صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

قزاقستان فرصت مناسبی برای رونق بازار کشاورزی و محصولات باغی مازندران

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر گفت : قزاقستان فرصت مناسبی برای رونق بازار کشاورزی و محصولات باغی مازندران است.

کد خبر : 27601

تاریخ انتشار : 31/04/1394 - 10:39


قزاقستان فرصت مناسبی برای رونق بازار کشاورزی و محصولات باغی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در نخستین روز برگزاری این نمایشگاه از حضور تعدادی از مسئولان و بازرگانان ایرانی و خارجی در غرفه بندر امیرآباد خبر داد و گفت: در مراسم افتتاح این نمایشگاه، هیأت اقتصادی مازندران شامل استاندار، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و تعدادی از بازرگانان به همراه استاندار استان منگستائو و هیأت همراه با حضور در غرفه بندر امیرآباد در جریان توان موجود در این بندر برای افزایش مبادلات اقتصادی بین دو کشور قرار گرفتند.

علی خدمتگزار افزود: قزاقستان یکی از مهم ترین تولیدکنندگان غلات و به ویژه گندم در دنیا محسوب می شود. از سوی دیگر بندر امیرآباد به عنوان پایلوت غلات در شمال کشور مهم ترین نقطه برای انجام مبادلات مربوط به غلات در منطقه محسوب می شود.

خدمتگزار گفت: در این نمایشگاه سعی بر این است که علاوه بر معرفی سایر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، امکانات و موقعیت ویژه این بندر برای افزایش همکاری با قزاقستان در زمینه غلات شناسانده شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد افزود: بندر امیرآباد به عنوان یک بندر نسل سوم علاوه بر واردات گندم از کشور قزاقستان، توان و موقعیت همکاری با سرمایه گذاران برای فرآوری این محصول در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد را نیز دارد.

وی ادامه داد: در این زمینه تاکنون مذاکراتی با برخی سرمایه گذاران خارجی انجام شده است و از هرگونه سرمایه گذاری برای واردات گندم و سرمایه گذاری برای تولید محصولات مرتبط با گندم در این منطقه ویژه اقتصادی استقبال می کنیم.

مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با بیان این که معرفی بخش های مختلف بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و زیرساخت های موجود در این مجموعه از دیگر اهداف شرکت در این نمایشگاه برای جذب سرمایه گذار است، افزود: یکی از محصولات عمده صادراتی از این بندر به قزاقستان سیمان است.

خدمتگزار نیاز قزاقستان به تجهیزات کشاورزی نیز از دیگر فرصت های اقتصادی برای بندر امیرآباد و استان مازندران دانست و گفت: از طرفی قزاقستان فرصت مناسبی برای رونق بازار کشاورزی و محصولات باغی استان مازندران محسوب می شود که در این راستا در این زمینه امکانات موجود در بندر می تواند فرصت خوبی برای افزایش مراودات تجاری بین دو کشور باشد

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در بندرتجاری آکتائو کشور قزاقستان با حضور فعالان اقتصادی، تعدادی از مدیران و بازرگانان ایران و قزاقستان آغاز به کار کرد و تا دوم مرداد دایر است.

منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد نیز در این نمایشگاه که 16 غرفه آن به استان مازندران اختصاص دارد به عنوان یکی از بخش های اقتصادی فعال و تأثیرگذار منطقه به معرفی ظرفیت های اقتصادی موجود در این مجموعه برای همکاری بیشتر سرمایه گذاران خارجی و بازرگانان قزاقستان پرداخته است.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : قزاقستان فرصت مناسبی برای رونق بازار کشاورزی و محصولات باغی مازندران

قزاقستان فرصت مناسبی برای رونق بازار کشاورزی و محصولات باغی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر