صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون عمرانی استانداری مازندران:

در سال زارعی جاری، مازندران با کمبود 10 میلیون مترمکعب آب مواجه است

مازندران یک استان کشاورزی است و باید برای توسعه این امر گام برداشت اما متاسفانه با چالش کمبود آب روبه‌رو هستیم.

کد خبر : 26405

تاریخ انتشار : 09/04/1394 - 19:23


در سال زارعی جاری، مازندران با کمبود 10 میلیون مترمکعب آب مواجه است

به گزارش خط امید بهشهر، علی نبیان که در جلسه ستاد بحران شهرستان میاندورود سخن می‌گفت، با اشاره به آمار و ارقام موجود در خصوص آب پشت سدها و مدیریت منابع آبی در این خصوص اظهار داشت:در حال حاضر 10 میلیون متر معکب آب کم داریم که می‌توان آن را مدیریت کرد.

وی افزود: در بحث حفر چاه در مسیر کانال های آبرسانی و یا در اراضی کشاورزی بحث های کارشناسی مطرح شده است که در نهایت با موافقت حفر این چاه‌ها، می توان 70 تا 80 لیتر آب بر ثانبه وارد مدار کرد.

معاون عمرانی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه در هر صورت نیاز است تا آب به صورت هجومی در دو یا سه مرحله وارد شبکه شده تا اراضی پایین دست از استرس خشکی خارج شوند، اضافه کرد: باید بحث بیمه کشاورزی را جدی گرفت، چرا که اراضی کشاورزی هر کجا که بیمه بوده است خسارت دریافت کرده و اندکی از مشکلات کشاورزان مرتفع شده است و جایی هم که محصولات بیمه نبودند، دست کشاورزان خالی مانده است.

این مسئول با بیان اینکه کمبود آب در مازندران با کسی شوخی ندارد، گفت: مردم در مازندران با آب زندگی می کنند و معیشت مردم به آن وابسته است، لذا باید تمام تلاش خود را در مدیریت منابع و امکانات به کار گرفت.

نبیان همچنین در پایان گفت: اگر هزینه ها در کشور مدیریت شود می توان انتظار داشت که بتوانیم پروژهای نیمه کاره را به اتمام برسانیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : در سال زارعی جاری، مازندران با کمبود 10 میلیون مترمکعب آب مواجه است

در سال زارعی جاری، مازندران با کمبود 10 میلیون مترمکعب آب مواجه است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر