صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بارانی شدن هوای مازندران/دمای هوا 5 درجه کم شد

بارش باران از صبح امروز در بیشتر مناطق مازندران آغاز شده است و با کاهش پنج درجه‌ای دمای هوا، طراوت خاصی را به این استان بخشیده است.

کد خبر : 27187

تاریخ انتشار : 23/04/1394 - 18:09


بارانی شدن هوای مازندران/دمای هوا 5 درجه کم شد

به گزارش خط امید بهشهر، از ابتدای تیرماه سال‌جاری تاکنون، غیر از یکی دو مرحله بارش خفیف باران در شرق، مرکز و غرب مازندران، از بارش باران دوباره‌ای در این استان شرجی خبری نشد تا جایی که خشکسالی به سراغ باغات و اراضی کشاورزی آمد و بیش از 500 هکتار از اراضی شالیزاری شرق مازندران را به کام خشکسالی برد و سبب ریزش میوه‌های کوچک انواع پرتقال و نارنگی شد.

براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی مازندران، امروز سه‌شنبه 23 تیرماه 94، هوای این استان صاف تا نیمه‌ابری، گاهی با افزایش ابر، وزش باد و به طور ویژه در غرب و ارتفاعات استان با بارش پراکنده باران همراه است، در حال حاضر باران در بیشتر نقاط مازندران در حال باریدن است و طراوت خاصی را به این استان بخشیده است.

هرچند این بارش اندک نمی‌تواند اراضی خشکیده‌ای که یک‌ ماه است در انتظار باران نشسته‌اند را سیراب کند، اما بارقه امیدی در دل کشاورزان و به‌ویژه شالیکاران است تا کمی از استرس کم‌آبی بیرون آمده و امیدوار به بارش‌های بعدی باشند.

اکنون بارش رحمت الهی نه‌تنها به اراضی کشاورزی امید تازه‌ای هدیه داده است بلکه به فضای شهرها نیز طراوت خاصی بخشیده و خنکای این روز بارانی به طور خاصی احساس می‌شود تا حدی که امروز دمای هوای ساری به حدود 24 درجه سانتی‌گراد رسیده است و براساس اعلام هواشناسی استان مازندران، این شرایط تا روز یک‌شنبه 28 تیرماه ادامه دارد.

امروز به برکت باران، خیلی‌ها از خانه‌ها بیرون آمده و ترجیح دادند صورت‌شان از قطرات باران خیس شود، برخی از بچه‌ها نیز زیر ناودانی‌ها ایستاده و دست‌هایشان را با آب باران می‌شستند و با آن بازی می‌کردند.

گویا اواخر تیرماه سال‌جاری که با اواخر ماه مبارک رمضان همراه شده و مردم روزه‌دار نیز در گرمای طاقت‌فرسایی توانستند این فریضه را به‌جای آوردند، با بارش باران و خنکای با طراوت این چند روز آخر، همه آن حرارت و سختی‌ها را فراموش می‌کنند و شکرگزار خداوند هستند.

براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی مازندران، فردا چهارشنبه 24 تیرماه نیز هوای دلپذیری بر این استان حاکم است البته نسبت به امروز تا سه درجه گرم‌تر می‌شود، این وضعیت در روز پنج‌شنبه 25 تیرماه با کاهش نسبی دمای هوا، وزش باد و بارش‌های پراکنده همراه است، از روز جمعه 26 تیرماه تا یک‌شنبه 28 تیرماه نیز هوای مازندران نیمه‌ابری، همراه با بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دمای هوا است.

با این شرایط به نظر می‌رسد، کشاورزان مازندرانی روزهای خوب و امیدبخشی را پیش‌رو دارند و مردم روزه‌دار هم می‌توانند این چند روز آخر ماه مبارک رمضان را به‌راحتی روزه بگیرند، از طرفی نیز مصرف آب و برق با کاهش قابل توجهی همراه می‌شود و شبکه‌های آب و برق نیز در استراحت نسبی قرار می‌گیرند.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران گفت: دمای فعلی شهر ساری حدود 24 درجه است که نسبت به روز گذشته در همین زمان، پنج درجه کاهش دما را نشان می‌دهد.

احمد اسدی اظهار کرد: از فردا چهارشنبه 24 تیرماه، دمای هوا نسبت به امروز، یکی دو درجه گرم‌تر می‌شود اما از روز پنج‌شنبه با تقویت جریانات خنک، مجددا شرایط دمای هوا روند کاهشی پیدا می‌کند، به طوری که تا پایان روز یک‌شنبه 28 تیرماه، با کاهش دمای سه تا هشت درجه‌ای دمای هوا روبه‌رو هستیم.

وی بیان کرد: امروز هوای بیشتر نقاط مازندران نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران است، فردا بارش خاصی نداریم، روز پنج‌شنبه بارش‌های پراکنده‌ای داریم و پیش‌بینی می‌شود از جمعه‌شب تا دوشنبه‌شب نیز به تناوب بارندگی داشته باشیم.

اسدی درباره وضعیت دریا نیز گفت: امروز دریا مواج است، فردا اندکی از این وضعیت کاسته می‌شود اما به طور ویژه از روز پنج‌شنبه تا دوشنبه بار دیگر دریا مواج است و به طور کلی وضعیت دریا تا روز دوشنبه 29 تیرماه، مواج است.

در حال حاضر، باران در بیشتر نقاط مازندران در حال باریدن است و دمای هوا در ساری مرکز استان نیز حدود 24 درجه سانتی‌گراد است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بارانی شدن هوای مازندران/دمای هوا 5 درجه کم شد

بارانی شدن هوای مازندران/دمای هوا 5 درجه کم شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر