صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بارش 72 ساعته باران در بهشهر و خوشحالی کشاورزان

با بارش 72 ساعته باران در بهشهر، این شهرستان تا حدودی از بحران کم آبی فاصله گرفت اما این میزان بارش مشکل کم آبی را به طور کامل برطرف نکرد و لازم است شهروندان و مخصوصا کشاورزان مدیریت درست در مصرف و رعایت بهره برداری درست از آب داشته باشند تا تابستان امثال را بدون مشکل سپری کنیم.

کد خبر : 27461

تاریخ انتشار : 30/04/1394 - 12:46


بارش 72 ساعته باران در بهشهر و خوشحالی کشاورزان

به گزارش خط امید، در پی بارش باران که از صبح عید فطر آغاز شد هفت شهر استان مازندران درگیر سیل و آب گرفتگی معابر شدند که متاسفانه در برخی از شهرها شاهد ریزش و تخریب ساختمان‌های مسکونی همجوار با رودخانه بودیم.

شهرستان بهشهر نیز  پس از دست و پنجه نرم کردن با روزهای گرم تیرماه و بحران کم آبی که وضعیت نگران کننده ای را بوجود آورده بود از این نعمت الهی بی بهره نماند و شاهد باران شدید در این چند روز بود که به جز چند مورد آبگرفتگی جوی‌ها هیچ سیلابی را در پی نداشت.

شهرداری بهشهر نیز پس از جاری شدن سیل در سه سال متوالی اقدام به آزاد سازی حریم رودخانه برزو و احداث سد سرشاخه گیر بر روی این رودخانه کرد که نقش بسزایی در جلوگیری از سیل در باران اخیر داشت.

 

 

مجتبی پورشریعه کشاورز جوان بهشهری در گفتگو با خبرنگار خط امید گفت: بارش باران که از عید فطر شروع به باریدن گرفت عیدی بود که خداوند بعد از یک ماه روزه داری در دل گرمای تابستان به مردم عطا کرد، خشکسالی که زمین‌های کشاورزی امیرآباد و منطقه را تهدید می‌کرد خوشبختانه با این بارش مشکل عمده زمین‌هایی که تهدید به خشکسالی می‌شد از بین رفت که باید خداوند را صدهزار بار به خاطر این بارش به موقع شکر گذار باشیم.

 

عباسعلی طاهری امیری نیز در گفتگو با خبرنگار خط امید گفت: نهرها و رودخانه‌های امیرآباد تقریبا خشک شده بود و همه کشاورزان را نگران کرده بود که این بارش جوی‌های منتهی به آب بندان 120 هکتاری امیراباد را پر کرد نگرانی کشاورزان را تا حدودی برطرف کرد.

 

به گزارش خط امید، با بارش 72 ساعته باران در بهشهر، این شهرستان تا حدودی از بحران کم آبی فاصله گرفت اما این میزان بارش مشکل کم آبی را به طور کامل برطرف نکرد و لازم است شهروندان و مخصوصا کشاورزان مدیریت درست در مصرف و رعایت بهره برداری درست از آب داشته باشند تا تابستان امثال را بدون مشکل سپری کنیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : بارش 72 ساعته باران در بهشهر و خوشحالی کشاورزان

بارش 72 ساعته باران در بهشهر و خوشحالی کشاورزان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر