صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب برگزار می گردد

مسئول ستاد برگزاری نماز عید فطر از برگزاری نماز روز عید به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد.

کد خبر : 26985

تاریخ انتشار : 21/04/1394 - 18:00


نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب برگزار می گردد

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام سید یدالله شیرمردی مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران، اظهار داشت: به محض اعلام عید سعید فطر توسط ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری نماز عید در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می‌شود.

وی تصریح کرد: برنامه روز عید فطر رأس ساعت 7 با تلاوت قرآن و مدیحه‌سرایی آغاز می‌شود و نماز عید سعید فطر رأس ساعت 8 صبح به امامت ولی امر مسلمین جهان آیت‌الله خامنه‌ای اقامه خواهد شد.

شیرمردی از تهیه نقشه‌ای در شهرداری تهران به منظور مشخص کردن مکان‌های رفاهی، پارکینگ‌ها و سایر مکان‌ها برای تسهیل تردد نمازگزاران خبر داد و گفت: نقش نماز عید سعید فطر بسیار اساسی است و یکی از بزرگترین نمازهای عید سعید فطر جهان اسلام در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می شود که نشانه پیوند ناگسستنی امام و امت است.

مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر از تشکیل 15 کمیته برای تسهیل جابه‌جایی و اسکان نمازگزاران خبر داد و گفت: باتوجه به تشکیل کمیته حمل و نقل و ترافیک، متروی تهران از ساعت 4 صبح آماده است و 2500 دستگاه اتوبوس و 550 دستگاه ون و هزاران پلیس راهور در این زمینه فعال هستند.

شیرمردی با بیان اینکه تمامی درهای مصلی از اذان صبح به روی مردم باز است، یادآور شد: ایستگاه‌های صلواتی، کمیته درمان و بهداشت و امداد و نجات که نمازگزاران را به صورت رایگان بیمه می‌کند و کمیته انتظامات و اجرائیات که در آن سه هزار نفر کار هدایت مردم را انجام می‌دهند برای روز عید فعال خواهند بود.

مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت مصلی و کمیته روحانیون گفت: کمیته رسانه‌های دیداری و نوشتاری و مجازی علاوه بر کار اطلاع‌رسانی کار فرهنگ‌سازی را نیز انجام می‌دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دو ایستگاه مترو در جنوب و شمال مصلی فعال است و همچنین اتوبوس‌هایی که از شب قبل از عید در میادین و مساجد اصلی هستند بعد از نماز صبح حرکت خواهند کرد، از نمازگزاران می‌خواهیم که اوایل صبح به سمت مصلی حرکت کنند.


منبع : فارس

 

  

مطالب مرتبط با : نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب برگزار می گردد
دیدگاه شما در مورد : نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب برگزار می گردد

نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب برگزار می گردد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر