صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
کربلای 4 و حماسه‌ای که 29 سال خفته بود

7 دلاور لشکر ویژه 25 کربلا احراز هویت شدند/مازندران میزبان 30 شهید غواص خط‌شکن

پیکر مطهر 7 شهید غواص و خط‌شکن مازندرانی لشکر ویژه و خط‌شکن 25 کربلا از جمع 30 شهیدی که قرار است در این استان تشییع شوند، احراز هویت شدند.

کد خبر : 28081

تاریخ انتشار : 11/05/1394 - 11:27


7 دلاور لشکر ویژه 25 کربلا احراز هویت شدند/مازندران میزبان 30 شهید غواص خط‌شکن

به گزارش خط امید بهشهر، از میان 30 شهید غواص و خط‌شکن مازندرانی عملیات کربلای چهار، 7 شهید شناسایی‌شده از شهرهای چالوس، نوشهر، فریدونکنار، آمل، بهشهر، بابل و ساری هستند.

مراسم استقبال از این 30 شهید لشکر ویژه 25 کربلا طی چهار روز برگزار می‌شود؛ مراسم استقبال از 15 مردادماه از رامسر آغاز می‌شود و تا پایان روز 18 مردادماه در شهرهای استان ادامه دارد.

شهرهای ساری دو یا سه شهید گمنام و شهرهای بهشهر و محمودآباد هر کدام سه شهید و شهرهای خلیل‌شهر، پل‌سفید، گنج‌افروز بابل، ایزدشهر، عباس‌‍‍‌‎‎‎‎‎‏آباد هرکدام دو شهید گمنام و پادگان شهید قاسمی شیرگاه و نکا نیز یک شهید گمنام خواهند داشت که بین روزهای بیستم تا بیست و پنجم مردادماه در این شهرستان‌ها به خاک سپرده خواهند شد.

مراسم وداع در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود که از شهرهای مجاور نیز برای این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

شهیدان «محمدصادق معلمی (ساری)»، «منصور مهدوی نیاکی (آمل)»، «سیدحسن فاطمی (آمل)»، «مسلم رسولی کناری (فریدونکنار)»، «غلامرضا اسدی ولی‌آبادی (نوشهر)»، «سیدرضا میرفاضلی (چالوس)» و «حسینعلی بالویی (بهشهر)» هفت شهید غواص و خط‌شکن لشکر ۲۵ کربلا استان مازندران هستند که مورد احراز هویت قرار گرفته‌اند.

این شهدا از لشکر همیشه‌پیروز و قهرمان ۲۵ کربلا بوده‌اند که همگی در قامت غواص خط‌شکن در جریان عملیات کربلای‌۴ در منطقه ام‌الرصاص، در تاریخ چهارم دی‌ماه ۶۵ به شهادت رسیدند.

بالا از راست: شهیدان معلمی ـ رسولی ـ بالوئی ـ مهدوی
پایین از راست: شهیدان اسدی ـ میرفاضلی ـ فاطمی

منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : 7 دلاور لشکر ویژه 25 کربلا احراز هویت شدند/مازندران میزبان 30 شهید غواص خط‌شکن

7 دلاور لشکر ویژه 25 کربلا احراز هویت شدند/مازندران میزبان 30 شهید غواص خط‌شکن

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر