صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
راستی آزمایی طرف مقابل/فشار تا دقایق آخر

وزارت خزانه‌داری آمریکا: مفاد توافق ژنو تا اطلاع ثانوی تمدید شد

به دنبال قرائت بیانیه پایانی ایران و گروه ۱+۵ پس از ۱۸ روز مذاکرات هسته‌ای، وزارت خزانه‌داری آمریکا بیانیه‌ای درباره تمدید مفاد توافق موقت ژنو صادر کرد.

کد خبر : 27285

تاریخ انتشار : 24/04/1394 - 10:22


وزارت خزانه‌داری آمریکا: مفاد توافق ژنو تا اطلاع ثانوی تمدید شد

به گزارش خط امید بهشهر، وزارت خزانه‌داری آمریکا بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که با توجه به جمعبندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، مفاد توافق ژنو تا اطلاع ثانوی تمدید شد.
 
در بیانیه روز سه شنبه وزارت خزانه‌داری آمریکا پس از پایان مذاکرات وین آمده است: «در روز ۱۴ جولای ۲۰۱۵ گروه ۵+۱ به برنامه جامع اقدام مشترک برای اطمینان یافتن از اینکه برنامه هسته‌ای ایران صرفا صلح‌آمیز است، رسیدند. با توجه و بر اساس مولفه‌های اصلی اعلام شده در دوم آوریل ۲۰۱۵، برنامه جامع اقدام مشترک بر اساس راستی‌آزمایی در قبال اجرای تعهدات اصلی هسته‌ای ایران، تحریمهای این کشور مرحله به مرحله رفع خواهد شد».
 
در ادامه این بیانیه هم می‌خوانیم: « وقتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای اقدامات مورد درخواست اصلی هسته‌ای که در برنامه جامع اقدام مشترک توصیف شده(روز اجرا) راستی آزمایی کرد، آمریکا تحریمهای ثانویه ایران را تعلیق و به تدریج از بین خواهد برد. دولت آمریکا قبل از روز اجرا اصول تشریحی مربوطه را منتشر خواهد کرد».
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: «گروه ۵+۱ و ایران همچنین در روز ۱۴ جولای تصمیم گرفت تا روز اجرا، رفع تحریمهایی که بر اساس برنامه اقدام مشترک در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ تامین شده، تمدید شود. این رفع تحریمها مبتنی بر برنامه اقدام مشترک، تنها رفع تحریمهایی است که تا اطلاع ثانوی پابرجا باقی می‌مانند. دولت آمریکا در این باره به زودی توضیحاتی ارائه و منتشر خواهد کرد».
 
این بیانیه در واقع اعلام کرده که شرایط مدنظر با توجه به مفاد توافق موقت ژنو بین ایران و گروه ۱+۵ در سال ۲۰۱۳ از منظر تحریمها تا اطلاع ثانوی و زمانی که مفاد جمعبندی برنامه جامع اقدام مشترک به مرحله اجرا برسد، تمدید می‌شود.


منبع : رجانیوز

 

  

دیدگاه شما در مورد : وزارت خزانه‌داری آمریکا: مفاد توافق ژنو تا اطلاع ثانوی تمدید شد

وزارت خزانه‌داری آمریکا: مفاد توافق ژنو تا اطلاع ثانوی تمدید شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر