صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئيس فنی و حرفه‌ای بهشهر:

80 زندانی در بهشهر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دریافت کردند

رئيس فنی و حرفه‌ای بهشهر گفت: در سه ماهه نخست سال جاري تعداد80 نفر مددجو در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای مستقر در زندان باز خليل شهر آموزشهاي مهارتی را فرا گرفته‌اند.

کد خبر : 26081

تاریخ انتشار : 04/04/1394 - 11:37


80 زندانی در بهشهر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دریافت کردند

علی مهدی پور در گفتگو با خبرنگار خط امید گفت: به منظور توانمند‌سازی و بستر سازی لازم با هدف بازگشت سالم مددجویان به جامعه در 3 ماهه نخست سال جاری بیش از 15 هزار و 300 نفر- ساعت، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کارگاه‌های مهارت آموزی مستقر در زندان خليل‌شهر ارائه شد.

 

وی افزود: در راستای استفاده بهینه از زمان و همچنین فراگیری مهارت‌های مطلوب توسط زندانیان بهشهر، در حرفه‌های تعمير آبگرمكن ديواری ، سيم كشی ساختمان، تعمير لوازم گاز سوز و رشته چادر شب باف آموزش‌های مهارتی به متقاضيان داده شد.

 

رئيس فنی و حرفه‌ای بهشهر بیان کرد: با توجه به اینکه ریشه بسیاری از جرایم در بیکاری، فقر و عدم مهارت‌های شغلی است لذا توانمندسازی زندانیان در زمینه فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال آنان پس از آزادی، بسیار حائز اهمیت است.

 

عضو كارگروه اشتغال بهشهرگفت: آموزش در زندان‌ها علاوه بر نقش سازنده و تقویت روحیه خودباوری موجب تضمین اشتغال و تامین معاش آینده مددجویان و همچنین بازگشت موثر آنان به جامعه می‌شود.

 

علي مهدي پور تصريح كرد: در سال 93 ، 190 نفر  زندانی به ميزان 30 هزار و 100 نفرساعت آموزش‌های مورد نیاز را پشت سرگذاشتند که این آموزش‌ها در سال 94 تاکنون برای 80 نفر با 15 هزار و 300 نفر- ساعت رسیده است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای به زندانیان از سال 1371 در کشور در دستور کار قرار گرفت و تاکنون تاثیر بسزایی در کاهش برگشت مددجویان به زندان‌ها داشته و بستر مناسبی برای اشتغال آن‌ها و بازگشت به زندگی سالم فراهم کرده است. 

  

دیدگاه شما در مورد : 80 زندانی در بهشهر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دریافت کردند

80 زندانی در بهشهر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دریافت کردند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر