صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران:

انرژی دانشجو و استاد در مسیر بیهوده هدر نرود

سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران گفت: وقتی دانشگاه وارد مسائل حاشیه و سیاسی می‌شود انرژی دانشجو و استاد در مسیر بیهوده‌ای هدر می‌رود.

کد خبر : 26760

تاریخ انتشار : 15/04/1394 - 12:29


انرژی دانشجو و استاد در مسیر بیهوده هدر نرود

به گزارش خط امید بهشهر، اسدالله دیوسالار در گفت‌‌وگو با خبرنگار بلاغ، دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با دانشگاهیان را بسیار مهم و تعیین‎کننده دانست و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بارها رهنمودهایی درباره توسعه علمی و اجتماعی کشور داشته‌اند و در این جلسه هم خط مشی مناسبی را ترسیم فرمودند.

وی با بیان اینکه بودجه پژوهش دانشگاه بسیار ناچیز است، افزود: همت دانشگاهیان و اساتید ما در این وضع و نبود حمایت لازم، ستودنی است، رهبر معظم انقلاب هم تاکید بسیاری بر افزایش بودجه تحقیقاتی دانشگاه داشتند.

سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران رسالت اصلی دانشگاه‌ها را تولید علم دانست و خاطرنشان کرد: محیط دانشگاه باید خارج از حاشیه‌سازی و سیاه‌نمایی باشد تا امکانات و توان مالی و علمی آن صرف توسعه و پژوهش شود.

دیوسالار ادامه داد: سیستم جذب اساتید، دانشجو و مدیریت دانشگاه پیام نور باید الگویی باشد برای سایر دانشگاه‌ها تا دانشجو ما از جریان توسعه علم منحرف نشود.

وی با بیان اینکه سیستم بومی‌گزینی و آموزش یکپارچه دانشگاه پیام نور نقطه قوتی است، بیان کرد: سیستم آمورشی دانشگاه سبب شد تا کمترین انحراف از درس و توسعه علمی را چه در اساتید و چه در دانشجو پیام نور داشته باشد تا آنجا که موفق به كسب رتبه دوم آسيا و رتبه ششم جهان در ميان دانشگاه‌های باز و از راه دور و كسب رتبه برتر فرهنگی دانشگاه‌های ايران شد.

سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه اساتید و هیئت علمی دانشگاه پیام نور به‌واسطه عبور از فیلترهای متعدد و گزینش شدن، گفت: وقتی دانشگاه وارد مسائل حاشیه و سیاسی می‌شود انرژی دانشجو و استاد در مسیر بیهوده‌ای هدر می‌رود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : انرژی دانشجو و استاد در مسیر بیهوده هدر نرود

انرژی دانشجو و استاد در مسیر بیهوده هدر نرود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر