صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

عوارضی که به قیمت بی‌تدبیری وزارت راه باید پرداخت شود/زجر 19 ساله بومیان آزادراه تهران ـ شمال

قطعه چهارم آزاد راه تهران ـ شمال آزاد راهی كه قرار بود حدود 35 كیلومتر تردد از شمال به تهران و یا برعكس را كم كند، برای بومیان منطقه باز هم دردسر شده است.

کد خبر : 28332

تاریخ انتشار : 13/05/1394 - 19:23


عوارضی که به قیمت بی‌تدبیری وزارت راه باید پرداخت شود/زجر 19 ساله بومیان آزادراه تهران ـ شمال

به گزارش خط امید بهشهر، همزمان با بهره‌برداری قطعه چهارم آزاد راه تهران ـ شمال كه افتتاح آن نیز در چند مرحله با تاخیر و اما و اگرها همراه بود، بالاخره آزادراه برای استفاده بازگشایی شد، آزادراهی كه بنا به گفته مسئولان شهرستان چالوس حلاوت آن به تلخی كشیده شد.

در پروژه آزادراه تهران ـ شمال براساس تعهداتی که وزارت راه و شهرسازی با شرکت آزادراه داشت باید بخشی از هزینه‌های احداث این مسیر از محل عوارضی به‌مدت 10‌ سال به شرکت آزادراه پرداخت شود، كه در این میان بومیان منطقه مرزن‌آباد ـ چالوس نیز كه امكان رفت و آمد آنها در طول روز ممكن است چندبار تكرار شود نیز باید دست به جیب شوند و در هر بار رسیدن به عوارضی آزاد راه 3 هزار تومان ناقابل را پرداخت كنند كه در واقع باید گفت حق آب و گل در این طرح نادیده گرفته شد.

پرداخت عوارض برای افرادی که به‌صورت موردی از این مسیر استفاده می‌کنند شاید سنگین نباشد اما برای بومیانی که باید روزانه چندین‌بار تردد کنند هزینه‌بردار بوده و دور از انصاف است این اظهار نظر فرماندار چالوس درباره پرداخت عوارض از سوی بومیان منطقه است.

محمدناصر زندی حل شدن این مسئله را با وجود درخواست‌های مکرر مردم برای عدم پرداخت عوارضی توسط بومیانی که روزانه چندین بار از این مسیر عبور می‌کنند را ظاهراً در تدوین راهکار اجرایی می‌داند و می‌گوید: با وجود درخواست‌های مکرر برای عدم پرداخت عوارضی توسط بومیانی که روزانه چندین بار از این مسیر عبور می‌کنند هنوز راهکار اجرایی خاصی ارائه نشد که شاید دلیل این امر نداشتن وجاهت قانونی و یا مصوبه‌ای در مجلس در این باره باشد.

ظاهرا مسئولان شهری و استانی چالوس درخواست‌های خود را در این زمینه به معاون عمرانی استاندار، استاندار، وزارت راه و شهرسازی مطرح كردند و خواستار پاسخگوی این مسئله شدند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چالوس در نیز روز گذشته در گفت‎وگو با یكی از خبرگزاری‌های استان با اعلام اینکه مشکلات ناشی از مراحل احداث آزادراه همچنان پابرجا بوده و مردم روستاهای سینوا و سینوا‌چشمه خسارت زیادی را در این زمینه متحمل شدند، گفت: با وجود اینکه برخی از مشکلات حوزه شهر چالوس و مرزن‌آباد هنوز وجود دارد، موضوع پرداخت عوارضی از دیگر مشکلاتی است که به دغدغه‌ای برای بومیان منطقه تبدیل شد و از مسئولان مرتبط می‌‌خواهیم تا هر‌چه زودتر برای بررسی و رفع این مشکل اقدام کنند.

صابر سام‌دلیری با اشاره به آغاز فعالیت عوارضی در قطعه چهارم آزادراه تهران ـ شمال در حدفاصل مرزن‌آباد تا چالوس، با اشاره به‌موضوع دریافت عوارضی در این مسیر، اظهار کرد: با توجه به دریافت عوارضی از بومیان منطقه که اعتراض مردمی را به‌دنبال داشت ما نیز وارد عمل شده و خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی استانداری شدیم.

با این اوصاف و نامه‌نگاری به مسئولان استان باید دید آیا آزادراه آزادی رفت و آمد از مردم منطقه و بومیان را خواهد گرفت یا خیر.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : عوارضی که به قیمت بی‌تدبیری وزارت راه باید پرداخت شود/زجر 19 ساله بومیان آزادراه تهران ـ شمال

عوارضی که به قیمت بی‌تدبیری وزارت راه باید پرداخت شود/زجر 19 ساله بومیان آزادراه تهران ـ شمال

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر