صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس مرکز انتقال خون بهشهر:

مردم بهشهر 600 واحد در ماه خون اهدا می‌کنند / مرکز بهشهر پزشک ثابت ندارد

میزان اهدا کنندگان مرد در بهشهر رضایت بخش است ولی از لحاظ اهدای خون در بانوان، شهرستان بهشهر نسبت به شهرهای دیگر ضعیف است که امیدواریم شاهد همکاری بیشتر بانوان بهشهری برای اهدای خون و نجات جان نیازمندان باشیم.

کد خبر : 27983

تاریخ انتشار : 10/05/1394 - 10:41


مردم بهشهر 600 واحد در ماه خون اهدا می‌کنند / مرکز بهشهر پزشک ثابت ندارد

محمد فضلی به مناسبت هفته اهدای خون در گفتگو با خبرنگار خط امید گفت: هر یک واحد خون اهدا شده می‌تواند نجات‌بخش جان سه انسان شود، خون اهدا شده در مرکز بعد آزمایش و تایید سلامت در دستگاه سانتریفوژ به سه قسمت گلبول قرمز، پلاسما و پلاکت تقسیم می‌شود و ابتدا برای تامین بیمارستان‌های بهشهر و گلوگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مابقی به مرکز استان ارسال می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه ماندگاری گلبول قرمز ۳۱ روز، پلاسما یک سال و پلاکت سه روز می‌باشد گفت: آقایان می‌توانند چهار نوبت در سال و خانم‌ها نیز سه نوبت در سال خون اهدا کنند که شروع سن اهدای خون از ۱۷ سالگی تا ۶۵ سال می‌باشد.

 

رییس سازمان انتقال خون بهشهر با بیان اینکه میانگین اهدای خون در بهشهر در طول ماه ۶۰۰ واحد، معادل ۴۵۰ سی‌سی است تصریح کرد: در سال ۹۳ میزان ۱۸۴۰ واحد خون به مرکز استان صادر شده که مقدار رضایت بخش و قابل ملاحظه‌ای می‌باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: میزان اهدا کنندگان مرد در بهشهر رضایت بخش است ولی از لحاظ اهدای خون در بانوان، شهرستان بهشهر نسبت به شهرهای دیگر ضعیف است که امیدواریم شاهد همکاری بیشتر بانوان بهشهری برای اهدای خون و نجات جان نیازمندان باشیم.


فضلی تاکید کرد: سازمان انتقال خون در فوریتهای بحران ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند، در تعطیلات نوروز همه روزه، در تعطیلات مناسبتی، ایام محرم حتی تاسوعا و عاشورا و همچنین در ماه مبارک رمضان هرشب بعد از افطار سازمان انتقال خون مشغول به خدمت رسانی می‌باشد .

 

رییس سازمان انتقال خون بهشهر تصریح کرد: نبود اتوبوس سیار برای گرفتن خون از مردم روستاها و شهرهای دور مانند زاغمرز و رستمکلا که مرکز انتقال خون ندارند یکی از مشکلات مهم این سازمان می‌باشد و همچنین نداشتن پزشک ثابت در این سازمان یکی دیگر از مشکلات اساسی این مرکز است.

  

  

دیدگاه شما در مورد : مردم بهشهر 600 واحد در ماه خون اهدا می‌کنند / مرکز بهشهر پزشک ثابت ندارد

مردم بهشهر 600 واحد در ماه خون اهدا می‌کنند / مرکز بهشهر پزشک ثابت ندارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر