صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل بهزیستی مازندران:

ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار با بهزیستی نیست، گفت: بهزیستی به کودکان خیابانی خدمات می‌دهد و شاید در بین آنها تعدادی از کودکان کار هم باشند.

کد خبر : 26953

تاریخ انتشار : 20/04/1394 - 11:09


ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

به گزارش خط امید بهشهر، سیدسعید آرام در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار با بهزیستی

سیدسعید آرام در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار با بهزیستی نیست، اظهار کرد: بهزیستی به کودکان خیابانی خدمات می‌دهد و شاید در بین آنها تعدادی کودکان کار نیز باشد.

وی افزود: کودکان خیابانی کسانی هستند که به‌صورت دائم یا موقت فاقد سرپناه و زندگی هستند و از حمایت خانواده برخوردار نیستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر به کودکان خیابانی به سه شکل خدمات ارائه می‌شود، گفت: گروه اول کودکانی هستند که از سوی اورژانس اجتماعی شناسایی شده و از طریق مشاوره به خانواده‌ها خدمات ارائه می‌شود.

این مسئول دومین گروه را کودکان نیازمند به نگهداری کوتاه‌مدت اعلام و خاطرنشان کرد: این کودکان، 21 روز در مرکز ساماندهی کودکان خیابانی نگهداری می‌شوند.

آرام اضافه کرد: برای حل مشکل، در این مدت بررسی‌های لازم انجام و با خانواده‌ها ارتباط برقرار می‌شود تا مشکل حل شود.

وی با بیان اینکه گروه سوم کسانی هستند که نیازمند مداخلات و حمایت طولانی‌مدت هستند، بیان کرد: کودکان در این مراکز تا مدت یک سال نگهداری می‌شوند و بعد از آن به خانواده‌ برمی‌گردند و یا به مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست سپرده می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: در سال 93 توانستیم 70 کودک خیابانی را در سطح استان ساماندهی کنیم و خدمات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهیم.

توزیع 12 هزار سبد کالایی به همت خیرین

آرام همچنین از توزیع 12 هزار سبد کالایی با هزینه خیرین در ابتدای ماه رمضان در بین گروه هدف در سطح استان خبر داد و گفت: خیرین نیک‌اندیش استان، علاوه بر آن، 8 میلیارد و 500 میلیون تومان در طول ماه، خدمات مختلف به گروه هدف ما ارائه کردند.

وی در پایان با اشاره به وجود 77 مرکز کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز در مازندران، گفت: عملا هیچ‌گونه مرکز کمپ ترک اعتیاد بدون مجوز نداریم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

ساماندهی کودکان کار به عهده بهزیستی نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر