صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال روستاهای بخش یانسر بهشهر برگزار می شود

دبیر هیات فوتبال بخش یانسر بهشهر گفت : بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال روستاهای بخش محروم یانسر از توابع شهرستان بهشهر با حضور 24 تیم در شش گروه برگزار می شود .

کد خبر : 27019

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 19:01


بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال روستاهای بخش یانسر بهشهر برگزار می شود

به گزارش خط امید بهشهر، ابوطالب استارمی اظهار کرد : این مسابقات ، یکی از باسابقه ترین مسابقات ورزشی روستایی مازندران است که همه ساله و با استقبال فراوان روستاییان در حال برگزاری است . 

وی بیان کرد : یکی از نشانه های علاقمندی فراوان روستاییان برای حضور در این مسابقات ، افزایش سالانه تعداد تیم های شرکت کننده است . 

دبیر هیات فوتبال بخش یانسر بهشهر افزود : در رقابت های سال گذشته 20 تیم شرکت کردند اما برای مسابقات امسال 24 تیم اعلام آمادگی کردند که این رقابت های امسال از 15 مرداد و به میزبانی روستای الارز برگزار می شود . 

استارمی ادامه داد : بخش کوهستانی یانسر به رغم وجود 56 روستا و علاقه مندان فراوان به ورزش و بخصوص فوتبال ، از داشتن یک زمین فوتبال دائمی محروم است و رقابت های فوتبال روستایی نیز در زمین های کشاورزی و با نصب تیرک های دروازه برگزار می شود.

وی گفت : به دلیل این که روستاهای بخش یانسر زمین فوتبال ندارند ، مجبورند یکی از زمین های کشاورزی اهالی روستای خود را که شرایط مطلوب تری برای برگزاری بازی فوتبال دارد، از صاحب زمین اجاره کرده ، با خاک برداری و مسطح کردن ، شرایط حداقلی را برای برگزاری مسابقه و انجام بازی آماده کنند. 

دبیر هیات فوتبال بخش یانسر بهشهر بیان کرد: پس از مسطح کردن زمین ، خرید دیرک های دروازه و پرچم های کرنر و تور و توپ بر عهده میزبان است که امسال روستای الارز این هزینه ها را که مبلغی در حدود پنج میلیون تومان می شود بر عهده گرفت . 

وی افزود : موضوع ناراحت کننده این مسابقات آن است که پس از پایان مسابقات و به رغم صرف هزینه های فراوان ، زمین فوتبال باید همانند قبل به زمینی کشاورزی تبدیل شود و این یعنی همه هزینه های انجام شده به باد می رود. 

استارمی ادامه داد : متاسفانه از آن جا که زمین هایی که برای برگزاری مسابقات فوتبال بخش یانسر آماده می شود، کاربری کاملا کشاورزی دارد ، فاقد هر گونه پوشش گیاهی است و هنگامی که بازیکنان در این زمین مشغول بازی می شوند، گرد و خاک فراوانی به هوا بلند می شود که مانع دویدن بیش از اندازه بازیکنان است.

دبیر هیات فوتبال بخش یانسر بهشهر بیان کرد : به دلیل گرد و خاک فراوانی که هنگام مسابقات در زمین های خاکی وجود دارد ، بازیکنان قادر به انجام 45 دقیقه ای مسابقات نیستند و به همین دلیل در این مسابقات تیم ها در دو وقت 35 دقیقه ای بازی می کنند .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال روستاهای بخش یانسر بهشهر برگزار می شود

بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال روستاهای بخش یانسر بهشهر برگزار می شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر