صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خبر داد

موج دوم سفرهای تابستانه به مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: موج دوم سفرهای تابستانه بعد از عید سعید فطر به مازندران آغاز می‌شود.

کد خبر : 26957

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 10:59


موج دوم سفرهای تابستانه به مازندران

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا اظهار کرد: مقصد اصلی مردم برای گذراندن تعطیلات، استان‌های شمالی کشور است، مردم بیشتر ترجیح می‌دهند ایام خود را در جنگل و دریا و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی  این دیار سپری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از ادارات‌کل استان‌ها در مسیرهای پرتردد خواسته‌ایم تا با نظارت گسترده و تمام‌وقت، خدمات مناسب اسکان و اقامت را در اختیار مسافران قرار دهند و بیشترین همکاری را با دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شهرداری‌ها داشته باشند، همچنین با نظارت بر عملکرد و فعالیت‌های مجتمع‌های بین‌راهی، خدمات مطلوبی را به مسافران و گردشگران ارائه کنند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم خداجوی ایران اسلامی، در آستانه پایان ماه مبارک رمضان و نزدیکی حلول ماه شوال و عید سعید فطر در اطلاعیه‌ای با ارائه‌ توصیه‌هایی درباره‌ چگونگی انجام بهتر سفرهای تابستانه، توصیه کرد؛ مسافران و گردشگران قبل از انتخاب مقصد از کیفیت خدمات و میزان ظرفیت اقامت‌گاه‌ها و مسیرهای دسترسی، اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنند.

در اطلاعیه‌ شماره یک این ستاد آمده است: «با توجه به تعطیلات چندروزه عید سعید فطر، به هم‌وطنان عزیز توصیه می‌شود زمان رفت و برگشت خود را به‌گونه‌ای مدیریت کنند تا با ترافیک‌های ایام اوج سفر مواجه نشوند و در صورت امکان سفر رفت خود را قبل از شروع تعطیلات و یا سفر بازگشت خود را به روزهای بعد از تعطیلات موکول کنند.

به مسافران، گردشگران و زائران گرامی توصیه می‌شود ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک‌های احتمالی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری به‌عمل آورده و از توقف‌های غیرضروری در حاشیه جاده‌ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می‌شود خودداری کنند.

همچنین توصیه می‌شود قبل از سفر برای کسب اطلاعات گردشگری و یا اعلام شکایات از خدمات سفر با شماره تلفن 09629 و برای کسب اطلاعات راه‌ها و وضعیت تردد در مسیر سفر با شماره 141 و برای آگاهی از وضعیت آب و هوای شهر مقصد و مسیر سفر با شماره 134 تماس بگیرند و برای سفر پیش‌رو برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

ضمنا در این اطلاعیه، ستاد مرکزی از کلیه سازمان‌ها، نهادها و موسسات دولتی و بخش خصوصی و گروه‌های مردمی که در موضوع ارائه خدمات سفر مسئولیت‌های مختلفی را برعهده دارند خواست تا ضمن آماده‌باش کامل در ارائه خدمات، نسبت به اطلاع‌رسانی و راهنمایی مسافران و زائران اقدام لازم را معمول داشته و با استقرار در اماکن و مبادی محل ازدحام هموطنان نسبت به ارائه خدمات لازم اقدام کنند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : موج دوم سفرهای تابستانه به مازندران

موج دوم سفرهای تابستانه به مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر