صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

از تندیس جابر معافی رونمایی می‌شود/مدیرعامل خبرگزاری فارس: معافی مرد ماندگار مازندران و بسیجی به تمام معنا بود

مدیرعامل خبرگزاری فارس گفت: جابر معافی خبرنگاری در تراز انقلاب اسلامی بود و تربیت نیروهای این چنینی کاری سخت و دشوار است.

کد خبر : 29054

تاریخ انتشار : 27/05/1394 - 11:25


از تندیس جابر معافی رونمایی می‌شود/مدیرعامل خبرگزاری فارس: معافی مرد ماندگار مازندران و بسیجی به تمام معنا بود

به گزارش خط امید بهشهر، صبح چهارشنبه 28 مردادماه از ساعت 9، گردهمایی سالانه مدیران خبرگزاری فارس همراه با گرامیداشت و رونمایی از تندیس سرپرست فقید خبرگزاری فارس در مازندران «زنده‌یاد جابر معافی» در مجتمع اهل بیت (ص) دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران واقع در ساری، میدان شهدا، جنب مصلای جمعه، با حضور مسئولان و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

در ادامه مروری داریم بر سخنرانی مدیرعامل خبرگزاری فارس که سال گذشته در نخستین سالگرد زنده‌یاد معافی ایراد کردند.

سید نظام‌الدین موسوی با بیان اینکه جابر معافی مرد ماندگار مازندران است که یاد او همواره در خاطر ما باقی می‌ماند و با اشاره به اینکه به فعالیت‌های جابر معافی در سرپرستی خبرگزاری فارس مازندران اطمینان کامل داشتیم، اظهار کرد: مازندران پرکارترین و پرخبرترین دفتر استانی خبرگزاری فارس بود که این فعالیت‌ها به واسطه وجود جابر معافی صورت می‌گرفت.

دبیر کل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با اشاره به اینکه در آن شرایط مبارزان جنگ سخت از همه مناطق ایران به سوی مناطق جنوبی و غربی ایران رهسپار شدند متذکر شد: در شرایط کنونی امثال جابر معافی در جبهه مبارزه با جنگ نرم و حفظ کارآمدی نظام و تقویت بنیان‌های انقلاب اسلامی به میدان آمدند و جانفشانی کردند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس یادآور شد: عروج ناگهانی و غم‌انگیز جابر معافی این بزرگ‌مرد عرصه قلم در مازندران کمتر از اجر شهدا نیست و بی‌راه نگفتیم اگر معافی را شهید بنامیم.

موسوی با بیان اینکه مرحوم معافی بسیجی به تمام معنا بود که سر از پا نمی‌شناخت گفت: شاکله وجود بسیجی به معنای ترجیح دادن منافع جامعه بر مسائل خود است و معافی این گونه مردی بود.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با بیان اینکه جابر معافی برای انتشار مشکلات مردم و خدمت به جامعه وقت کم می‌آورد، گفت: معافی در بیان مشکلات مردم و همراهی با مسئولان در خط مقدم رسانه قرار داشت.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه رسانه و قلم همواره نیش با خود به همراه دارد افزود: در طول مدت فعالیت جابر معافی ضمن اینکه بهترین گزارش‌ها و اخبار در دفاع از حقوق مردم از طرف مرحوم معافی به خبرگزاری ارسال می‌شد در عین حال گلایه مسئولی را شاهد نبودیم که بخواهد ادعا کند معافی تقوا و انصاف را در ارسال خبر رعایت نکرده است.

وی با بیان اینکه قلم اصلاح‌گر گاهی شیطانی می‌شود گفت: اگر تقوا نباشد این قلم ممکن است تبدیل به ابزار فساد و باج‌گیری شود اما خدا را شاهد می‌گیرم در طول مدت همکاریم با معافی نشنیدم مسئولی از جابر معافی به بدی و بی‌تقوایی یاد کرده باشد.

موسوی با اشاره به اینکه جابر معافی خبرنگاری در تراز انقلاب اسلامی بود ادامه داد: الگوسازی از ویژگی‌های بارز معافی بود و یاد و خاطره معافی همواره در اذهان باقی است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مازندران در همه حوزه‌ها الگو دارد، ادامه داد: معافی نقطه کمال در حوزه خبر بود و کار خود را تمام کرد و رفت.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با اشاره به اینکه اصول حرفه‌ای و ارزشی و انقلابی در فعالیت‌های جابر معافی مشهود بود، افزود: خبرگزاری فارس در مازندران با همان بنایی که جابر معافی ساخته بود ثابت ماند و همکاران فارس در مازندران ادامه‌دهنده راه جابر معافی هستند.

موسوی با اشاره به اینکه پشیمان نیستیم از اینکه دژ محکمی که جابر معافی بنا کرده بود را به دست همکاران وی در خبرگزاری فارس در مازندران سپردیم، گفت: با نخبه‌پروری و الگودهی که معافی داشت این قلعه رسانه‌ای در جهت تعالی ملت و نظام و پیشبرد اهداف بزرگی که همه رزمندگان حوزه رسانه دارند مستحکم‌تر باقی می‌ماند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : از تندیس جابر معافی رونمایی می‌شود/مدیرعامل خبرگزاری فارس: معافی مرد ماندگار مازندران و بسیجی به تمام معنا بود

از تندیس جابر معافی رونمایی می‌شود/مدیرعامل خبرگزاری فارس: معافی مرد ماندگار مازندران و بسیجی به تمام معنا بود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر