صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آموزش های فنی و حرفه ای،مسیر اشتغال زایی 400 روستایی بهشهر را هموار کرد

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر گفت : ارائه آموزش های فنی و حرفه ای ، مسیر اشتغال زایی حدود 400 روستایی بهشهر را از سال گذشته تاکنون هموار کرد .

کد خبر : 26837

تاریخ انتشار : 18/04/1394 - 10:21


آموزش های فنی و حرفه ای،مسیر اشتغال زایی 400 روستایی بهشهر را هموار کرد

به گزارش خط امید بهشهر، علی مهدی پور اظهار کرد : سال گذشته 310 روستایی و از ابتدای امسال تاکنون حدود 90 روستایی ، آموزش های لازم در رشته های مورد علاقه خود را فرا گرفتند تا از این طریق این آموزش ها ، شغل جدیدی برای خود ایجاد کنند . 

وی بیان کرد : این آموزش ها عموما در رشته های خیاطی ، سرویس نگهداری خودرو، سری دوزی حرفه ای ، جوشکاری ، چهل تکه دوزی ، توک دوزی ، پرورش قارچ دکمه ای، پرورش گیاهان دارویی و چند رشته دیگر به زنان و مردان روستاهای بهشهر ارائه شد . 

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر افزود : آموزش های فنی و مهارتی در تثبیت و تشویق روستائیان به ماندن در روستا و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان نقش سازنده ای دارد .

مهدی پور بیکاری و نداشتن شغل را از عوامل مؤثر در مهاجرت روستائیان به شهرها دانست و بر لزوم تداوم این گونه آموزش ها به روستاییان تاکید کرد .

وی گفت : آموزش روستایی با هدف اثر بخشی و تأثیر گذاری بیشتر آموش های مهارتی و کمک به توسعه اقتصادی ، عدالت آموزشی در مناطق روستائی، توانمند سازی زنان روستا ، افزایش درآمد و کاهش هزینه های خانوار و در نهایت ماندگاری نیروهای بومی در روستاها انجام می پذیرد .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : آموزش های فنی و حرفه ای،مسیر اشتغال زایی 400 روستایی بهشهر را هموار کرد

آموزش های فنی و حرفه ای،مسیر اشتغال زایی 400 روستایی بهشهر را هموار کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر