صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مازندران؛ استان اول چاقی در کشور

رئیس اداره ورزش و جوانان ساری گفت: در مازندران از هر 69 زن فقط یک نفر و از هر 30 مرد یک نفر به ورزش ‌می‌پردازند.

کد خبر : 26068

تاریخ انتشار : 04/04/1394 - 11:06


مازندران؛ استان اول چاقی در کشور

به گزارش خط امید بهشهر، حسین دلیری در نشست شورای ورزش همگانی ساری، اظهار کرد: 80 درصد مردم جامعه از نعمت ورزش بی‌بهره‌اند.

وی یکی از اهداف مهم ورزش همگانی را سلامت جامعه دانست و افزود: در راستای توسعه و ترویج ورزش در بطن زندگی باید همه مسئولان تلاش داشته باشند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ساری عدم شناخت و آگاهی کامل از فواید ورزش را دلیل مهم بر نپرداختن به این امر دانست و بیان کرد: در مازندران از هر 69 زن فقط یک نفر و از هر 30 مرد یک نفر به ورزش ‌می‌پردازند.

این مسئول آمار فقر حرکتی در کشور را بالای 45 درصد اعلام کرد و ادامه داد: میزان چاقی مردم مازندران 26 درصد در کشور اعلام شده که این استان رتبه نخست را در بین دیگر استان‌ها دارد.

دلیری با تقدیر از شهردار و اعضای شورای شهر ساری در راستای ترویج و اجرای ورزش همگانی، خاطرنشان کرد: با ایجاد زیربناها و زیرساخت‌های ورزش همگانی در سطح شهر، پارک ملل و ایجاد ایستگاه‌های ورزشی صبحگاهی و شامگاهی جمعیت زیادی از شهروندان اشتیاق به ورزش پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه ورزش همگانی به همت و تلاش همگانی نیازمند دارد، گفت: در سه ماه نخست امسال 11 مراسم پیاده‌روی خانوادگی برگزار شد که 6 مورد در سطح روستاها و پنج مورد در شهر ساری اجرا شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران؛ استان اول چاقی در کشور

مازندران؛ استان اول چاقی در کشور

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر