صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون فرهنگی ارشاد مازندران:

خبرنگاران مازندران روز جمعه تجلیل می‌شوند/برگزاری برنامه تریبون آزاد اصحاب رسانه

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مراسم استانی تجلیل از خبرنگاران در ساعت 5 عصر روز جمعه 16 مرداد ماه سال جاری که با عنوان رسانه و پویایی نام‌گذاری شده است، برگزار می‌شود.

کد خبر : 28079

تاریخ انتشار : 11/05/1394 - 11:24


خبرنگاران مازندران روز جمعه تجلیل می‌شوند/برگزاری برنامه تریبون آزاد اصحاب رسانه

به گزارش خط امید بهشهر، نشست خبری ستاد گرامیداشت هفته خبرنگار با حضور اصحاب رسانه استان در محل سالن اجتماعات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

عباس زارع در این نشست اظهار کرد: در سال جاری برای نخستین‌بار ستاد گرامیداشت هفته خبرنگار با مشارکت استانداری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، خانه مطبوعات، انجمن صنفی رسانه های مجازی و بسیج رسانه سپاه کربلا مازندران برگزار می شود.

وی افزود: هفته گرامی داشت و تجلیل از خبرنگاران از تاریخ 14 الی 20 مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه هر روز از ایام هفته گرامی داشت خبرنگاران با عنوانی نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: در روز چهارشنبه با عنوان رسانه، ولایت، هم‌دلی و هم‌زبانی مراسم دیدار خبرنگاران و مدیران مسئول با نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه استان برگزار می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: خبرنگاران شهرستان‌های آمل، بهشهر و رامسر نیز در روز چهارشنبه تجلیل می‌شوند.

زارع با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه با عنوان رسانه، دولت، هم‌دلی و هم‌زبانی نام‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: دیدار خبرنگاران با استاندار و فرمانداران در شهرستان‌های مختلف و بیان مشکلات اصحاب رسانه از برنامه‌های این روز است.

* برگزاری مراسم استانی تجلیل از خبرنگاران در روز جمعه

عضو ستاد هفته تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: مراسم استانی تجلیل از خبرنگاران در ساعت 5 عصر روز جمعه 16 مرداد ماه سال جاری که با عنوان رسانه و پویایی نام‌گذاری شده است، برگزار می‌شود.

وی بازدید از دفاتر نشریات و خبرگزاری‌ها را جزو برنامه روز شنبه 17 مرداد که با نام رسانه و مسئولیت‌پذیری است، بیان کرد.

زارع خاطرنشان کرد: خبرنگاران شهرستان‌های ساری، سوادکوه، نکا، بابل و بندپی، بابلسر، چالوس، تنکابن و عباس‌آباد نیز در روز شنبه تجلیل می‌شوند.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان امضای تفاهم‌نامه مشترک با اداره‌کل ورزش و جوانان به‌منظور برگزاری اردوی کوهنوردی خبرنگاران، ادامه داد: این اردو در تاریخ یک شنبه 18 مردادماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه باید تا روز سه‌شنبه هفته جاری در خانه مطبوعات نام‌نویسی کنند.

* همراهی خبرنگاران با مراسم تشییع شهدای غواص استان

این مسئول یادآور شد: خبرنگاران فعال شهرستان‌های جویبار، قائم شهر و میاندورود در روز یک شنبه و شهرستان های محمودآباد و نور نیز در روز دوشنبه تجلیل می شوند.

زارع بیان کرد: بازدید از پروژه های عمرانی دستگاه های اجرایی نیز در روز دوشنبه که با عنوان رسانه و امیدآفرینی نام‌گذاری شده است، برگزار می شود.

وی اظهار کرد: حضور در مراسم تشییع پیکر پاک شهدای غواص استان و تجدید بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی در تاریخ 20 مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: تفاهم نامه‌ای با معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد به منظور برگزاری کلاس های آموزشی با حضور اساتید برتر حوزه رسانه امضا شده است که در فصل پاییز اجرایی می شود.

* بیمه کردن خبرنگاران توسط مدیران مسئول

زارع با اشاره به برگزاری برنامه تریبون آزاد اصحاب رسانه در مراسم تجلیل، افزود: سعی داریم سخنرانی مسئولان در هفته تجلیل از خبرنگاران را کاهش دهیم.

وی با اشاره به بیمه شدن دوباره 129 نفر از خبرنگارانی که مزایای آنها قطع شده بود، گفت: در چند ماه آینده ساماندهی خبرنگاران براساس اساسنامه خانه مطبوعات به صورت جدی پیگیری می شود.

زارع با بیان اینکه مدیران مسئول رسانه ها موظف به بیمه کردن خبرنگاران هستند، خاطرنشان کرد: مدیران به منظور حق دریافت هزینه باید لیست بیمه خبرنگاران را به اداره کل فرهنگ و ارشاد استان ارائه کنند تا به تهران ارسال شود.

وی در پایان گفت: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از دریافت لیست بیمه نسبت به پرداخت هزینه آن به مدیران مسئول اقدام می کند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : خبرنگاران مازندران روز جمعه تجلیل می‌شوند/برگزاری برنامه تریبون آزاد اصحاب رسانه

خبرنگاران مازندران روز جمعه تجلیل می‌شوند/برگزاری برنامه تریبون آزاد اصحاب رسانه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر