صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نخستین گل مجلس به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

متأسفانه به دليل غفلت مديران ارشد اين سازمان و نا آگاهي آنها از وضعيت بغرنجي كه اين سازمان در آن قرار دارد مجلس شوراي اسلامي توانست بدون كمترين زحمتي يك گل جانانه به سازمان تأمين اجتماعي بزند و بار ديگر اجراي قانوني حمايتي را در صحن علني به تصويب نمايندگان مجلس برساند .

کد خبر : 2789

تاریخ انتشار : 24/06/1392 - 04:16


نخستین گل مجلس به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

به گزارش خط امید بهشهر _ در حاليكه پس از انتخاب دكتر نوربخش به مدير عاملي سازمان عريض و طويل تأمين اجتماعي مخاطبان و دلسوزان اين سازمان در انتظار اقدامات حداقلي براي تغيير وضعيت موجود و تعيين نقشه راه و اهداف مورد نظر دولت تدبير و اميد هستند، متأسفانه به دليل غفلت مديران ارشد اين سازمان و نا آگاهي آنها از وضعيت بغرنجي كه اين سازمان در آن قرار دارد مجلس شوراي اسلامي تواننست بدون كمترين زحمتي يك گل جانانه به سازمان تأمين اجتماعي بزند و بار ديگر اجراي قانوني حمايتي را در صحن علني به تصويب نمايندگان مجلس برساند .

 نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني روز چهارشنبه 13 شهريور ماه 92 سازمان تأمين اجتماعي را مكلف كردند به فرزندان و همسر بيمه شدگان متوفي كه زير 10 سال سابقه پرداخت حق بيمه دارند بدون هيچ شرطي به نسبت سنوات پرداخت حق بيمه ،مستمري بازماندگان پرداخت كند. همچنين افرادي كه كمتر از 10 سال سابقه پرداخت حق بيمه دارند مي توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بيمه اعم از حق بيمه كارگر و كارفرما تا 10 سال به نرخ سال جاري از امتياز بازنشستگي و دريافت مستمري بهره مند شوند .

گفتني است كه بر اساس تبصره 3 ماده 80 قانون تأمين اجتماعي به بازماندگان بيمه شدگان متوفي كه كمتر از 20 سال سابقه پرداخت حق بيمه دارند متناسب با سنوات پرداخت حق بيمه در ازاي هر سال سابقه حق بيمه غرامت مقطوعي معادل يك ماه حداقل دستمزد كارگر عادي در زمان فوت به طور يكجا و به ميزان مقرر در ماده 83 قانون تأمين اجتماعي پرداخت مي شود . با توجه به قانون فوق كه مصوب سال 86 مجمع تشخيص مصلحت نظام است مجلس شوراي اسلامي با تصويب قانون پرداخت مستمري به بازماندگان بيمه شدگان متوفي كه كمتر از 10 سال سابقه پرداخت حق بيمه دارند قانون تأمين اجتماعي را لغو نموده وبار مضاعفي از نظر پرداخت مستمري بر دوش تأمين اجتماعي گزارده است . حال پرسش اين است در حاليكه اين طرح در مجلس مطرح شده است مسئولان و بويژه معاونت حقوقي و امور مجلس سازمان تأمين اجتماعي در حال چه كاري بوده اند؟ درچنين شرايطي حوزه اطلاع رساني سازمان شامل روابط عمومي ، سايت اينترنتي سازمان و روزنامه خورشيد كه ماهانه يك ميليارد تومان براي آن هزينه مي شود چه مي كرده و چرا به نحولازم و كافي خطر تصويب اين قانون را متذكر نشده اند؟!

خوب به ياد دارم كه در گذشته با توجه به هماهنگي كه بين معاونت امور مجلس و حوزه اطلاع رساني سازمان وجود داشت
روابط عمومي و هفته نامه آتيه سازمان تأمين اجتماعي به همراه تشكل هاي كارگري ، كارفرمايي و بازنشستگي در اقدامي هماهنگ با بسيج تمام امكانات و ظرفيت هاي خود در مجلس موجي ايجاد مي كردند كه در نهايت از تصويب قوانيني كه علیه سازمان بود جلوگيري مي شد ، در حقيقت سازمان با استفاده از ظرفيت هاي نهفته درواحدهاي اجرايي خود و با استفاده از ظرفيت شركاي اجتماعي اش همانند يك ديپلمات كاركشته ديپلماسي عمومي را در زمين حريف به بهترين نحو ممكن اجرا مي كرد و در بیشتر مواقع نيز پيروز اين ميدان بود .

دو كلمه حرف حساب با دكتر نوربخش

به راستي تا چه زماني اين غفلت ها ادامه خواهد يافت ؟! جناب آقاي دكتر نوربخش از شما بيش از اين انتظار داشتيم و بيش از اين توقع . چرا چرخ موتور محركه دولت تدبير و اميد در سازمان تأمين اجتماعي هنوز به حركت نيامده است ؟ نكند خداي ناكرده همكاراني كه اين روزها زياد به دفتر شما رفت و آمد مي كنند به شما مشاوره انحرافي بدهند! بسياري از دلسوزان و كارشناسان تأمين اجتماعي از ياد نبرده اند كه مشورت برخي از همين همكاران شاغل در سازمان كه مانند مگسان گرد شيريني جمع شده بودند و باكي از فداكردن آخرت خود به بهاي به دست آوردن پست مديريت در اين سازمان نداشتند چه بلايي به سر اين سازمان آوردند .

جناب آقاي دكتر نوربخش شما برآمده از رأي همين بيمه شدگاني هستيد كه به اميد مبارزه شما با مظاهر فساد و تند روي در اين سازمان به افكار و نظرات دكتر روحاني رأي داده اند و اميدوارند نظرات رئيس دولت تدبير و اميد در افكار و اعمال شما نيز متجلي شود. بسياري از دلسوزان اين سازمان براي مشخص شدن تيم مديريتي شما لحظه شماري مي كنند و دليل ايستايي و تأمل شما را نمي دانند . شما كه در طول هشت سال گذشته ناظر اقدامات و خودسري هاي بدون ضابطه منصوبان دولت نهم ودهم بوديد چرا بايد نياز به تأمل و تفكر داشته باشيد؟ شما كه برآمده از بدنه اين سازمان هستيد آيا انتظار داريد نقشه راه را به شما نشان دهيم؟ جناب آقاي مدير عامل به عنوان مثال براي من و امثال بنده كه دستي در حوزه رسانه داريم اين پرسش هر روز مطرح مي شود كه چرا مدير مسئول روزنامه خورشيد كه از نزديكان آقاي مشايي است و در دوره انتخابات اين نشريه را به روزنامه حزبي ايشان تبديل كرده بود هنوز از كار بركنار نشده است ؟!

اصلاً دليل ادامه انتشار روزنامه اي كه حدود سه ماه است در دادن حقوق خبرنگارانش با مشكل مواجه شده است و انتشار آن هيچ كمكي به حوزه اطلاع رساني سازمان نكرده است چيست ؟!

چرا هنوز عناصر و عوامل دولت دهم و قاضي سعید مرتضوي و همفكرانش در سمت هاي مديريتي در جاي جاي بخش هاي بيمه اي و درماني اين سازمان فعال هستند ؟

برادر ارجمند جناب آقاي دكتر نوربخش ؛ چرا سريعاٌ با دعوت از كارشناسان زبده و باتجربه گروه مشاوران و يا اتاق فكر خود را تشكيل نمي دهيد ؟

آيا نياز به گفتن دارد كه در اين سازمان مي توانيد از تجربه و تخصص افرادي مانند رزاق صادق ها ، قدس ها ، ملك وندها ، نامغ ها ،‌سليماني ها ، محمد جعفري ها ، رستميان ها ، دكتر فلاح ها ، عوني ها ، فرشيد يزداني ها ، علايي ها ، علي حيدري ها و چند ده نفر ديگر كه در بين تمام همكاران سازمان شناخته شده هستند استفاده كنيد .

سازمان تأمين اجتماعي در حال حاضر حكم يك بيمار در حال احتضار را دارد كه اگر به فكر آن نباشيد ممكن است براي هميشه روح از بدنش خارج شود . شما خوب مي دانيد كه در طول هشت سال گذشته از بودجه و سرمايه اين سازمان در ميتينگ هاي انتخاباتي و حزبي استفاده كردند و اعتراض دلسوزان اين سازمان را نيز با تبعيد و تحقير وتطميع پاسخ دادند .

دلسوزان سازماني كه شما متولي امور آن شده ايد منتظرند تا هرچه سريعتر جو حاكم در اداره ها تغيير كند و سايه سنگين نظارت ها كنار رود. بنابراین اميدواريم در خواب نباشيد !


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : نخستین گل مجلس به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

نخستین گل مجلس به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر