صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس هیئت فوتبال مازندران:

5 داور از مازندران در لیگ برتر حضور دارند

رئیس هیئت فوتبال مازندران با بیان اینکه داوران رکن مهم برگزاری مسابقات هستند، گفت: 5 داور از مازندران در لیگ برتر حضور دارند.

کد خبر : 27924

تاریخ انتشار : 08/05/1394 - 09:38


5 داور از مازندران در لیگ برتر حضور دارند

به گزارش خط امید بهشهر، همایش سراسری داوران، ناظران و نمایندگان فوتبال مازندران در اردوگاه دانش‌آموزی بادله با حضور فرماندار میاندورود، رئیس هیئت فوتبال مازندران، رئیس و نایب رئیس کمیته داوران استان، شهردار و اعضای شورای شهر سورک، رئیس ورزش و جوانان میاندورود و داوران استان برگزار شد.

غلام‌رضا بهروان رئیس هیئت فوتبال مازندران در حاشیه این مراسم در گفت‌وگویی با بیان اینکه این همایش هر ساله بین داوران برگزیده، ناظران داوری و مسئولان برگزاری مسابقات سراسر استان برگزار می‌شود، گفت: این مراسم یک کلاس آموزشی است که در آن آموزش تئوری داوران همراه با آزمون تست بدنی انجام می‌شود.

وی افزود: لازم است هر ساله برای بازآموزی و آموزش یافته‌های جدید داوری به آنها آموزش داده شود.

رئیس هیئت فوتبال مازندران با تاکید بر اینکه داوران رکن مهم برگزاری مسابقات هستند، خاطرنشان کرد: باید داوران را از نظر جسمانی، اجرای دانش داوری، بحث مدیریتی و روانشناسی تحت کنترل داشته باشیم که این موارد در این کلاس‌ها آموزش داده می‌شود.

بهروان با بیان اینکه استان مازندران پتانسیل بالایی در داوری دارد، تصریح کرد: پنج داور از استان در لیگ برتر حضور دارند که چهار داور اصلی و یک داور کمک هستند.

وی تعداد داوران شرکت‌کننده در این کلاس‌ها را بیش از 100 نفر دانست و بیان کرد: مازندران چندین داور دارد و کسانی که در این کلاس‌ها حضور دارند داوران برگزیده استان هستند.

عضو هئیت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه حضور در لیگ برتر حداقل برای یک فصل نیاز به 15 میلیارد تومان هزینه دارد، اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی که تیم‌های استان دارند اگر تیم‌ها حمایت شوند می‌توانند به شایستگی در لیگ برتر حضور پیدا کنند.

بهروان، مازندران را استان اول صادر کننده ورزشکار عنوان کرد و گفت: مازندران در لیگ برتر به‌اندازه بیش از دو تیم بازیکن دارد.

وی تاکید کرد: در استان‌های دیگر بخش دولتی به تیم‌های فوتبال کمک می‌کند ولی در استان مازندران بنگاه اقتصادی بزرگ نداریم.

بهروان با اشاره به اینکه فوتبال باعث می‌شود که یک وفاق ملی ایجاد شود، افزود: مدیریت کلان استان باید این مسئولیت را بپذیرد و بنگاه‌های کوچک را جمع کند تا به ورزش استان کمک کنند.

وی د پایان با بیان اینکه در تمام رده‌ها مختلف سنی در سطح کشور نماینده داریم، خاطرنشان کرد: حمایت از این تیم‌ها فقط وظیفه ورزش و جوانان و هیئت فوتبال نیست و همه باید کمک کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : 5 داور از مازندران در لیگ برتر حضور دارند

5 داور از مازندران در لیگ برتر حضور دارند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر