صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کشف اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد در اردوی جهادی!

داشت از داخل قنات بیرون می‌آمد، پرسیدم نمی‌ترسی ته چاه رفتی؟؛ گفت نه ما اورانیوم غنی شده ۲۰ درصدیم...

کد خبر : 28735

تاریخ انتشار : 21/05/1394 - 10:19


کشف اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد در اردوی جهادی!

به گزارش خط امید، اردوهای جهادی یکی از فعالیت های شاخص و مهم بسیج دانشجویی است که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان در قالب گروه‌های جهادی به مناطق محروم سفر می کنند تا گرهی از مشکلات مردم آفتاب نشین حل کنند، مردمانی که این روزها بدلیل قهر طبیعت حتی برای اب خودن خود هم به مشکل خورده اند چه برسد به کشاورزی.

 

این بار دانشجویان جهادگر دانشگاه های خراسان جنوبی با حضور در روستای مرزی و محروم شوشک شهرستان زیرکوه به انجام فعالیت های عمرانی و محرومیت زدایی پرداختند.

 

مجید کامران نژاد یکی از اعضای گروه جهادی ایثارگران همدل که داشت از داخل قنات بیرون می‌آمد، پرسیدم نمی ترسی ته چاه رفتی؛ گفت نه ما اورانیوم غنی شده 20 درصدیم، انرژی ما بالا است.

 

وی با بیان اینکه دفعه چهارم است که به اردوی جهادی می آیم، گفت: این روستا را بدلیل مشکلات خاصی که در زمینه اب شرب داشتند، انتخاب کردیم و الان هم پروژه آبرسانی به روستا بعد از یک هفته کار و تلاش به پایان رسید.

 

 

این دانشجوی دانشگاه پیام نور بیرجند با اشاره به اینکه در این روستا حدود یک کیلومتر لوله گذاری کردیم، گفت: مشارکت مردم در کارها برای ما دلگرم کننده بود.

 

کامران نژاد با اشاره به اینکه دعای خیر مردم روستا همواره پشت سر ما است، افزود: طی چند سالی که بنده در گروه های جهادی حضور پیدا کردم؛ همیشه در کارهای عمرانی حضور داشتم و این را یک توفیق می دانم.

 

وی گفت: با این اقدام ما حدود 12 خانوار از مردم از آب شرب بهره مند شدند که برای ما جی افتخار دارد.

 

محمد مسگر یکی دیگر از دانشجویان رشته فناوری طلاعات دانشگاه علمی کاربردی بیرجند که برای اولین دفعه است به اردوی جهادی آمده، گفت: حال و هوای اردوهای جهادی قابل وصف نیست؛ چراکه اینجا همه فقط برای رضای خدا کار می‌کنند.

 

 

وی با بیان اینکه الان پروژه آبرسانی به روستا را به اتمام رساندیم، گفت: چند سالی بود که لوله ها رسوب گرفته و خراب شده بود و ما اینجا لوله ها را باز کردیم.

 

این دانشجوی جهادگر با بیان اینکه من خیلی خوشحالم که توانستم از دوستان خیلی موارد را یاد بگیرم، افزود: من بیشتر در داخل چاه کار می‌کنم.

 

مسگر افزود: رفتن به اردوی جهادی باعث می‌شود که چاه‌ها و چاله‌های زندگی خود را بهتر بشناسیم و برخورد بهتری با آن داشته باشیم، بیان داشت: خدمت به مردم محروم به انسان ارامش می دهد، به خصوص زمانی که مردم نیجه کار را هم می بینند و خوشحال هستند.

 

محمدامین کریمی یکی دیگر از دانشجویان کارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد بیرجند با بیان اینکه ما به مدت یک هفته با رویکرد عمرانی و زیباسازی منطقه آمدیم، افزود: چون هدف خیر است، خستگی بین بچه ها وجود ندارد و خیلی از دانشجویان خواستار تمدید مدت زمان ماندن در روستا هستند.

 

وی با بیان اینکه مشکل اصلی مردم روستا آب بود که این مشکل با یاری خدا و همت اعضای گروه حل شد، افزود: این روستا 12 خانوار جمعیت دارد که دغدغه اصلی انها آب شرب بود.

 

 

این دانشجوی جهادگر با بیان اینکه بچه های گروه هر روز صبح با انگیزه بالا به انجام فعالیت مشغول می‌شوند، گفت: علاوه بر انجام پروژه آبرسانی، سرویس‌های بهداشتی مسجد را هم می‌سازیم.

 

کریمی با بیان اینکه مردم روستا هر کس به نوعی ابراز علاقه از حضور ما می کنند، گفت: این منطقه مردمانی ولایی خونگرم و مومن و انقلابی دارد.

 

وی با بیان اینکه از خوشحالی مردم روستا ما هم خوشحال هستیم، گفت: وقتی شیر آب در روستا باز شد؛ مردم روستا بسیار خوشحال شدند و ما هم از خوشحال آنها خستگی کار از تن ما بیرون رفت.

 

کریمی گفت: اردوهای جهادی یک نوع خدمت بی منت به ملت است.


منبع : خبرگزاری دانشجو

 

  

دیدگاه شما در مورد : کشف اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد در اردوی جهادی!

کشف اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد در اردوی جهادی!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر