صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

دیدار سفیر آفریقای جنوبی از بندر اقتصادی امیرآباد

سفیر آفریقای جنوبی در بازدید از بندر امیرآباد: مازندران در دریانوردی توانمند است.

کد خبر : 2653

تاریخ انتشار : 20/06/1392 - 01:30


دیدار سفیر آفریقای جنوبی از بندر اقتصادی امیرآباد

به گزارش خط امید بهشهر _ وایت هد سفیر کشور آفریقای جنوبی در راستای سیاست‌های اقتصادی دو کشور ایران و آفریقا ظهر امروز از امکانات و توانمندی‌های بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بازدید و در زمینه همکاری‌های بین دو کشور با مقیمی نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه و سید علی نعیمی مدیر بنادر امیرآباد دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر آفریقای جنوبی در ایران با اشاره به بنادر کشور متبوع خود و نگاه بلندمدت و مثبت مسئولان این کشور به ارتباطات تجاری و اقتصادی با ایران گفت: یکی از وظایفم در سفر به استان‌های مختلف ایران بررسی توانمندی‌های مختلف استان‌ها است که می‌تواند در بهبود و متعالی ساختن ارتباطات تجاری بین دو کشور مفید باشد.

وایت هد مازندران را از لحاظ تولید، کشاورزی، صنایع مختلف و بنادر و دریانوردی بسیار توانمند دانست.

سیدعلی نعیمی مدیر بنادر اقتصادی امیرآباد بهشهر با تقدیر از حضور مدیران اتاق بازرگانی مازندران، دبیر اول و دبیر دوم سفیر آفریقای جنوبی، مزایای بنادر امیرآباد و معرفی امکانات بزرگ‌ترین بندر حاشیه دریای خزر را تشریح کرد.

احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت بسیار بالای بندر امیرآباد، مراودات اقتصادی بیش از پیش بین دو کشور ایران و آفریقای جنوبی را یکی از فرصت‌های بالقوه در این منطقه دانست.

وی گفت: بندر امیرآباد نقطه استرات‍ژیک استان مازندران به شمار می‌رود و از موقعیت حساسی در زمینه حمل و نقل دریایی سود می‌برد که به جا است از ظرفیت‌های ایجاد شده در آن کمال بهره‌برداری صورت گیرد.

مقیمی با اشاره به نقش پررنگ بنادر امیرآباد بهشهر در صادرات و واردات و ترانزینت ادامه داد: مدیران استانی همت همه جانبه‌ای برای حمایت از بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به کار گرفتند که نتایج آن در میزان عملکرد بندر کاملا مشهود و مشخص است.

وی اظهار امیدواری کرد: روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور ایران و آفریقای روند رو به رشد داشته باشد که منافع این امر برای هر دو کشور قابل توجه خواهد بود.

سفیر آفریقای جنوبی از امکانات و تجهیزات بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بازدید میدانی داشت.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : دیدار سفیر آفریقای جنوبی از بندر اقتصادی امیرآباد

دیدار سفیر آفریقای جنوبی از بندر اقتصادی امیرآباد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر