صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل بنیاد شهید مازندران در بازدید از دفتر پایگاه خبری بلاغ:

شهدا عمق استراتژیک کشور هستند/175 خانواده شهید مازندرانی از دریافت حتی یک‌ریالی از بنیاد امتناع کرده‌اند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: عمق استراتژیک نظام اسلامی ما هستند و به مخاطره افتادن فرهنگ ایثار و شهادت، تهدید جدی برای عمق استراتژیک کشورمان و منافع راهبردی و بلندمدت ملت‌مان است،

کد خبر : 28965

تاریخ انتشار : 26/05/1394 - 18:58


شهدا عمق استراتژیک کشور هستند/175 خانواده شهید مازندرانی از دریافت حتی یک‌ریالی از بنیاد امتناع کرده‌اند

 به گزارش خط امید بهشهر، عباسعلی رضایی به‌مناسبت هفته خبرنگار در بازدید از دفتر پایگاه خبری بلاغ، اظهار کرد: شهدا و ایثارگران برطرف‌کننده بلاها و چالش‌ها و عامل نزول نعمت برای کشورمان هستند، هیچ چیزی در دنیا نمی‌تواند بخش ناچیزی از کار بزرگ و وصف‌ناشدنی شهدا و صبر و استواری خانواده معظم شهدا را جبران کند، همچنان‌که هیچ لذتی مادی نمی‌تواند با لذت خدمت به شهدا و خانواده معظم ایثارگران مقایسه کرد.

وی که خود از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس و برادر سه شهید بزرگوار است، افزود: استان مازندران دارای 10 هزار و 400 شهید، 2 هزار و 384 آزاده و 31 هزار و 750 جانباز است که آزادگان این استان بدون استثناء جانباز بین 24 تا 70 درصدند، که تاکنون 23 آزاده به شهادت رسیده‌اند، این استان در دفاع مقدس بیش از 220 هزار رزمنده در جبهه‌های نبرد داشته که جز پرافتخارترین‌ها در عملیات‌های گوناگون بوده‌اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران خانواده ایثارگران را سمبل واقعی صبر، قناعت، استقامت و بردباری دانست و اضافه کرد: والدین شهدا که باوجود برخورداری از زندگی حداقلی، هیچ انتظاری ندارند و تاکنون 175 خانواده شهدا از دریافت حتی ریالی از بنیاد امتناع کرده و هیچ توقعی ندارند.

این مسئول با بیان اینکه بنده طی 29 سال خدمتگذاری به خانواده معظم ایثارگران، هنوز ندیده‌ام طی سرکشی‌های مرتب و پرشمار به این نورچشمان، حتی یک درخواست مادی را مطرح کرده باشند، بلکه همواره خواهان ادامه راه شهداء، که اشاعه دهنده فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، یادآور شد: ملت بزرگ ایران مکرر تجربه کردند که شهدای گمنام در زمان‌های لازم و سرنوشت‌ساز به کشور می‌آیند و با تشییع گسترده و حماسی، دل‌ها معنوی شده و ذهن‌های حتی غافلین هم به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی برمی‌گردند، که سی و چند سال گویا و موید این واقعیت است.

رضایی در پاسخ به خبرنگار ما و به اصرار در زمیه سه برادر شهید خود، بیان کرد: شهید علی رضایی در 20 سالگی و در لباس پاسداری در سال 1360 توسط منافقین در قائم‌شهر ترور و شهید شد، شهید امامقلی رضایی 23 ساله به عنوان بسیجی در کربلای 5 و به فاصله 20 دقیقه با شهید ایرج رضایی که دانش‌آموز بود، به شهادت رسید؛ جنازه شهید 17 ساله، ایرج رضایی پس از 11 سال به میهن اسلامی بازگشت و تشییع شد.

شهدا عمق استراتژیک کشور هستند

وی با اشاره به اینکه شهدا و خانواده ایثارگران، عمق استراتژیک نظام اسلامی ما هستند و به مخاطره افتادن فرهنگ ایثار و شهادت، تهدید جدی برای عمق استراتژیک کشورمان و منافع راهبردی و بلندمدت ملت‌مان است، اضافه کرد: بدون استثناء، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هر هفته به اتفاق مسئولان به دیدار خانواده معزز ایثارگران می‌رویم و تاکنون دیده نشده حتی یک درخواست شخصی از ما بکنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در زمینه ساماندهی گلزار شهدای مازندران، خاطرنشان کرد: از یک‌هزار و 594 گلزار شهدا در استان که از یک تا 400 مزار شهید را شامل می‌شود، تاکنون عملیات ساماندهی 600 گلزار به پایان رسیده و برای اتمام بقیه گلزارها، نیاز به 20 میلیارد تومان اعتبار است.

مهم‌ترین مشکل ایثارگران مازندران

این مسئول در تشریح مشکلات ایثارگران مازندران اضافه کرد: مهم‌ترین مشکل آزادگان و خانواده ایثارگران، اشتغال است که سعی می‌شود از سه طریق این معضل به سرانجامی برسد، اول از طریق جذب 30 درصدی دستگاه‌های دولتی، دوم از طریق حرفه‌آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اعطای وام‌های خوداشتغالی و روش سوم از طریق تشویق واحدهای خصوصی و تولیدی و تقبل 5 سال بیمه و مالیات به جذب در کارهای دولتی، این معضل همچنان باقی است.

وی در پایان گفت: در مقابل عظمت ایثارگری شهدا و خانواده‌های ایثارگران، هر کاری اگر انجام دهیم، باز هم شرمنده روی آنها هستیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : شهدا عمق استراتژیک کشور هستند/175 خانواده شهید مازندرانی از دریافت حتی یک‌ریالی از بنیاد امتناع کرده‌اند

شهدا عمق استراتژیک کشور هستند/175 خانواده شهید مازندرانی از دریافت حتی یک‌ریالی از بنیاد امتناع کرده‌اند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر