صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ایجاد منطقه آزاد بندر امیر آباد کشوری بررسی می‌شود

فرماندار بهشهر گفت؛ تبدیل منطقه ویژه بندر امیر آباد به منطقه آزاد نیاز به بحث کارشناسی در سطح کشور دارد و قرار است این پیشنهاد در سفر رییس جمهور به منطقه مطرح شود و این کار در تخصص ما نیست.

کد خبر : 26029

تاریخ انتشار : 04/04/1394 - 10:05


ایجاد منطقه آزاد بندر امیر آباد کشوری بررسی می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، فرماندار این شهرستان عصر امروز در جلسه  کارگروه اشتغال که  امروز در بندر امیر آباد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت  بندر امیرآباد، این مکان از منظر اقتصادی برای سرمایه‌گذاری به  صرفه و مطمئن است.

محمدتقی نورزاد گفت: زیر ساخت‌های لازم، ارتباط با کشورهای مجاور خزر، جاذبه سرمایه‌گذاری را از مزیت‌های این بندر برای سرمایه‌گذاری دانست.

وی افزود: بندر امیر آباد با استفاده از مدیریت و برنامه ریزی درست همواره در شرایط تحریم و تهدید توانسته است توسعه‌ای مثبت داشته باشد وامروزه می‌توان با توجه به این ظرفیت‌ها، دغدغه اشتغال جوانان منطقه را برطرف کرد.

محمدتقی نورزاد گفت:در واقع نتیجه این بررسی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، به نفع اقتصاد منطقه و بررسی‌ها تمام می‌شود و همان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به پالایشگاه که نیاز منطقه است، افزود: سودآوری پالایش نفت خام  بسیار زیاد است و علاوه بر سود آوری می‌تواند برای شهرستان اشتغال‌زایی کند اما با توجه به نداشتن آمایش سرزمینی روند کارهای اداری آن طولانی می‌شود.

فرماندار بهشهر تصریح کرد: ما در منطقه پروژه‌های بزرگی داریم که برای اجرایی کردن آنها ،به زمان و جذب سرمایه‌گذار نیازداریم.

نورزاد گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، مجوز پروژه تله‌کابین در مدت زمانی 3 ماه و نیم گرفته شد اگرچه مدت نرمال برای دریافت این مجوز ، 18 ماه است.

مدیر منطقه ویژه امیر آباد بهشهر در این جلسه با اشاره  به پروژه‌های در حال ساخت گفت: این پروژه‌ها ظرفیت قابل توجهی در اشتغال‌زایی منطقه دارد، اگرچه همچنان باید توانایی‌های این بندر را ارتقا داد .

علی خدمتگزار گفت :15 مجوز برای توسعه بندر گرفتیم که اقدامات لازم برای انها باید اجرا شود.

وی افزود: بنگاه اقتصادی دارای توانمندی‌های زیادی است و در این دنیای رقابتی ، باید توانمندی‌های  این بندر را افزایش دهیم.

مدیر منطقه ویژه امیر آباد بهشهر ادامه داد: در بندر، کارگروه اشتغال ایجاد شد تا در بخش‌های مختلف، سازماندهی و  موضوع اشتغال  برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید بررسی شود.


منبع : ایلنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : ایجاد منطقه آزاد بندر امیر آباد کشوری بررسی می‌شود

ایجاد منطقه آزاد بندر امیر آباد کشوری بررسی می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر