد ماه سال جاری به منگستائو قزاقستان یادداشت تفاهم همکاری های اقتصادی، علمی و فرهنگی بین استان منگستائو جمهوری قزاقستان و استان مازندران امضا کردند.
آماده سازی تجهیزات و ارتقا خدمات متقابل دو استان به منظور سرمایه گذاری مشترک در بندر آکتائو استان منگستائو و بندر امیرآباد استان مازندران و مناطق ویژه اقتصادی تابعه و توسعه تجارت و تبادل تجربیات در زمینه های اقتصادی، انرژی، نفت، گاز، فرآورده ها و محصولات شیمیایی و پتروشیمی، خودروسازی، کشتی سازی، تعمیر کشتی ، صنایع تبدیلی، محصولات کشاورزی و دامی (مرکبات، مرغ، خوراک دام و طیور)، ساختمان و صنعت آب از جمله آب شیرین کن از جمله مفاد این تفاهم نامه است .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : هیات اقتصادی قزاقستان از بندر امیرآباد بهشهر دیدن کرد

هیات اقتصادی قزاقستان از بندر امیرآباد بهشهر دیدن کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر