صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده بهشهر و نکا

بندر امیرآباد بهشهر، حائز تمام شرایط تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری- صنعتی است

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر، حائز تمام شرایط برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری- صنعتی است.

کد خبر : 29180

تاریخ انتشار : 28/05/1394 - 12:36


بندر امیرآباد بهشهر، حائز تمام شرایط تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری- صنعتی است

به گزارش خط امید بهشهر، احمد علی مقیمی افزود: با توجه به سفر معاون رییس جمهوری به استان مازندران در روزهای گذشته بررسی هایی در رابطه با تبدیل شدن بندرامیر آباد به منطقه آزاد تجاری انجام شده است که نیازمند ضوابط و حدنصابهایی است که امیدواریم در سفر رییس جمهوری به استان مازندران، تصمیم گیری نهایی اعلام شود.
وی گفت: اتصال بندرامیرآباد به خط ریلی و اسکله رورو ریلی، واردات و صادرات مناسب و منظم به حاشیه دریای خزر، و اینکه بندر امیر آباد پایلوت غلات شمال کشور و پایلوت ذخایر نفتی در این بنادر است از مهمترین مزیت های این بندر در شمال کشور است.
مقیمی ادامه داد: در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیر آباد بهشهر هم اکنون 10 هزار و 60 هکتار اراضی پشتیبانی موجود است که با اضافه شدن یک هزار هکتار از اراضی جدید که در دست اقدام است تا سطح 2 هزار و 60 هکتار می رسد .
وی اضافه کرد: در شرایط فعلی بندر با 9 پست اسکله شامل یک اسلکه غلات ، یک اسلکه رورو و هفت اسکله چند منظوره فعالیت دارد که با افتتاح 2 پست اسکله در دهه فجر ظرفیت این اسکله ها تا پایان سال به 11 اسکله می رسد.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تبدیل شدن اداره گمرک بندرامیرآباد به اداره کل گمرک یادآور شد: ارتقا حوزه گمرک بندر امیرآباد از مطالبات جدی مردم شرق استان است و این گمرک شرایط تبدیل به اداره کل شدن را دارا است و در حال رایزنی برای ارتقای آن هستیم تا اداره گمرک بندرامیرآباد به اداره کل گمرک ارتقا یابد.
مقیمی گفت: تسریع در اتمام سدگلورد نکا می تواند مشکل کم آبی شرق مازندران را رفع کند که با تخصیص کامل اعتبارات سد گلورد، در زمستان امسال آبگیری می شود.
وی با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان و به خصوص در شرق مازندران افزود: نرخ بیکاری بالا در استان مازندران و به خصوص بیکاری تحصیلکردگان از جمله مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم که امیدواریم راهکار مناسبی برای اشتغال جوانان اندیشیده شده و وضعیت موجود چاره اندیشی شود.
مقیمی در پایان با اشاره به ظرفیت کشاورزی و همچنین استفاده از ظرفیت دریای خزر در شرق مازندران گفت: راه اندازی مراکز شیلاتی و آبزیان و همچنین طرح پرورش آبزیان در قفس از ظرفیت های مناسبی برای اشتغال زایی در منطقه است که امیدواریم با برنامه ریزی در این رابطه در رفع مشکلات بیکاری گام های اساسی برداشته شود.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : بندر امیرآباد بهشهر، حائز تمام شرایط تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری- صنعتی است

بندر امیرآباد بهشهر، حائز تمام شرایط تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری- صنعتی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر