صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در مراسم رونمایی از کتاب «رهبر احیاگر»

شیخ نعیم قاسم: دیدگاه‌های استراتژیک امام خامنه ای ایران را قدرتمند کرده است

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم رونمایی از کتاب جدید خود «الولی المجدد» رهبر احیاگر در خبرگزاری تسنیم ، از امام خامنه ای به عنوان احیاگر اسلام یاد کرد.

کد خبر : 29092

تاریخ انتشار : 27/05/1394 - 11:20


شیخ نعیم قاسم: دیدگاه‌های استراتژیک امام خامنه ای ایران را قدرتمند کرده است

به گزارش خط امید بهشهر، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم رونمایی از کتاب جدید «الولی المجدد» رهبر احیاگر در خبرگزاری تسنیم که به قلم وی به نگارش در آمده است ، از حضور در خبرگزاری تسنیم ابراز خرسندی کرد و گفت: از اینکه  برای رونمایی از کتاب در جمع شما عزیزان حضور یافتم بسیار خرسندم. ‎ دوستانی که پیش از من صحبت کردند مرا از شرح بسیاری از موارد بی نیاز کردند و من به ذکر برخی از جزئیات دیگر بسنده می‌کنم‎.

شیخ نعیم قاسم با بیان اینکه امام خامنه ای احیاگر اسلام هستند به تشریح جزئیات کتاب جدید خود درباره رهبر احیاگر پرداخت و گفت:  امام خامنه ای هدایت این امت را با یک سیستم جهادی بر عهده دارد. هیچ کتاب کاملی درباره ایشان وجود ندارد. بیشتر کتابهایی که درباره امام خامنه ای نوشته شده به این صورت است که بیانات او را جمع آوری کرده‌اند یا بیانات را به عناوین مختلفی تنظیم می‌کنند. اما من مایل بودم که در این کتاب امام خامنه‌ای را با شخصیت متفکرش که احیاگر در اسلام است، معرفی کنم. من به کل افکار ایشان ورود نکردم بلکه به افکار احیاگر وی پرداختم.
وی افزود: بیست و شش موضوع را من به آن پرداختم. مهمترین مورد این کتاب «بیداری اسلامی» است. در این کتاب به نقش رهبری در به وجود آمدن این بیداری پرداختم. دلیل این امر آشنایی خوانندگان با دیدگاه امام خامنه ای در این زمینه بوده است و چالشهایی که بیداری اسلامی با آن مواجه است.
وی با تاکید بر حق انتخاب در دیدگاههای امام خامنه‌ای گفت: امام خامنه ای  به حق انتخاب مورد دوم حق انتخاب ملت و آزادی آنهاست. امام خامنه‌ای سیستمی را برپا کردند که مردم حق انتخاب دارد. این مسئله نشان داد که مسلمانان باید بتوانند اسلام را به شیوه‌ای بهتر معرفی کنند.‎
معاون دبیرکل حزب الله لبنان دیدگاههای راهبردی امام خامنه ای را عاملی قدرت ایران دانست و افزود: مورد سوم برنامه استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران است. ایران بر اساس اهداف مشخص گام بر می‌دارد مثل برنامه پنج ساله. یا برنامه های علمی ایران . دیدگاه های استراتژیک رهبر ایران این کشور را قدرتمند کرده است. ‎
وی ادامه داد: اکتفا می‌کنم به همین نکات تا شما مشتاق باشید برای خواندن کتاب. همان طور که دکتر مقدم فر گفت این کتاب دیدگاه فکری رهبری را طوری ارائه می‌دهد که اگر کسی که کتاب را مطالعه کند، بتواند به اصول فکری معظم له دست پید کند.‎ پیش از آمدنم به ایران یکی از رهبران احزاب لائیک لبنان به من گفت که کتاب شما را خواندم و شگفت زده شدم و من فهمیدم که در برابر یک رهبر عظیم قرار دارم. تا پیش از آن، به این ابعاد استراتژیک رهبر ایران دست نیافته بودم‎.
 به گفته شیخ نعیم قاسم، این کتاب برای افرادی که می‌خواهند در بیانات رهبری جستجو کنند یک کتاب مرجع است که آنها را از منابع دیگر بی نیاز می‌کند.‎ هنگامی که در خصوص 26 عنوان سخن می‌گویم یعنی می توانید از بیست و شش منبع در این زمینه بی نیاز شوید.
وی با تاکید بر اینکه ما صرار داشتیم که تفکر امام خامنه‌ای را همان طور که هست، معرفی کنم، اظهار داشت:  من عواطف را دخیل ندادم.از اغراق خودداری کردم. سعی کردم که امام خامنه‌ای را همان طور که هست به دوستان و غیردوستان معرفی‌کنم. تلاش من بود که دیدگاه ایشان را به شما برسانم من فقط واقعیت‌ها را بیان کردم‎.
معاون سید حسن نصرالله در پایان به مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت: ولی مجدد رهبر ماست که گوش به فرمان وی هستیم. هنگامی که به سخنان رهبری گوش دادیم پیروزی‌های خوبی کسب کردیم و مقاومت قوی شد. ایشان به ما آموخت که مقابله با اسرائیل باید اولویت باشد ما تا آخر به مبارزه با اسرائیل تا سرنگونی آن ادامه می‌دهیم .
وی در پایان این مراسم از خبرگزاری تسنیم به دلیل ترجمه این کتاب و نیز از دست اندرکاران ترجمه این کتاب به زبان فارسی تشکر کرد و ابراز‎ امیدواری کرد که این کتاب گامی در جهت شناساندن مقام معظم رهبری و دیدگاههای معظم له باشد.‎
در پایان این مراسم از دست اندرکاران ترجمه کتاب به پاس زحمات شان جوایزی اهدا شد.
کتاب «رهبر احیاگر» به قلم شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب‌الله، دقایقی پیش با حضور نویسنده و مترجم کتاب، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شیخ حسن بغدادی عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان و مسئول حفظ میراث فرهنگی و دینی جبل عامل لبنان؛  سید عبدالله صفی‌الدین نماینده حزب الله در تهران، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ،حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی مجمع بیداری اسلامی، مجید قلی‌زاده مدیر عامل خبرگزاری تسنیم، جعفر درونه مدیر پروژه ترجمه کتاب «الولی المجدد» و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و صاحب‌نظران حوزه بین‌الملل در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.
«رهبر احیاگر» ترجمه‌‌ای است از کتاب «الولی المجدد» که شیخ نعیم قاسم آن را به عربی نوشته و «محمدباقر اسدی» آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است. این کتاب از سوی انتشارات خبرگزاری تسنیم منتشر و روانه بازار کتاب شده است.
در آغاز این مراسم "جعفر درونه" مسئول پروژه ترجمه کتاب به تشریح  و نحوه ترجمه این کتاب پرداخت .
در این مراسم «صفار هرندی » عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین  «سردار سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه و حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی مجمع بیداری اسلامی نیز به سخنرانی پرداختند.
سخنان سردار سلامی در رونمایی از کتاب "رهبر احیاگر"
جاشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب تجلی جلوه‌هایی از صولت علوی، حلم حسنی و روحیه عاشورایی حسینی است.
به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه با حضور در خبرگزاری تسنیم و طی سخنانی در مراسم رونمایی از کتاب رهبر احیاگر که به قلم شیخ نعیم قاسم جانشین دبیر کل حزب‌الله نوشته شده است، گفت: از شیخ نعیم قاسم به خاطر نگارش این کتاب ارزشمند که در مورد ترویج اندیشه‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب و با زبان عربی به منظور آگاهی‌بخشی به جهان اسلام نگارش شده تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی افزود: از انتخاب این نام زیبا برای چنین کتابی نیز تشکر کرده و عرض می‌کنم که حقیقتا رهبر معظم انقلاب، رهبری احیاگر برای هویت‌بخشی به مسلمانان در عصر حاضر هستند؛ انقلاب اسلامی در واقع یک بعثت مجدد برای احیای اسلام در جهان امروز بود و امام راحل نیز اولین احیاگر اسلام در عصر جدید بودند.
جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: بدون تردید شخصیت رهبری معظم انقلاب امتداد شخصیت فقهی، علمی، عملی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی امام راحل هستند البته بسط شخصیت فکری رهبر انقلاب کار بسیار مشکلی است؛ رهبری و اندیشه‌های ایشان تراکم تجربیات عمیقی در تاریخ اسلام به خصوص در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی بوده است.
سردار سلامی ادامه داد: شخصیت رهبر انقلاب را که مشاهده می‌کنیم احساس می‌کنیم که تجلی‌گاهی از جلوه‌های نورانی نبوی هستند و در واقع تجلیاتی از آن روح بلند و پرمعنای شخصیت پیامبر اکرم در شخصیت این رهبر بزرگ نیز متلجی شده است.
وی افزود: وقتی اندیشه‌های سیاسی رهبر انقلاب را مطالعه می‌کنیم به وضوح می‌بینیم که صولت علوی و هوشمندی امیرالمومنین را در عبور از فتنه‌های داخلی و خارجی نیز دارا هستند. البته ایشان همان حکمت، تدبیر، حلم و صبوری امام حسن (ع) و همچنین شجاعت و صلابت و روحیه عاشورایی امام حسین (ع) را نیز دارا هستند.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نامگذاری این کتاب به نام رهبر احیاگر به مفهوم احیای ارزش‌های اسلامی و بازگرداندن مسلمانان به هویت اصلی و حقیقی خود در عصر سختی‌های این دوره قابل توجه است، گفت: در 40 سال اخیر و دوره رهبری رهبر معظم انقلاب یکی از پیچیده‌ترین دوره‌های حیات سیاسی بشر است؛ جنگ‌های مهم جهان در این سال‌ها رخ داده و استکبار لشکرکشی‌های عظیمی را در این منطقه انجام داده است و امروز می‌بینیم که مردم سوریه به خاطر سیاست‌های پیچیده استعمار و متحدانش در منطقه در چه وضعیت غم‌انگیزی به سر می‌برد.
سردار سلامی تصریح کرد: وضعیت عراق نیز امروز قابل توجه است، این کشور در وضعیتی به سر می‌برد که تفرقه‌های خونینی را که استکبار به راه انداخته چه آتشی در این کشور به پا کرده است. در یمن نیز غنی‌ترین کشور عرب به فقیرترین کشور عرب حمله کرده است. البته جمهوری اسلامی ایران نیز متحمل جنگی 8 ساله شد که از آن سربلند بیرون آمد و اینها جزو مهمترین جنگ‌های 40 سال اخیر هستند.
وی خاطر نشان کرد: در این دوره پیچیده استکبار همه تجربه‌های سنتی و مدرن خود را به همراه مدرن‌ترین تجهیزاتش برای دگرگونی وضعیت ژئوپلوتیک منطقه به کار گرفته و استفاده کرده است در این فضا اداره امت اسلامی در دستان رهبر معظم انقلاب بود که خوشبختانه تاکنون با موفقیت از همه این پیچیدگی‌ها عبور کرده‌ایم اما آنچه که بنده سرفصل‌های این کتاب دیدم گزینش بسیار ارزشمندی در افق‌های متنوع  و ارزشمند اندیشه‌های رهبری بود.
اندیشه‌های امام خامنه ای ساخت یک تمدن بزرگ را هدف گرفته است
جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: کتاب رهبر احیاگر توانسته این شخصیت درخشان علمی و عملی را بیان کند؛ امام راحل قله‌های بلندی از آرمان‌های عظیم را برای عزت‌بخشی به مسلمین ترسیم کرده بودند و رهبر معظم انقلاب نیز همان قله‌ها را تعقیب کرده و امروز اندیشه‌های ایشان ساخت یک تمدن بزرگ را هدف گرفته است که در واقع ترسیم یک هندسه جدید در میدان نظم جدید مسلمانان بود.
سردار سلامی همچنین با بیان اینکه در میدان نظم جدید مسلمانان تحقیر می‌شدند و هویت مادی و ثروت‌های مسلمین در این فضا به یغما می‌رفت، گفت: این نظم برای هیچ‌کس قابل قبول نبود. نظمی که در آن یک یا چند قدرت با سلاح هسته‌ای قابلیت انهدام چندباره زمین را داشته باشند اما مسلمانان توان استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را هم در اختیار نداشته باشند. لذا منطق امام به میدان آمد، منطقی که تحقق نظم عادلانه را هدف گرفته بود که در آن هیچ‌کس تحقیر نشده و جنگ گزینه‌ای برای تغییر نظم سیاسی نیست.
وی افزود: اگر در تاریخ آمریکا و انگلیس به خوبی نگاه کنیم می‌بینیم که جنگ مکررا در این تاریخ‌ها وجود دارد و بیشتر کشورهای جهان به نوعی خاطرات تلخ استعمار کشورهای خود را توسط این دو کشور دارند. اما منطق انقلاب اسلامی منطقی هدایت‌بخش بود که در آن وقتی ملت ایران شاه را سرنگون کردند امام حتی بدون شلیک یک گلوله آمریکا را شکست داد.
جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب در باب ایجاد تمدن جدید اسلامی با فطرت مسلمان و غیرمسلمان همسو است. این اندیشه متعلق به همه عالم است و امروز بسیاری از مردم جهان اندیشه‌های امام و رهبری را منطبق با فطرت خود اعلام کرده و بر اساس آن حرکت می‌کنند. لذا استکبار و عواملش در منطقه در صف‌آرایی‌های مختلف دست به دست هم دادند تا از مدلی که با این اندیشه، تولید نظام می‌کند جلوگیری کنند.
سردار سلامی همچنین تاکید کرد امروز افق‌های روشنی از بیداری اسلامی در سراسر جهان پدیدار شده و میدان موفقیت‌ها و فضای تنفسی ژئوپلوتیک آمریکا تنگ شده و دیگر هیچ مسلمانی در هیچ جای جهان اسلام فرش قرمز زیر پای آمریکایی‌ها پهن نمی‌کند.
وی خاطر نشان کرد: هنر مقاومت و رویش اندیشه‌های مقاومت جزو محصولات ارزشمند و ثمرنشسته شجره طیبه اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب است و برای اولین بار همه جهان دست به دست هم دادند تا یک نظام نوپا و انقلاب اسلامی را با جنگ، تحریم، فشار سیاسی و اقتصادی با مانع روبرو کنند اما موفق نشدند و کشور ما توانست با الهام از این اندیشه‌ها در مقابل سلطه‌طلبی‌ها ایستاده و به مسلمانان درس مقاومت بدهد و میدان جدیدی را برای مقاومت باز کند.
"امروز افق‌های پیشرفت در کشور در کنار مقاومت باز شده و الگویی در جهان ساخته شده است که هم می‌توان مقاومت کرد و هم پیشرفت؛ این چه تدبیری است که در عرصه سخت‌ترین تهدیدات با تنوع مختلف یک نظام می‌تواند هم مقاومت کند و هم در عرصه‌های مختلف علمی و تکنولوژیک پیشرفت چشم‌گیر داشته باشد این مسیر در افق اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب برای کشور باز شده و ما موفقیت‌های چشمگیری در این عرصه داشته‌ایم و این در واقع محصول یک واقعیت از منطق الهی است."
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به تحولات منطقه و رویکرد حزب‌الله در جنگ 33 روزه گفت: حزب‌الله لبنان نشان داد که با پیروی از اندیشه‌های مقاومت می‌توان یک نتیجه شگفت‌انگیز بوجود آورد که جنگ با صهیونیست‌ها را اینگونه به پایان برد. حتی حزب‌الله لبنان توانست در جنگ 33 روزه نظرات، ایده‌ها و تئوری‌های جنگی را تغییر دهد. اینها محصولات آن اندیشه‌های راهبردی است.
سردار سلامی خاطر نشان کرد: اندیشه‌های رهبری قادر است سیاست‌های دشمن را دفع کرده و دل های مردم را به حرکت در بیاورد در واقع این اندیشه‌ها الهام‌بخش و تکثیر شخصیت می‌کنند؛ هنر رهبر معظم انقلاب و امام راحل این بود که آن حجم واقعی قدرت‌های ظاهری جهان را در چشم مردم جهان به منصه ظهور بگذارد و این قدرت‌ها را در جهان تحقیر کند و امروز مقاومت پیروزی‌های زیادی را در همین عرصه به دست آورده است که ورای تصورات هستند.
وی با بیان اینکه امروز اندیشه‌های رهبر انقلاب در حال حرکت و ترویج هستند، گفت: توصیف و ترویج این اندیشه‌ها نسخه سعادت همه جهان است. بنده زمانی که فرمانده نیروی هوایی سپاه بودم خدمت ایشان رسیدم و پس از ارائه گزارش موشکی، ایشان چند نکته به بنده فرمودند؛ اول اینکه گفتند موشک‌های اتمی قدرت‌ها جزو لاینفک قدرت آنهاست چرا که شهرها را ویران می‌کنند همانند آن چیزی که در ناکازاکی و هیروشیما اتفاق افتاد اما ما نیاز به دقت در انهدام هدف در موشک‌ها داریم. ایشان در همان جلسه تاکید کردند که تصور نکنید اینکه من می‌گویم سلاح اتمی در دکترین ما هیچ جایگاهی ندارد یک بیان تبلیغاتی و رسانه‌ای است بلکه یک حقیقت دینی و شرعی است زیرا سلاح هسته‌ای هدم نسل می‌کند لذا به بنده تاکید کردند که ما نیاز به دقت در اصابت موشک‌ها به هدف داریم.
کتاب «رهبر احیاگر» ذیل 26 عنوان اصلی تالیف شده است:
1) خط امام خمینی
2) بیداری اسلامی
3) ایمان و برکات آن
4) بصیرت
5) اسناد راهبردی
6) نام‌‌گذاری سال‌ها
7) وسعت اطلاعات رهبری
8) ولایت فقیه
9) مردم‌سالاری دینی
10) عاشورا
11) امام مهدی(عج)
12)پیروزی‌های نظامی در رویارویی با چالش‌ها
13)اسلام‌ستیزی
14) جنگ نرم و فتنه سال 88
15) نقد مثبت
16) حق برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای
17)مذاکره با آمریکا
18) تعلیم و تربیت
19)توجه ویژه به قرآن کریم
20) تعلیم و تربیت
21)جوانان و انقلاب
22)حج
23) به کارگیری هنر
24)وحدت اسلامی
25)فلسطین مساله اصلی انقلاب است
26)حزب‌الله: الگوی حرکت و جهاد


منبع : تسنیم

 

  

مطالب مرتبط با : شیخ نعیم قاسم: دیدگاه‌های استراتژیک امام خامنه ای ایران را قدرتمند کرده است
دیدگاه شما در مورد : شیخ نعیم قاسم: دیدگاه‌های استراتژیک امام خامنه ای ایران را قدرتمند کرده است

شیخ نعیم قاسم: دیدگاه‌های استراتژیک امام خامنه ای ایران را قدرتمند کرده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر