صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در جوابیه شهرداری بهشهر مطرح شد؛

حد توقع و بداخلاقی اداری دستگاه‌ها با بیگاری کشیدن محترمانه

با این توضیحات کوتاه و مختصر باید اشاره ایی داشت به اینکه حد مساعدت و انجام برنامه های فرهنگی برای دستگاهی مانند شهرداری که رسالت اصلی آن چیز دیگری است تا کجاست ؟ هر چند حد ِ جایگاه منتقد ، حدی نیست که نیاز، به بیان عملکرد فرهنگی و هزینه ایی باشد.

کد خبر : 29035

تاریخ انتشار : 27/05/1394 - 08:31


حد توقع و بداخلاقی اداری دستگاه‌ها با بیگاری کشیدن محترمانه

به گزارش خط امید، در تاریخ 30 تیرماه، پایگاه اطلاع رسانی خط امید بهشهر گفتگویی را با حجت الاسلام سید محمد بابایی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهشهر در خصوص مشکلات و معضلات فعالیت‌های فرهنگی در این شهرستان با عنوان "وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد / فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت" انجام داد.
روابط عمومی شهرداری بهشهر نیز پیرامون این مطلب متنی را به عنوان جوابیه این گفتگو به این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد که بر طبق اصول اخلاقی و همچنین قانون مطبوعات این جوابیه بدون هیچ گونه تغییری حتی بدون ویرایش متنی در زیر منتشر خواهد شد.

 

 

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری خط امید
با سلام و تحیات الهی
احتراما با توجه به درج خبر باعنوان  ((وفای به عهد درارگان‌ها وجود ندارد)) از سوی ریاست معزز  و محترم اداره تبلیغات اسلامی بهشهر ، خواهشمنداست طبق قوانین مطبوعات وخبرگزاریها نسبت به درج جوابیه جهت تنویر افکار عمومی رابه شرح ذیل عنایت فرمایید.

حد توقع و بداخلاقی اداری دستگاهها  با بیگاری کشیدن محترمانه
کار فرهنگی، دردست اهل فرهنگ نیست
 برهمگان مبرهن است که رسالت‌ اداره تبلیغات اسلامی رفع نیازهای فرهنگی ، مذهبی و همچنین حمایت از آثار فاخردینی و نشردستاوردهای اسلامی است  دراین راستا به نظر میرسد آنچه حوزه فرهنگی ، مذهبی و هنری دستگاههای مرتبط امروز بیش ازهر زمانی به آن احتیاج دارند، بازگشت به هویت و رسالت اصلی سازمان متبوع میباشد همان هویتی که اساس و پایه شکل‏‌گیری آن نهاد میباشد.
 در بیانات عنوان شده ازسوی اداره تبلیغات اسلامی با این ادعا که فضای بهشهر رنگ مذهب را خواهد باخت باید گفت به نظر میرسدعنوان این جمله نوعی فرافکنی مسئولیتی است ! !  چرا که کارشناسان هردستگاه موظف به ارائه پیشنهادات و راهکارمرتبط میباشند و مدیریت دستگاه موظف به چاره اندیشی است نه تکیه کردن و به انتظار نشستن ِ حمایت دیگران !!
حال میطلبد اشاره ایی به بیانات مقام معظم رهبری داشت  با این عنوان که با فرهنگ ، به زبان سیاست واقتصاد نمی شود حرف زد اینکه ما در اداره بنشینیم و انتظار داشته باشیم علما، فرهیختگان ، فضلا وسازمانهای دارای بنیه مالی بیایند و با ما همکاری کنند این انتظار، انتظار شایسته ‌‏ای نیست . چاره ایی بیاندیشیم تا فضای فرهنگی ومذهبی شهرگسترش یابد نه اینکه از دیگران برای به اوج رسیدن سواری بگیریم . اگربه واقع کار فرهنگی ومذهبی در دست اهل فرهنگ و کارشناسان باشد تمام گودالهای نیستی وخلائ در جامعه پرخواهد شد و دیگر جای نگرانی برای ابراز بیان ِ (( فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت)) نمی ماند مگرگذشتگان ما چگونه مذهب را در ما نهادینه کرده اند.. با پول دیگران یا با تفکر و تعقل !!
رئیس محترم سازمان تبلیغات بهشهر اشاره داشته اند که شهرداری برای نصب هر بنر مبلغ قابل توجهی را از هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی دریافت می‌کند، هیئت‌ها از کجا بیاورند؟
 گذشته از فصل الخطاب قانون ومصوبات قانونی شورای شهر ، با این ادعا که حتی  این عمل یعنی دریافت وجه جهت نصب بنر ویژه دستمزد کارگران در خارج از وقت اداری ، ( نه اجاره بها تابلو که تا کنون نه تنها دریافت نشده بلکه نسبت به چاپ رایگان بنربرای دستگاه فوق و هیئتهای مذهبی بارها و بارها به تعدد تکرار شده )  فرض براینکه خلاف قانون وضعی شهرداری و شورای اسلامی بوده  و ویژه موارد دینی و مذهبی  شهرمیبایست رایگان باشد! باید اذعان داشت:
 در احادیث  نقل شده از پیامبر (ص) خوانده اییم و به ما آموخته اند که هر کس به کارگرى در مورد دستمزدش ستم روا دارد و مزد او را پرداخت نکند خداوند عمل او را تباه مى‏کند و بوى بهشت را که از فاصله پانصد سال راه استشمام مى‏شود بر او حرام مى‏گرداند. حال میتوان!! به اجبار شخص را وادار به کاری کرد که بگوییم چون مذهبی و فرهنگی است از نان سفره  خانواده خود  چشم بپوشاند ؟؟ آیا ما  مسئولان بدون دریافت اجرت فعالیت میکنیم که کارگران را وادار به این عمل نماییم  ؟؟؟؟

با این توضیحات کوتاه و مختصر باید اشاره ایی داشت به اینکه حد مساعدت و انجام برنامه های فرهنگی برای دستگاهی مانند شهرداری که رسالت اصلی آن چیز دیگری است تا کجاست ؟ هر چند  حد ِ جایگاه منتقد ، حدی نیست که نیاز، به بیان عملکرد فرهنگی و هزینه ایی باشد اما    باید اذعان داشت آیا ...
*** زمین اهدایی شهرداری بهشهر با مصوبه شورای اسلامی درخیابان شهید نجفی به اداره تبلیغات اسلامی در مساحت حدودی 300 متر مربع و به ارزش3 میلیارد ریال ؟؟؟ این در حالیست که شهرداری میتوانست نسبت به احداث پارک محله ایی در آن نقطه اقدام نماید . آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
***  احداث ساختمان اداری ازسوی آن دستگاه بدون اخذ مجوزِ تغییر کاربری وعدم اخذ پروانه ساختمان که جزئ بیت المال میباشد مگرنه اینکه شهرداری میتواند دراجرای ماده 100 نسبت به تخریب ویا اخذ جریمه بابت عدم پرداخت وجه پروانه ساختمان آن اقدام نماید ؟؟؟. آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
**** هزینه 50 میلیون ریالی روز قدس بابت تامین سیستم صوتی و اجرای برنامه های فرهنگی ، چاپ بنر و ....؟؟ . آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
 *****   هزینه 40 میلیون ریالی جشن میلاد امام زمان درسطح شهر و پارک ملت  ؟؟؟؟. آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
*****    هزینه 90 میلیون ریالی مراسم ارتحال امام ؟؟؟ . آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
*****  هزینه 60میلیون ریالی روز قدس ؟؟؟؟؟  . آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
**** هزینه 160 میلیون ریالی،  تنها در سه ماه اول سال 94 از ماده 16 به هیتهای مذهبی شهرستان بهشهر؟؟؟.  آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
****  هزینه 60 میلیون ریالی پیش بینی شده  در یادواره 800 شهید شهرستان  بهشهرویژه شهریور سال 94 ؟؟؟؟؟؟. آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
*****   هزینه  3 میلیون ریالی جشن میلاد امام حسن عسگری (ع)  ؟؟؟؟؟. آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
*****   هزینه 10 میلیون ریالی محفل انس با قران در ماه مبارک رمضان ؟؟؟؟. آیا این عمل مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
*****   آیا امانت اجناس و هزینه غیرنقدی با اهدائ لامپهای ریسه ایی ، ریسه های رنگی ، مشکی و پرچمهای حکاکی شده ، چاپ بنر اطلاع رسانی برای هیئت های مذهبی  در مناسبتها ی مختلف . مساعدت مذهبی فرهنگی نیست؟
*****   هزینه 80 میلیونی مراسم شهادت امام علی ( ع ) ، سیاهپوش نمودن شهر و نصب المان و بسیاری از موارد مشابه که با عنوان داشتن آن اطاله کلام و خارج از حوصله میباشد را شما به چه عنوان  مساعدتی کارشناسی می فرمایید ..... ؟؟؟؟ .


 ما بعنوان یک وظیفه شخصی ، نه وظیفه ورسالت سازمانی دریک دستگاه غیرمرتبط ،  به کلیه امورات مطرح شده که تنها درسه ماهه  اول سال 94 اتفاق افتاده است و همه برنامه ها و فعالیتهای فوق را نمی توان بعنوان  فعالیت مذهبی و فرهنگی  یاد کنیم  !؟حال دیگران چه حقیقی و چه حقوقی از آن چه تعبیری وچه قضاوتی خواهند داشت مختار به اظهار نظر میباشند .
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر

  

  

برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 28 مرداد 1394 - 10:41
  حامد

  بنام خداوند زییاییها با سلام اینجانب نماینده کانونهای آگهی وتبلیغاتی بهشهر بوده و پیرو مذاکرات و مطالب یاد شده اطلاع کامل دارم و دوست دارم مطالبی را بعرض عموم رسانده تا فعالیتهای فرهنگی و مذهبی را با دید بازتر ببینیم نه با دید ... از روزی که تابلوهای محیطی در بهشهر نصب شده پوشش بیش از نیمی از آن فعالیتهای فرهنگی و مذهبی بصورت رایگان بوده و حتی تابلوهای شخصی کانون های تبلیغاتی را هم در مراسمات به این امر اختصاص داده ایم و در بیشتر مواقع حتی مبلغ نصب (کارگر ) را هم خودمان پرداخت کرده ایم و یا شهرداری حمایت کرده چطور می گویند که ارگانهای دولتی و ... همکاری نمی کنند برای مثال یادواره شهدای غواص تمامی تابلوهای بیلبورد و پل هوایی بهشهر و خلیل شهر و رستمکلا با توجه به اینکه در اجاره شرکتهای خصوصی بوده را از اکران خارج کرده و رسالت فرهنگی خودمان را که زیر مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشیم انجام داده ایم . بنظر اینجانب با یک دست مریزاد بهتر می شد کار فرهنگی کرد تا با ... . با تشکر نماینده کانونهای آگهی و تبلیغاتی بهشهر - سنجانی

  2 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 29 مرداد 1394 - 03:53
  امتداد سرخ

  با عرض سلام فقط مقایسه بخشی از وظایف معاونت فرهنگی شهرداری تهران با مرقومه شهرداری بهشهر تفاوت ها را محسوس می توان مشاهده کرد تفاوت در دیدگاه های مسئولین شهری و تفاوت در خدمت رسانی و تفاوت در افق دید وظایف معاونت فرهنگی شهرداری تهران تعظيم شعاير و برگزاري مراسم و مناسبت‌هاي مذهبي، ملي و انقلابي به منظور افزايش وحدت، همبستگي، انسجام و نوسازي معنوي جامعه. 2. انجام فعاليت‌هاي آموزشي براي دست‌يافتن به اهداف، اجراي سياست‌ها و ماموريت‌هاي سازمان و راه‌اندازي مراکز آموزشي و فرهنگي، بنا به ضرورت در عرصه‌هاي آموزش شهروندي، سبک زندگي و مهارت‌ها. 3. تعامل و همکاري هدفمند با هنرمندان و فرهيختگان متعهد و بهره‌گيري از توان و تخصص آنان در پيشبرد ماموريت‌ها و وظايف. 4. اطلاع‌رساني و افزايش آگاهي‌هاي شهروندان به‌ويژه در خصوص مسايل ديني و نيز حقوق و تکاليف شهروندي و کمک به خانواده‌ها در حل مسايل پيراموني زندگي آن‌ها. 5. ايجاد زمينه لازم براي توسعه مشارکت شهروندان در فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي و هنري و تلاش در جهت افزايش سهم مصرف خدمات و کالاهاي فرهنگي در سبد خانوار. 6. ايجاد زمينه و فضاي مناسب براي حضور شهروندان و خانواده‌ها به‌ويژه جوانان در مراکز و برنامه‌هاي فرهنگي و فراهم‌سازي محيط مساعد براي رشد و تعالي فرهنگي آنان. 7. انجام فعاليت‌هاي تبليغي براي فضاسازي معنوي، ديني و انقلابي شهر و نيز پوشش مأموريت‌هاي مديريت شهري در ابعاد مختلف. 8. انجام مطالعات و پژوهش‌هاي لازم فرهنگي و هنري در ارتباط با نيازهاي روزآمد شهر تهران و حمايت از اين‌گونه فعاليت‌ها. 9. اجراي طرح‌هاي غني‌سازي اوقات فراغت و کمک به افزايش روحيه نشاط و شادابي شهروندان با استفاده از روش‌ها و ابزارهاي فرهنگي و هنري. 10. توليد محصولات و آثار فاخر و ارزشمند فرهنگي و هنري با بهره‌گيري از مجموعه عوامل کارآمد به‌ويژه فن‌آوري‌هاي نوين. 11. اجراي طرح‌هاي توسعه و ترويج فرهنگ و معارف اسلامي و قرآني با محوريت محافل، مجالس و هيئات مذهبي در محلات شهر تهران. 12. برگزاري يادواره‌ها، مراسم نکوداشت و پاسداشت مقام شامخ شهدا و ايثارگران و تجليل از خانواده‌هاي معظم شاهد و توليد آثار فرهنگي و هنري براي توسعه و رشد فرهنگ ايثار و جهاد و شهادت. 13. حمايت از فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري در سطح مساجد و اماکن مذهبي و توليد آثار فرهنگي و هنري مروج فرهنگ مسجد محوري در محله‌هاي شهر. 14. اجراي برنامه‌هاي جامع تهران‌گردي، شناخت ميراث فرهنگي و معنوي تهران و احيای هويت تاريخي شهر با همکاري دستگاه‌هاي ذيربط. 15. توسعه کتابخانه‌ها، قرائت‌خانه‌ها و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و هنري مروج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خواني.

  1 1
 • پاسخ به نظر شنبه 31 مرداد 1394 - 22:19
  paradais

  با سلام ضمن تقدیر و تشکر از سرور گرامی حاج آقا بابایی رییس محترم اداره تبلیغات اسلامی بابت انتقاد بسیار خوب و بجا نسبت به کم کارهای و معضلات فرهنگی و کاستی های تبلبغات محیطی مذهبی در سطح شهرستان یک سوالی که برای روابط عمومی شهرداری مطرح می شه آیا آذین بندی مناسبت ولادت و تحت پوششش قرار دادن مناسبت ای مذهبی در یک شهر مذهبی به نام بهشهر فقط در یک قدمی پارک ملت معطوف می شه در مناسبتها یه سری هم به شهرهای مجاور بزنید به چه صورت مناسبتهای خاص رو شهرداری ها تحت پوشش قرار ddمی دهند حالا که کم و کاستی های این چنینی شهر توسط هیت های مذهبی داره جبران می شه روابط عمومی شهرداری با یک کانون تبلیغاتی قرار داد می بنده و برای نصب بنر مبلغ 20هزار تومان پول می گیره آیا صرف کمک های مالی به هیت های مذهبی مبلغ 30هزار تومان پول که شهرداری و شورای شهر داره کمک می کنه اون هم از واگذاری طرح دریا یک متر واسه مردم عادیه اون هم ورودیش مبلغ 5000تومان و پول الاچیغ جدا دریغ

  0 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 02 شهریور 1394 - 09:12
  هیئتی

  با سلام به محضر همه خوانندگان فهیم/ ما که برای هیئت خودمون رفتیم مساعدت بگیریم ما رو سر دوندن و پاسکاری کردند آخرش هم چیزی ندادن از بچه های هیئت بنی فاطمه و منتظران مهدی هم پرسیدیم همین بلارو سرشون آوردن/ حالا 16 میلیون تومان اینا به کیا دادن جای تعجب داره

  0 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 02 شهریور 1394 - 09:15
  همشهری

  آقای سنجانی خوب بلدی خودتو معرفی کنی و پاچه خواری کنی / شما کجا بودی که ببینی ما برای گرفتن تابلو با چه مکافاتی روبرو هستیم پول مفت 20000 تومانی رو تا نگیرن جواب سلامتو هم نمیدن/ انا اگه زورشون می رسید از شهدا هم پول میگرفتن

  0 0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 02 شهریور 1394 - 09:20
  نادر

  با سلام : این مطالبی ر, که امتداد سرخ تو کامنتش گذاشته من هم تو سایت بررسی کردم و توصیه می کنم همه خوانندگان بررسی کنند تازه فهمیدم که چرا بهشهر ایتقدر عقب مونده است و شهرداری ما جز پول چاپیدن از مردم کار دیگه ای بلد نیست

  0 0
دیدگاه شما در مورد : حد توقع و بداخلاقی اداری دستگاه‌ها با بیگاری کشیدن محترمانه

حد توقع و بداخلاقی اداری دستگاه‌ها با بیگاری کشیدن محترمانه

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر