صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بررسی مشکلات فرهنگی بهشهر در گفتگو با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد / فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت

رئیس سازمان تبلیغات بهشهر گفت: شهرداری برای نصب هر بنر مبلغ قابل توجهی را از هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی دریافت می‌کند، هیئت‌ها از کجا بیاورند؟ با این مصوبه و رفتارهای این چنینی متاسفانه داریم به سمتی می‌رویم که تا چند وقت آینده فضای بهشهر بوی مذهب نخواهد گرفت.

کد خبر : 27445

تاریخ انتشار : 30/04/1394 - 10:41


وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد / فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت

حجت السلام سید محمد بابایی در گفتگو با خبرنگار خط امید در خصوص مشکلات موجود در حوزه فعالیت‌های فرهنگی اظهار کرد: شما اگر به اصل اساسنامه سازمان در زمان تاسیس رجوع کنید، خواهید دید که کار اصلی سازمان تبلیغات، بستر سازی است وظیفه سازمان برپایی مراسمات و نصب بنر نیست و ما اگر در مساجد برنامه‌ای بگیریم، پا روی اساسنامه خود گذاشتیم اما گاهی اوقات مجبور می‌شویم.

 

 

وی ادامه داد: برای مثال دسته‌روی روز شهادت حضرت زهرا(س) در شهرستان نبود اما با تاکید و حمایت امام جمعه فقید بستر این کار را فراهم کردیم و چندین سال هست که ادامه دارد، امسال در روز چهارم عید جایی برای نشستن در مصلی نبود.

 

رئیس سازمان تبلیغات بهشهر تصریح کرد: تربیت نیرو در حوزه‌های دینی نیز یکی از وظایف اصی سازمان است که در این چند سال کارنامه درخشانی داریم، مصباح الهدی و نورالهدی به مدت 6 سال از اول راهنمایی دانش آموزان در اختیار سازمان قرار می‌گیرند و در کنار درس و علم آموزی تربیت قرآنی می‌شوند تا نیروی متدین تحویل جامعه شود.

 

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به اندازه اعتبارات سازمان فعالیت کنیم، باید کارها تعطیل شود ولی امروز شاید چندین برابر وظایف دستگاهی و اعتبارات سازمانی کار کردیم برای مثال سال گذشته کل بودجه سازمان برای ماه رمضان 400هزار تومان بود که امسال تخصیص نداشتیم، امابرنامه‌ها را تعطیل نکردیم، به تمام نقاط شهرستان و روستاها مبلغ فرستادیم و چندید برنامه شهرستانی از جمله همایش مشترک با سپاه و اوقاف و جلساتی پیرامون سبک زندگی و مواد مخدر در مساجد برگزار شد.

 

بابایی تاکید کرد: اما در شهرستان سر مسائلی جزئی مشکل داریم، در بحث تبلیغات محیطی، هنوز مشخص نشد که متولی این امر کدام نهاد است! مسئول سیاه پوش کردن شهر در شهادت‌ها، چراغانی کردن شهر در اعیاد و یا نصب بنر به مناسبت‌های ملی کیست؟ محدوده شهر که فقط حدفاصل بین چهار راه فراشمحله و چهار راه گرگان نیست.

 

 

این مسئول فرهنگی خاطرنشان کرد: به گفته یکی از مسئولین شورا و شهرداری، شورای شهر بهشهر برای انجام امور فرهنگی در سال 94 چیزی در حدود 270 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته است، اما باید دید که مسائل دینی از این بودجه چقدر سهم دارد، با توجه به اینکه ارشاد و اوقاف هم اعتبارات قرآنی دارند سهم آن‌ها در برنامه‌های دینی و قرآنی شهرستان چقدر است.

 

رئیس سازمان تبلیغات بهشهر گفت: متاسفانه برای اجرای برنامه‌های مختلف، ستادهایی تشکیل می‌شود اما وفای به عهدی در این ارگان‌ها وجود ندارد و زمانیکه به مسائل مالی می‌رسیم به اصطلاح همه جا می‌زنند، مردم انتظار دارند که کمیسیون فرهنگی شورای شهر در مسائل فرهنگی و دینی ورود کند، این مطالبه مردم است.

 

وی افزود: متاسفانه جدیدا شهرداری برای نصب هر بنر مبلغ قابل توجهی را از هیئت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی دریافت می‌کند، هیئت‌ها از کجا بیاورند؟ برای نمونه مسئول اجرای برنامه عفاف و حجاب برای نداشتن پول، بنرهای تبلیغاتی نزد و هیچ ارگانی هم در این موضوع مهم برنامه نگرفت، شهرداری و شورا توضیح بدهند که این چه مصوبه‌ای است!

 

بابایی در پایان خاطرنشان کرد: حتی به بنرهای سازمان تبلیغات به مناسبت سالگرد تاسیس هم رحم نکردن و به خاطر پول بنرهای را جمع کردند، با این مصوبه و رفتارهای این چنینی متاسفانه داریم به سمتی می‌رویم که تا چند وقت آینده فضای بهشهر بوی مذهب نخواهد گرفت. 

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 31 تیر 1394 - 10:31
  حامد

  بنام خدا با سلام اینجانب به کلیه مراحل اجاره و واگذاری تابلو ها اشراف کامل دارم . بیشتر تابلوها تبلیغاتی می باشد و چند تابلو بصورت فرهنگی وجود دارد که تبلیغاتی ها هم در بعضی مواقع به فرهنگی و مذهبی واگذار می شود و هیچ اجاره ای بابت واگذاری از بنرهای فرهنگی و مذهبی گرفته نمی شود ولی بابت نصب چون توسط نصاب شخصی نصب می گردد مبلغی را بابت حق الزحمه کارگر پرداخت میگردد حتی بابت تائیدیه اکران هم بابت فرهنگی هیچ مبلغی دریافت نمی شود چطور این مطالب را رئیس سازمان گفته در صورتی که کاملا رایگان بوده و نمونه های آن در شهر موجود می باشد و مدتی است که تابلوها سر و سامان گرفته و توسط کانونهای آگهی و تبلیغاتی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دارند اکران میگردند . نماینده کانون های آگهی وتبلیغاتی بهشهر . سنجانی

  2 2
 • پاسخ به نظر چهار شنبه 31 تیر 1394 - 14:22
  میثم

  باسمه تعالی با سلام خدمت همه خوانندگان عزیز و بالاخص نماینده محترم کانون های آگهی و تبلیغاتی بهشهر لازمه به عرضتون برسونم اینکه شما فرمودید در جریان کلیه مراحل واگذاری تابلوها هستید و اشراف کامل دارید ، متأسفانه اینطوری نسیت و بهتره الان در جریان کامل قرار بگیرید. اولا: هیچ تابلویی منحصرا برای فعالیت های فرهنگی در نظر گرفته نشده و هر تابلویی که خالی باشه به متولی فعالیت فرهنگی واگذار میشه. ثانیا: اینکه شما فرمودید برای واگذاری تابلوهای فرهنگی پولی دریافت نمیشه ، ما هم نگفتیم برای واگذاری پول دریافت میشه برای حق نصب پول دریافت میشه و هم اینجا خوبه که بدونید مبلغ 20000 (بیست هزار ) تومان بابت نصب هر بنر دریافت میشه که این مبلغ بابت چیه؟ اگه برای سرویس تابلوهاست که شاید سالی یکبار و حتی بیشتر نیازمند سرویس نیستند و در صورت خرابی تابلو هم هرکسی که ضرر رسونده خودش باید غرامتش و پرداخت کنه دیگه قصاص قبل از جنایت از همه که نمی کنند و باز بهتره بدونید اونایی که این مبلغ پول رو دریافت می کنند خود کارگرهای شهرداری هستند که در اون ساعت بابت اشتغال در شهرداری از دولت حقوق میگیرند(لازم باشه اسم می برم ) دیگه تو یه ساعت کاری مشخص که آدم نمیتونه از دوجا حق الزحمه بگیره این خلاف مقررات ومهمتر از اون خلاف موازین شرعی ماست و اگه میگید اونها شرکت خصوصی هستند که نیستند پس چرا در داخل شهرداری مستقر هستند و تخلف بارز و آشکار اونها اینه که وجه درخواستی رو نقدا و دستی دریافت می کنند که این خودش خلاف مقرراته و پیگرد قانونی داره چون زمیته ساز فساد مالی میشه. ثالثا: هیئات مذهبی و مجموعه کانون مداحان و امثال ذالک کار نکرده (تبلیغات محیطی ) شهرداری رو تو مناسبتها انجام میدن دیگه غرامت هم پرداخت کنند بی انصافیه. ضمنا خیلی از موارد دیگه هست که در این مرقومه مجال نوشتن فراهم نیست. باتشکر پاینده (روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی بهشهر )

  4 2
دیدگاه شما در مورد : وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد / فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت

وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد / فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر