صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
لیگ جهانی والیبال 2015؛

پیروزی قاطع ایران مقابل روسیه/پیروزی نزدیک لهستان برابر آمریکا/ ایران از صعود به فینال بازماند +جدول

دیدار تیمهای لهستان و امریکا که تاثیر زیادی در صعود ایران داشت با برتری لهستان پایان یافت تا تیم ملی والیبال ایران علی رغم شایستگی از صعود به جمع 6 تیم برتر باز بماند.

کد خبر : 26601

تاریخ انتشار : 13/04/1394 - 09:08


پیروزی قاطع ایران مقابل روسیه/پیروزی نزدیک لهستان برابر آمریکا/ ایران از صعود به فینال بازماند +جدول

به گزارش خط امید بهشهر، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود برابر روسیه در هفته هشتم رقابتهای لیگ جهانی پیروز شد.

تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه از ساعت 21 روز جمعه در چارچوب هفته هشتم رقابتهای لیگ جهانی در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی به مصاف هم رفتند که در پایان تیم کشورمان برابر قهرمان المپیک لندن 3 بر صفر برنده شد تا ششمین پیروزی خود را در جدول گروه B ثبت کند. تیم ایران در این دیدار به ترتیب با امتیازات 25 بر 21، 25 بر 21 و 25 بر 21 از سد رقیب خود گذشت.

هر دو تیم به پیروزی در این دیدار نیاز داشتند. روسیه نمی‌خواست به دسته دوم لیگ جهانی سقوط کند و به دنبال پیروزی بر ایران بود. ایران هم برای حفظ شانس صعود خود به مرحله نهایی مسابقات باید در دو بازی مقابل روسیه به پیروزی می‌رسید.
روسیه در شرایطی بحرانی پا به تهران گذاشت. ورنوکوف سرمربی این تیم بعد از 10 باخت متوالی در لیگ جهانی استعفا داد. کریمکین دستیارش جای او را روی نیمکت گرفت. آن ها در این مسابقه میخایل‌اف مشهور را به دلیل بیماری در اختیار نداشتند. در عوض موزرسکی ستاره سال های اخیر والیبال جهان را بار دیگر به خدمت گرفته بودند.

سالن والیبال آزادی تهران از 2 ساعت قبل از مسابقه پر از تماشاگر شده بود. تماشاگران بعد از ورود تیم ملی والیبال به سالن و هنگام گرم کردن به شدت تیم ملی را تشویق کردند.

تیم ملی والیبال ایران با لباس سفید مقابل آبی پوشان روسیه به میدان رفت.

شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، میرسعید معروف، سیدمحمد موسوی، عادلا غلامی، مجتبی مرزاجانپور و مهدی مرندی ترکیب تیم ایران را در شروع دیدار تشکیل می دادند. در روسیه هم موزرسکی، ولویچ، سیوژلف، ساوین، کولودینسکی، اسمولیار و اوبموچف به میدان رفتند.

ست نخست: 25-21 ایران

هیچ یک از دو تیم دوست نداشتند در این دیدار بازنده باشند. هر دو تیم کار را محکم آغاز کردند. روسیه به کمک اسپک‌های خوب ساوین در چند امتیاز ابتدایی پیش افتاد اما این برتری زیاد دوام نداشت. بازی هماهنگ تیم ملی والیبال با نمایش خیره کننده از میرزاجانپور و دفاع جانانه سید محمدموسوی ایران را پیش انداخت. روسیه در این مسابقه از سرویس‌های ریسکی بهره می‌برد و همین موضوع آمار اشتباه‌های این تیم را افزایش می‌داد. ایران با اختلاف چهار امتیاز پیش افتاده بود. بر خلاف انتظارها موزرسکی از پست سرعتی به پشت خط رفته بود و با قامت بلندش به خوبی اسپک می‌زد. بازی خوب سیوژیلف اختلاف امتیازها را کاهش داد.

وقتی اختلاف برتری ایران به عدد یک رسید کواچ وقت استراحت گرفت. عادل غلامی مثل همیشه یکی از موثرترین مهره‌های تیم ایران بود. شاگردان کواچ روی سرعت و توپ‌های کوتاه خیلی بهتر از حریف بودند. در این ست بالاخره امیر غفور پس از چهار بازی به میدان رفت. مهدوی هم به میدان رفت تا دو تعویض تیم ایران کامل شود. مجتبی میرزاجانپور با پروازهای طلایی‌اش همچنان موفق ترین مهاجم تیم ایران بود. ملی‌پوشان ایران با اختلاف 2 امتیاز برتری به پایان ست نخست نزدیک می شدند. تیم ملی والیبال ایران ست نخست بازی را 25 بر 21 به سود خود تمام کرد.

ست دوم : 25 - 21 ایران

در آغاز ست دوم مسابقه هم برتری از آن تیم ایران بود. روسیه تقریبا با همین ترکیب بازیکنان قهرمان المپیک شده بود اما حالا در شرایط بحرانی نمی‌توانست پایاپای ایران پیش برود. آنها خیلی زود 3 امتیاز عقب افتادند. این برتری امتیاز حاشیه امنی را برای بازیکنان ایران پدید می‌آورد. شهرام محمودی به خوبی با استفاده از دفاع روی تور حریف امتیاز می‌ساخت. ایران در توپ گیری بسیار بهتر از حریف کار می کرد. عادل غلامی و محمود موسوی در پست سرعتی کاملا بر دفاع روی تور روسیه چیره شده بودند. در مقابل ساوین سعی داشت تا از کارهای ترکیبی بیشترین بهره را ببرد. دریافت‌های صحیح و پاس‌های بی‌نقص معروف اجازه نمی‌داد تا دفاع روسیه کارایی لازم را داشته باشد.

شهرام محمودی ستاره تیم ایران در این مسابقه بود. کریمکین سرمربی روس‌ها حرفی برای گفتن نداشت. اسپک‌های موزرسکی به راحتی دریافت می‌شد. در ست دوم نیز روسیه حرفی برای گفتن نداشت. ملی پوشان ایران با امتیاز 25 بر 21 ست دوم بازی را هم بردند.

ست سوم: 25- 21 ایران

روسیه هر چه در توان داشت برای برتری در آغاز ست سوم گذاشت. ولویچ و موزرسکی تلاش زیادی می‌کردند تا با دفاع موثر مانع از عبور اسپک‌های تیم ایران شوند. در مقابل سرعتی‌های باهوش ایران هم بارها آنها جارا می‌گذاشتند. موزرسکی با تمام توان اسپک می‌زد اما در انتهای زمین تیم ایران توسط عبادی پور دریافت می‌شد. دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند. شهرام محمودی یکی از بهترین شب‌هایش را پشت سر می‌گذاشت. او از تمامی پاس‌های معروف امتیاز می‌ساخت. تماشاگران حاضر در سالن به پایکوبی مشغول بودند. بر خلاف بازی‌های قبل گوینده مدام از آن ها نمی‌خواست که با ایجاد سر و صدا برای حریف مشکل ساز شوند. ایران به تدریج در ست سوم هم برتری خود را بر حریف تحمیل می‌کرد. روسیه با اختلاف 3 امتیاز وقت استراحت فنی دوم در این ست را واگذار کرد.

بازیکنان ایران در این مسابقه یک نمایش خوب و منطقی و بی‌نقص ارائه دادند. عادل غلامی مثل همیشه یکی از بهترین‌های ایران بود که بدون نوسان بازی کرد و در مقابل آسمان خراش های روسیه پرواز های تماشایی داشت. دنیس بیریکوف هم برای روس‌ها به میدان رفت. اگرچه او خوب سرویس می‌زد اما نمی‌توانست روسیه را به بازی برگرداند. تیم ملی والیبال ایران با اقتدار ست سوم مسابقه را هم با امتیاز 25 بر 21 به سود خود تمام کرد.

شاگردان کواچ با این برد 18 امتیازی شدند و همچنان در رده سوم جدول گروه B باقی ماندند. در صورتی که آمریکا در بازی برابر لهستان در خانه حریف به بردی 3 امتیازی دست یابد ایران همچنان از شانس صعود به مرحله نهایی برخوردار خواهد بود در غیر اینصورت بازی دوم ایران و رسیه تشریفاتی برگزار می‌شود.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 21 روز شنبه دومین بازی خود برابر روسیه را در هفته هشتم لیگ جهانی در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌کند تا بدین ترتیب پرونده بازی‌های ایران در دور گروهی لیگ جهانی 2015 بسته شود.

حال اگر لهستان در دو دیدار خود مقابل آمریکا امتیازی نگیرد و هیچ ستی را نبرد و ایران بازی دوم خود برابر روسیه را هم با نتیجه 3-0 یا 3-1 ببرد، ایران به فینال صعود خواهد کرد. البته اگر لهستان یک ست راببرد ایران باید حتما بازی دوم خود را هم 3-0 برنده شود.

اما......

اولین دیدار دو تیم ملی لهستان و آمریکا در شهر کراکوف برگزار شد و تیم ملی لهستان که برای صعود به یک امتیاز نیاز داشت موفق شد صدرنشین گروه B را با نتیجه نزدیک 3-2 شکست دهد.

تیم آمریکا در ست های اول و سوم با نتیجه 25-19 و 25-21 به برتری رسید اما لهستان ست های دوم و چهارم و پنجم را 25-22 و 25-20 و 15-12 به سود خود پایان داد تا با این 2 امتیاز صعود خود را حتمی کند.

با این نتیجه تیم‌های آمریکا و لهستان هر کدام با 8 پیروزی صعودشان به مرحله نهایی را قطعی کردند و تیم ملی کشورمان که تنها 6 برد و یک بازی باقی‌مانده دارد رسماً از صعود باز ماند.

لهستان 3 - آمریکا 2 

ست اول: لهستان 19 - 25 آمریکا 

ست دوم: لهستان 25 - 22 آمریکا  

ست سوم: لهستان 21 - 25 آمریکا  

ست چهارم: لهستان 25 - 20 آمریکا

ست پنجم:  لهستان 15 - 12 آمریکا  

از گروه A هم تیمهای برزیل، ایتالیا و صربستان به فینال راه یافته اند و برترین تیم سطح 2 نیز به فینال راه خواهد یافت. فینال این دوره در برزیل برگزار خواهد شد.

جدول رده بندی گروه B
 
  تيم امتياز مسابقات جزئيات نتايج ست پوئن
بازی برد باخت 3
0
3
1
3
2
2
3
1
3
0
3
برده باخته معدل برده باخته معدل
1 آمریکا 24 11 8 3 2 5 1 1   2 26 16 1.625 974 903 1.079
2 لهستان 22 11 8 3 1 3 4 2 1   29 20 1.450 1090 1041 1.047
3 ایران 18 11 6 5 4 1 1 1 4   24 18 1.333 944 927 1.018
4 روسیه 2 11 0 11       2 4 5 8 33 0.242 852 989 0.861
 

 


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : پیروزی قاطع ایران مقابل روسیه/پیروزی نزدیک لهستان برابر آمریکا/ ایران از صعود به فینال بازماند +جدول

پیروزی قاطع ایران مقابل روسیه/پیروزی نزدیک لهستان برابر آمریکا/ ایران از صعود به فینال بازماند +جدول

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر