صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آتش سوزی در میانکاله بهشهر مهار شد

عضو شورای اسلامی و مسوول انجمن دوستداران محیط زیست سبز زاغمرز بهشهر گفت: آتش سوزی شامگاه پنجشنبه در شبه جزیره میانکاله بهشهر مهار شد.

کد خبر : 28646

تاریخ انتشار : 17/05/1394 - 11:08


آتش سوزی در میانکاله بهشهر مهار شد

به گزارش خط امید بهشهر، جمال ابوطالبی عبدالملکی افزود: شامگاه پنجشنبه توده عظیمی از دود و آتش در منطقه ترشی پز کومه ( پروانه بادی) شبه جزیره میانکاله مشاهده شد که نیروهای امدادی با کمک مردم آتش را مهار کردند.
وی گفت: با حضور به موقع نیروهای محیط بان میانکاله و تعدادی از کارکنان اداره کل محیط زیست مازندران در منطقه با تلاش گسترده ، آتش مهار شد.
عضو شورای اسلامی و مسوول انجمن دوستداران محیط زیست سبز زاغمرز با اشاره به امکانات اندک و شرایط دشوار محیط بانان اظهار داشت: در این آتش سوزی که به مدت 2 ساعت ادامه داشت حدود چهار هکتار از پوشش گیاهی پناهگاه میانکاله که عمدتا شامل بوته های سازیل و تمشک و درختچه های انار بود در آتش سوخت.
وی گفت: علت اصلی این آتش سوزی در دست بررسی است. 
جزیره میانکاله از شمال از سوی دریای مازندران به طول 65 کیلومتر (از غرب به شرق) از جنوب و شرق از سوی تالاب و خلیج میانکاله و از غرب از سوی بندر امیرآباد بهشهر احاطه شده است.
مجموعه شبه جزیره میانکاله با 68هزار و 800 هکتار وسعت از سال 1348 ابتدا به منطقه حفاظت شده و سپس به پناهگاه حیات وحش میانکاله تحت مدیریت مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل و از آن زمان تاکنون از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اداره می شود.
همچنین از 65 کیلومتر طول ساحل شمالی پناهگاه حیات وحش فقط 5 کیلومتر مربوط به حوزه قضایی بندر ترکمن در استان گلستان است و 60 کیلومتر باقیمانده در حوزه قضایی مازندران قرار دارد.
از نظر جایگاه بین المللی شبه جزیره میانکاله به عنوان یک اندوختگاه زیست کره در اقلیم هشت گانه ذخیره گاه جهانی در سازمان جهانی یونسکو به نام کره مسکون انسان و محیط زیست به ثبت رسیده و شناسنامه بین المللی برای آن صادر شد.
این منطقه دارای جایگاه فرهنگی و آموزشی است و اکوسیستم های آبی آن در سال 1971 به عنوان یکی از 22 تالاب بین المللی در ایران و 350 تالاب بین المللی در دنیا در کنوانسیون بین المللی رامسر به عنوان تالاب بین المللی میانکاله ثبت شد که سند ثبتی آن در اداره ثبت و اسناد بهشهر وجود دارد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : آتش سوزی در میانکاله بهشهر مهار شد

آتش سوزی در میانکاله بهشهر مهار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر