صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

رکود بازار املاک و مسکن در ماه رمضان و کاهش قیمت زمین در مازندران

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاورین املاک مرکز مازندران گفت: تقارن ماه مبارک رمضان و آغاز مسافرت‌های تابستانه سبب رکود بازار املاک و مسکن شده است.

کد خبر : 26833

تاریخ انتشار : 18/04/1394 - 10:10


رکود بازار املاک و مسکن در ماه رمضان و کاهش قیمت زمین در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، محمودرضا فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار مازنداصناف، اظهار کرد: تقارن ماه مبارک رمضان و آغاز مسافرت‌های تابستانه سبب رکود بازار املاک و مسکن شده است.

وی افزود: شرایط بازار بعد از عید نیز رکود داشته است و املاکی‌ها در انتظار رونق بازار نشسته‌اند.

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاورین املاک مرکز مازندران شرایط فعلی بازار را عاملی موثر در کاهش قیمت‌ها عنوان کرد و ادامه داد: با شرایط موجود ما شاهد کاهش نرخ‌ها هستیم چرا که مردم به جهت پاسخگویی به اقساط بانک مجبور هستند زمین و املاک خود را با نرخ پایین‍تری به فروش برسانند.

فتحی درباره وضعیت ارزش ملکی ساری به‌عنوان مرکز استان، خاطرنشان کرد: وضعیت ارزش ملکی ساری از دو حیث مرکزیت استان و کلان شهری به مراتب نسبت به شهرهای هم‌جوار دارای ارزش و قیمت بالاتری است اما نسبت به شهرهای غرب استان به لحاظ توریستی بودن آن مناطق و طبیعتاً سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی در ساخت و ساز، دارای ارزش پایین‌تری است.

وی درباره کمترین و بیشترین قیمت زمین مسکونی در ساری بیان کرد: اگر ساری را به چهار نقطه تقسیم کنیم، زمین‌های مسکونی جنوب ساری نظیر مناطق دخانیات و راهبند با قیمت نهایتاً بین 800 هزار تا یک‌میلیون تومان کمترین و زمین‌های مسکونی شمال ساری نظیر مناطقی چون بلوار خزر تا دانشگاه روزبهان با شرایط ساختمان‌های تک واحدی و ویلایی با نرخ نهایتا 3.5 میلیون تومان گران‌ترین مناطق ساری محسوب می‌شوند.

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاورین املاک مرکز مازندران در پایان به خریداران زمین در استان‌های شمالی هشدار داد و گفت: خریداران اگر قصد خرید زمین در مناطق شمالی و حاشیه زمین‌های کشاورزی، باغات و نوار ساحلی را دارند حتما باید با نظارت و استعلام از دهیاری‌ها، جهاد کشاورزی و ادارات مسکن و شهرسازی اقدام به خرید کنند تا از تغییر کاربری این زمین‌ها اطمینان حاصل کنند در غیر این صورت قطعاً از سوی مراجع ذیربط با مالکان آنها برخورد و دستور تخریب آن نیز صادر می‌شود که این امر موجب ضرر و زیان خریداران می‌شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : رکود بازار املاک و مسکن در ماه رمضان و کاهش قیمت زمین در مازندران

رکود بازار املاک و مسکن در ماه رمضان و کاهش قیمت زمین در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر