صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس سازمان صنعت مازندران:

وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران با بیان این که وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است، افزود: سرانه مصرف باید به دو برابر افزایش یابد تا به چشم انداز مطلوب برسیم.

کد خبر : 28644

تاریخ انتشار : 17/05/1394 - 11:04


وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

به گزارش خط امید بهشهر، محمد محمدپور عمران عصر پنج شنبه در نشست مشترک صنایع لبنی شمال کشور با کانون صنایع غدایی ایران و انجمن صنایع لبنی ایران در هتل میزبان بابلسر با بیان این که در صنایع لبنی ایران یک چشم انداز مصرح تعریف نشده است، اظهار کرد: این چشم انداز در افکار ما آماده است و به صورت سند جامع ارائه نشده است.

محمدپور با اشاره به این که سازمان صنعت معدن و تجارت یک حمایت کننده برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان است، خاطرنشان کرد: چشم انداز، مصرف سه برابر شدن است، به گونه ای که ۳ لیوان شیر به عنوان حداقل مصرف ما را به سرانه ۲۰۰ کیلو در روز می رساند.

وی با بیان این که تولید شیر، صنعت پایه ای است، ابراز داشت: ما در این بخش کمتر درگیر فضای منطقی هستیم.

رئیس سازمان صنعت مازندران با اشاره به این که عدالت اجتماعی در حمایت از تولید کننده صنعتی است، تاکید کرد: نباید سیاست‌های پوپولیستی را در پیش بگیریم و دولت باید به اندازه توان خود به رفع مشکلات بپردازد و این رفع مشکلات نباید سبب آسیب به مصرف‌کننده و تولیدکننده شود.

محمدپور، سلامت و اقتصاد را دو دغدغه مهم برشمرد و افزود: سرانه مصرف در بخش سلامت باید افزایش یابد و دغدغه فله فروشی مواد لبنی به خاطر آلودگی باید با فرهنگ سازی مرتفع شود.

وی با تاکید بر استاندارد سازی محصولات لبنی و غذایی تاکید کرد: اگر بتوانیم مازاد شیر را به مصرف برسانیم، سرانه مصرف به میزان ۱۰ کیلو افزایش می یابد و آمایش تولید شیر هم بالا خواهد رفت.

وی خواستار تشکیل و راه اندازی مجتمع های تولید شد و گفت: می بایست در مازندران عرصه ها برای تولید در اختیار دامداران گذاشته شود.

محمدپورعمران با بیان این که جزو ۵۰ برند غذایی برتر دنیا هستیم، تصریح کرد: در بخش صادرات برندسازی بسیار مورد توجه است و این افتخار را نباید چند صادر کننده خرده پا با صادرات به عراق و افغانستان از بین ببرند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

وضعیت مصرف لبنیات بحرانی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر