صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
وزیر بهداشت در جمع مسئولان دانشگاه علوم‌پزشکی بابل:

کلینیک فوق‌تخصصی طب سنتی در مازندران تأسیس شود

وزیر بهداشت ‌گفت: ویژگی ممتاز طب سنتی و قدمت دیرینه آن در کشور به‌ویژه در این منطقه قابلیت توسعه دارد و این امکان وجود دارد که در مازندران در قالب یک کلینیک تخصصی و فوق‌تخصصی طب سنتی امکان ارائه خدمات با تاسیس یک مرکز فراهم شده به گونه‌ای که در آن با بهره‌گیری از دانش کهن طب سنتی در کشور و با بهره‌مندی از شکل کاملا ایرانی امکان ارائه خدمات را برای گردشگران خارجی و ایرانی فراهم کرد.

کد خبر : 28645

تاریخ انتشار : 17/05/1394 - 11:05


کلینیک فوق‌تخصصی طب سنتی در مازندران تأسیس شود

به گزارش خط امید بهشهر، سید‌حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست‌ با مسئولان دانشگاه علوم‌ پزشکی بابل در بیمارستان آیت‌الله روحانی این شهرستان ضمن ابلاغ سلام رئیس‌جمهور و قدردانی هیئت دولت از اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت این استان‌، تلاش تمام پرسنل علوم‌پزشکی‌‌، پزشکان‌، پیراپزشکان و پرستاران را شایسته تقدیر دانست و اقدامات صورت گرفته را باارزش خواند و با بیان اینکه امید می‌رود در آینده با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوب موجود شاهد فعالیت‌های برجسته حوزه بهداشت و درمان در استان باشیم، اظهار کرد: طرح آما‌یش سرزمینی برای مأموریت محور شدن دانشگاه‌ها و نه محدود شدن آنها است و هر دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران دارای افتخارات هستند و باید به‌طور متوازن به آنها توجه کرد.

وی افزود: در حوزه تربیت نیرو باید هدفمند عمل کرد و متناسب با نیازها نسبت به تربیت دانشجو اقدام کنیم تا با تقسیم ماموریت‌ها، حوزه آموزش و پژوهش نیز تقویت شود ضمن آنکه در حوزه خدمات نیازمند گسترش امکانات و فعالیت‌ها هستیم.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به پیشرفت‌های خوب استان در حوزه زیرساخت‌های بهداشتی از تلاش همکاران خود قدردانی و ابراز امیدواری کرد در بخش درمانی هم به تدریج با حمایت‌های مسئولان استانی کمبودها برطرف شود و همچنین اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت در دو دهه آینده مشخص می‌شود.

هاشمی با مروری بر استاندارد تخت در دنیا، گفت: در کشور به ازای هر 1000 نفر 1.2 تا 1.5 تخت داریم و در بابل این میزان 1.2 است ضمن آن که 40 درصد تخت‌های موجود در استان نیز نیازمند نوسازی است و باید در حوزه خدمات درمانی فرصت بازسازی و نوسازی را فراهم کنیم‌.

وی با بیان این که برای بازسازی و نوسازی مراکز بهداشتی درمانی محدودیت‌های اعتباری نیز وجود دارد‌، گفت: باید سراغ خرید خدمت نیز رفت و از مشارکت خیرات نیز بهره‌مند شد‌.

‌هاشمی با تاکید بر این که باید در ارائه تسهیلات به خیرین تلاش کنیم‌، افزود: باید در قالب بیمه‌ها خرید خدمت کنیم و از سرمایه‌گذاری خیرین استقبال کنیم و ضروری است که دولت این سرمایه‌گذاری را تضمین کند.

وزیر بهداشت همچنین از مسئولان محلی این استان خواست از محل زمین‌هایی که در اختیار آنها قرار دارند و در حال حاضر دارای موقعیت ممتاز تجاری امکان تغییر کاربری آن برای خلق ثروت وجود دارد با اقدام برای تغییر کاربری اعتبارات مورد نیاز برای ساخت مراکز درمانی را فراهم کند.

‌هاشمی همچنین در این نشست با اشاره به وضعیت بسیار مناسب اساتید و اعضای هیئت علمی این استان از قابلیت توریست‌درمانی در این منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: ویژگی ممتاز طب سنتی و قدمت دیرینه آن در کشور به‌ویژه در این منطقه قابلیت توسعه دارد و این امکان وجود دارد که در مازندران در قالب یک کلینیک تخصصی و فوق‌تخصصی طب سنتی امکان ارائه خدمات با تاسیس یک مرکز فراهم شده به گونه‌ای که در آن با بهره‌گیری از دانش کهن طب سنتی در کشور و با بهره‌مندی از شکل کاملا ایرانی امکان ارائه خدمات را برای گردشگران خارجی و ایرانی فراهم کرد.

وی همچنین از امکان ایجاد دو یا سه مرکز جامع سرطان در رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی سخن گفت و با اشاره به بازدید صبح امروز خود از یک مرکز پرتو‌درمانی در ‌بابلسر، ارائه خدمات بسیار گسترده به مراجعه‌کنندگانی از سراسر استان در این مرکز را قابل توجه خواند و گفت: این مرکز نیازمند تجهیزات بیشتر و امکانات مدرنی است که آن را به یک قطب درمانی برای استان و حتی خارج از استان تبدیل کند و به نظر می‌رسد در بخش درمان فرصت‌هایی هست که نیازمند سرمایه‌گذاری است.

‌وزیر بهداشت بار دیگر با قدردانی از همراهی استاندار، نمایندگان مجلس، فرماندار و سایر مسئولان محلی ابراز امیدواری کرد با حمایت از هر دو دانشگاه در استان شاهد اقدامات موثر و اثرات ماندگاری باشیم که دارای خیرات و برکات فراوان در آینده است.

‌هاشمی انجام یک‌هزار پیوند کلیه در بابل را یکی دیگر از افتخارات ارتقای بهداشت و درمان در این استان دانست و در بازدید از بخش NICU بیمارستان امیرکلا نیز گفت: اینکه با تجهیز این بخش به امکانات به روز هیچ نوزاد زیر 500 گرم وزن‌ فوت نکرده است از افتخارات مورد توجه این بخش است چراکه که این امر در پیشرفته‌ترین مراکز دنیا هم بی‌سابقه است‌.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : کلینیک فوق‌تخصصی طب سنتی در مازندران تأسیس شود

کلینیک فوق‌تخصصی طب سنتی در مازندران تأسیس شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر