صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل بهزیستی مازندران خبر داد

اعطای وام بلاعوض ساخت مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن استان به‌منظور تامین مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول، خاطرنشان کرد: 135 واحد مسکونی در مناطق شهری و 128 واحد نیز در مناطق روستایی برای این خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

کد خبر : 27013

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 18:50


اعطای وام بلاعوض ساخت مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول

به گزارش خط امید بهشهر، سعید آرام در نشست خبری که به‌مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: به زودی استادیوم دو میدانی ویژه معلولان و بنیاد ژنتیک در مازندران ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این سازمان در سال جاری حرکت به سمت اجرای اقدامات پیشگیرانه از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی است، افزود: مداخله در بحران‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از راه حل‌های کاهش آسیب‌های جامعه محسوب می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به طرح کاهش طلاق در استان، گفت: این طرح در 10 شهر به‌صورت دولتی و 6 شهر نیز به‌صورت غیردولتی اجرا می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل بهزیستی و دادگستری استان به منظور کاهش طلاق امضا شده است، تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، زوجین پیش از طلاق به مراکز مشاوره بهزیستی ارجاع داده می‌شوند.

ارجاع بیش از یک هزار پرونده طلاق در سه ماهه نخست امسال

آرام با اشاره به ارجاع یک هزار و 979 پرونده طلاق در 3 ماه نخست سال جاری از طریق دادگستری استان به بهزیستی، خاطرنشان کرد: 45 درصد بانوانی که قصد جدایی داشتند زیر 20 سال بودند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد آقایان نیز زیر 30 سال بوده‌اند، بیان کرد: بیش از یک هزار نفر از آقایان جوان بودند.

مدیرکل بهزیستی مازندران اضافه کرد: عدم مسئولیت‌پذیری زوجین به‌ویژه در شوهران، دخالت اطرافیان، خیانت به همسر، ضرب و شتم و ... از دلایل طلاق هستند.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح بشیر در استان به منظور کاهش طلاق، اظهار کرد: با اجرای این طرح، مراکز خصوصی ارائه خدمات اجتماعی و مشاوره از 15 به 40 مرکز افزایش یافت.

آرام با بیان اینکه اورژانس اجتماعی اداره کل بهزیستی استان در 11 شهرستان به آسیب‌دیدگان اجتماعی خدمات ارائه می‌دهند، افزود: در 3 ماه نخست سال جاری 342 نفر از این مراکز خدمات دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به وجود هشت پایگاه خدمات اجتماعی در روستاهای استان مازندران، گفت: در 3 ماهه نخست سال جاری 432 نفر از زنان و کودکان آسیب‌دیده از این مراکز خدمات دریافت کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: در حال حاضر یک مرکز دولتی و 18 مرکز غیردولتی که به‌صورت هیات امنایی اداره می‌شوند به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست زیر سه سال خدمات می‌دهند.

افتتاح دو مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در ساری و بابل

آرام با تاکید بر آموزش مناسب کودکان در جامعه، گفت: در حال حاضر 722 مهد کودک در استان فعالیت دارند که بیش از 300 مرکز در شهرها و مابقی در روستاها مستقر هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 25 هزار کودک از مهدها خدمات دریافت می‌کنند، افزود: در راستای ارتقای دانش مربیان مهدکودک، جشنواره‌ای با عنوان الگوهای برتر یادگیری در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به افتتاح دو مرکز نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست در هفته جاری، بیان کرد: یکی از مراکز ویژه دختران 12 الی 18 سال در ساری و دیگری نیز دختران 7 الی 12 سال را در شهرستان بابل تحت پوشش قرار می‌دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اداره کل بهزیستی استان به 5 هزار و 767 زن سرپرست خانوار مستمری ماهیانه پرداخت می‌کند، گفت: اداره کل بهزیستی استان با هدف توانمندسازی بانوان، اقدام به تشکیل گروه‌های همیار با مشارکت زنان سرپرست خانوار کرده است که در حال حاضر 30 گروه همیار در استان داریم.

آرام با بیان اینکه میزان مستمری خانواده بستگی به تعداد افراد دارد، افزود: معمولا از 55 الی 100 هزار تومان مستمری به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار بالای 50 سال بیمه هستند، اظهار کرد: 55 درصد هزینه بیمه از محل درآمد هدفمندی یارانه‌ها و مابقی به وسیله بهزیستی به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه اداره کل بهزیستی استان در سال گذشته رتبه نخست در افزایش اشتغال در گروه هدف را کسب کرده است، تصریح کرد: در سال جاری نیز اشتغالزایی بیش از 2 هزار نفر در گروه هدف را پیش بینی می‌کنیم.

اعطای وام بلاعوض ساخت مسکن به معلولان

آرام با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن استان به‌منظور تامین مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول، خاطرنشان کرد: 135 واحد مسکونی در مناطق شهری و 128 واحد نیز در مناطق روستایی برای این خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: خانواده‌های روستایی که دو معلول دارند از 18 میلیون تومان و خانواده‌های شهری نیز از 30 میلیون تومان کمک بلاعوض برخوردار می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در 3 ماه نخست سال جاری 15 میلیارد ریال مشارکت نقدی از مردم دریافت کردیم، اذعان کرد: 30 میلیارد ریال نیز مشارکت غیرنقدی داشتیم.

این مسئول در ادامه با بیان خدمات حوزه توانبخشی بهزیستی استان به معلولان، گفت: 12 هزار و 400 معلول از اداره کل بهزیستی مازندران خدمات دریافت می‌کنند.

آرام ساخت استادیوم دو میدانی ویژه معلولان برای نخستین‌بار در کشور و همچنین تاسیس بنیاد ژنتیک در استان را از برنامه‌های این اداره عنوان کرد.

وی با اشاره به مشغله و مخاطرات بالای پرسنل شاغل در مراکز اورژانس اجتماعی و شیرخوارگاه‌ها، اظهار کرد: به‌منظور تامین رفاه آنها، مبلغ 500 هزار تومان به صورت رفاهی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه اقدامات راه‌اندازی بازارچه بانوان سرپرست خانوار به اتمام رسیده است، تصریح کرد: تعداد زیادی از غرفه‌ها واگذار شده و مابقی نیز به زودی در اختیار افراد واجد شرایط قرار می‌گیرد.

این مسئول با بیان اینکه 400 پرونده درباره فرزندخواندگی داریم، افزود: مدت زیادی است که به دلیل درخواست زیاد خانواده‌ها، تشکیل پرونده برای فرزندخواندگی را تعطیل کردیم.

آرام در پایان با بیان اینکه قانون سه درصد اشتغال معلولان در ادارات دولتی به دلیل برگزار نشدن آزمون استخدامی اجرا نمی‌شود، بیان کرد: این قانون مورد بازنگری جدی از سوی مجلس و دولت قرار گرفته و به زودی با امضای رئیس‌جمهور به استان‌ها ارسال می‌شود.
 


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : اعطای وام بلاعوض ساخت مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول

اعطای وام بلاعوض ساخت مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر