صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سردبیر رجانیوز:

«9 دی» به خاطر انتقاد توقیف شد اما «آرمان» به خاطر توهین به شهدا حتی تذکر هم نگرفت

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز گفت: باید این سوال را از دولت پرسید که اگر این یک پیروزی و دستاورد بزرگ است، اجازه بدهید منتقدین هم حرف خود را زده و در نهایت دولت پاسخ خود را به منتقدین بدهد نه اینکه با آنها برخوردهای چکشی داشته باشد.

کد خبر : 28330

تاریخ انتشار : 13/05/1394 - 18:47


«9 دی» به خاطر انتقاد توقیف شد اما «آرمان» به خاطر توهین به شهدا حتی تذکر هم نگرفت

به گزارش خط امید بهشهر، علی نادری، سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص تذکر هیأت نظارت بر مطبوعات به پایگاه خبری رجا اظهار داشت: برخوردی که با رسانه‌های منتقد روند فعلی مذاکرات صورت می گیرد، نشانه خوبی برای دولت نیست و نمیتوان از آن دفاع کرد.

وی با بیان اینکه دولت بهتر است روش بهتری را برای برخورد با منتقدان خود انتخاب کند، گفت: آن چیزی که تا کنون اتفاق افتاده، یک فضای نقد کارشناسی و فنی است و در واقع با حفظ متانتی بوده است که رهبری بارها به آن تأکید داشته اند.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز در ادامه افزود: نکاتی که در سایت‌های خبری منتقد و روزنامه‌ها و رسانه ها منتشر شده است، نقدهایی کاملاً کارشناسی بوده که بر اساس وظیفه خود رسانه‌ای کرده و در اختیار مردم قرار دادیم تا روشنگری صورت بگیرد.

نادری با تأکید بر اینکه نقاط ضعف برجام، قطعنامه و به طور کلی مذاکرات را با بستن دهان مردم بپوشانیم، قطعاً سیاست خوبی نیست تصریح کرد: اگر امروز 9 دی را توقیف کنند و به رجا و کیهان تذکر دادند، بالاخره فردایی هم وجود دارد که همه نقاط ضعف این مذاکرات روشن شده و زمان پاسخگویی مسئولین فرا می‌رسد.

وی با بیان این نکته که بهترین راهکار مقابله با انتقادها، پاسخگویی صحیح از جانب مسئولین است، یادآور شد: فضای نقدی که صورت گرفته است یک فضای کارشناسی و با متانت بوده و دولت به جای بستن و تذکر دادن به این رسانه‌ها باید اشتباهات خود را بپذیرد.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز ضمن اشاره به توهین های مکرری که از سوی دولت به منتقدین شده است، یادآور شد: پیش از این تنها مستوجب دریافت القابی مانند بی سواد و بی شناسنامه بودیم، اما امروز به نادرست بیان می شود که بر اساس مصوبه ای نباید انتقادی نسبت به عملکرد هسته ای وارد شود.

نادری افزود: عملکرد دولت در خصوص توقیف و تذکر به رسانه ها عملکرد قابل دفاعی نبوده و این سوال مطرح می شود که آیا توقیف سه باره یک نشریه در دولت یازدهم، نشانه آزادی بیان و فضای باز انتقاد در دولت یازدهم است؟

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز در ادامه تصریح کرد: تنها چند ساعت بعد از گفتگوی روحانی با مردم و اعلام پیروزی و دستاورد بزرگ هسته‌ای این برخورد با رسانه‌ها صورت گرفت که باید این سوال را از دولت پرسید که اگر این یک پیروزی و دستاورد بزرگ است، اجازه بدهید منتقدین هم حرف خود را زده و در نهایت دولت پاسخ خود را به منتقدین بدهد نه اینکه با آنها برخوردهای چکشی داشته باشد.

نادری با اشاره به توهین روزنامه آرمان به ساحت مقدس شهدای غواص در کشور، یادآور شد: برخورد تبغیض آمیز در دولت جدید به یک روال تبدیل شده است؛ چه در تخصیص یارانه‌ها و چه در خصوص صدور مجوزها، ارائه کمک‌های نقدی، ارائه آگهی‌های دولتی، تذکر ها و توقیف‌ها و ... این تفاوت رفتار دولت با رسانه‌ها مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به ماجرای شارلی ابدو و حمایت یک نشریه دولتی از آن یادآور شد: در برخی موارد مانند ماجرای شارلی ابدو، فشار نمایندگان مجلس و افکار عمومی باعث ارائه یک واکنش مناسب از سوی دولت برای نشریه های خاطی شد.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز ضمن اشاره به توهین‌ روزنامه آرمان به شهدا، تصریح کرد: روزنامه 9 دی به خاطر انتقاد مستحق توقیف شد اما روزنامه آرمان به خاطر توهین به شهدا هیچ تذکری هم نگرفت و متأسفانه با ژست خاصی به حمایت از آن نیز پرداختند.

نادری در پایان با اشاره به دلیل چنین تناقض های رفتاری در برخورد با رسانه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر فردی که باید نماینده صنف مطبوعات در هیئت نظارت بر مطبوعات باشد، خود یک مقام دولتی است و همین موضوع باعث می شود که فضا به سمت دیگری پیش رفته و فشارها بر رسانه‌های منتقد دولت بیشتر شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : «9 دی» به خاطر انتقاد توقیف شد اما «آرمان» به خاطر توهین به شهدا حتی تذکر هم نگرفت

«9 دی» به خاطر انتقاد توقیف شد اما «آرمان» به خاطر توهین به شهدا حتی تذکر هم نگرفت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر