صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر خبر داد:

خسارت 464 میلیونی آتش بر محصولات گندم و جو بهشهر

آتش سوزی در اراضی گندم و جو بخش یانه سر بهشهر 464 میلیون ریال خسارت وارد کرد.

کد خبر : 25976

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 18:40


خسارت 464 میلیونی آتش بر محصولات گندم و جو بهشهر

خلیل حقیقی در گفتگو با خبرنگار خط امید اظهار داشت: بر اثر آتش سوزی چند روز گذشته در مزارع گندم و جو روستاهای گرنام و پجیم بخش یانسر هزارجریب بهشهر، حدود 41  تن از محصولات آماده برداشت، طعمه حریق و مبلغ 464 میلیون ريال خسارت وارد شد.

 

 

وی به مشکلات کم آبی در حوزه کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: 550 هکتار از زمین‌های کشاورزی مناطق یکه توت، یعقوب لنگه و نمک‌چال را به دلیل جنس ماسه‌ای خاک که نگهداری آب آن کم است، تحت استرس داریم یعنی اگر به همین شکل ادامه داشته باشد این محصولات از بین می روند.  

 

سرپرست جهاد کشاورزی بهشهر با تاکید بر اینکه کشوارزان از کشت دوم خودداری کنند افزود: عمده کشاورزانی که کشت دوم انجام می‌دهند به خاطر کمبود میزان آبی که در اختیار دارند دچار مشکل می‌شوند چراکه بیش از سطح آب موجود، اراضی خود را زیر کشت می برند.

 

حقیقی با بیان اینکه بسیاری از کشاورزان خزانه شالی خود را انجام داده‌اند، اما برای شروع کشت آب ندارند تصریح کرد: کشاورزان، جهت مدیریت آب موجود باید مرزهای شالیزاری خود را ایزوله کنند تا از حدر رفت آب جلوگیری شود و همچنین از آبیاری متناوب خودداری کرده و زمانی که آب فروکش کرده دوباره آبیاری کنند.

 

وی در پایان گفت: برداشت گندم در دشت ماینکاله به پایان رسیده است اما در منطقه کوهستانی برداشت هنوز  به پایان نرسیده، که کشاورزان باید هوشیار باشند و آمادگی کامل برای مقابله با آتش سوزی احتمالی را داشته باشند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : خسارت 464 میلیونی آتش بر محصولات گندم و جو بهشهر

خسارت 464 میلیونی آتش بر محصولات گندم و جو بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر