صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام جمعه موقت بهشهر:

خرید یک کالای خارجی 10 جوان ایرانی را بیکار می‌کند

امام جمعه موقت بهشهر اگر من یک کالای خارجی بخرم حداقل 10 جوان ایرانی را بیکار کردم، بیکاری جوان تحصیل کرده من به خودم برمی‌گردد که از کالای داخلی استفاده نمی‌کنم و به تولید کننده خارجی کمک می‌کنم.

کد خبر : 27979

تاریخ انتشار : 09/05/1394 - 18:08


خرید یک کالای خارجی 10 جوان ایرانی را بیکار می‌کند

به گزارش خبرنگار خط امید، حجت السلام سید عسگری‌هاشمی‌نسب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: عملیات مرصاد 9 روز از پذیرش قطعنامه 598 انجام شد که یک نکته اساسی را در این عملیات باید در نظر داشته باشیم که مقام معظم رهبری نیز بارها در مذاکرات هسته‌ای بیان نمودند و آن بی اعتمادی به مستکبران است.

 

وی ادامه داد: مستکبران دنیا در طول تاریخ بشریت فقط به اندیشه استکباری خود فکر می‌کردند و به دنبال تحقق آن بودند انسان‌های مستکبر هرگز مورد اعتماد نیستند چراکه هرگز نمی‌خواهند به روز قیامت ایمان بیاورند با اینکه می‌دانند قیامت وجود دارد.

 

امام جمعه موقت بهشهر افزود: غربی‌ها و آمریکایی‌ها می‌دانند در جمهوری اسلامی‌مسئله هسته‌ای از بین رفتنی نیست، اوباما و جان کری هم در دفاع از این توافق می‌گویند هیچ راه دیگری وجود نداشت، اما می‌بینیم همچنان دشمنی خود را ادامه می‌دهند.

 

هاشمی‌نسب به روز کارآفرینی اشاره کرد و تصریح کرد: در خصوص کارآفرینی یک بخش را مسئولین باید توجه داشته باشند که زمینه را برای تولید در شهر قدری آسان کنند تا سرمایه گذاران راحت وارد شوند و از آنها حمایت شود.

 

وی تاکید کرد: بخش دیگر کارآفرینی به ما شهروندان مربوط است که از وظیفه مسئولین مهم‌تر است، اینکه از کالاهای داخلی خودمان استفاده کنیم، اگر من یک کالای خارجی بخرم حداقل 10 جوان ایرانی را بیکار کردم، بیکاری جوان تحصیل کرده من به خودم برمی‌گردد که از کالای داخلی استفاده نمی‌کنم و به تولید کننده خارجی کمک می‌کنم.

 

امام جمعه موقت بهشهر خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز در جامعه ما پول در اختیار بخشی از جامعه و قدرت کار کردن در بخش دیگر جامعه است در دستورات دینی هم بلوکه کردن پول بلااستفاده در یک نقطه درست نیست و هم بیکاری کسی که توانایی کار دارد.

 

وی در پایان گفت: آنچه را که قرآن به ما دستور می‌دهد 14 مورد قرض الحسنه است، یعنی فردی که سرمایه دارد، سرمایه بلا استفاده خود را به تولید و کار اختصاص دهد تا آنکسی که توانایی کار دارد اما سرمایه ندارد مشغول به کار شود.

  

  

دیدگاه شما در مورد : خرید یک کالای خارجی 10 جوان ایرانی را بیکار می‌کند

خرید یک کالای خارجی 10 جوان ایرانی را بیکار می‌کند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر