صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سندی علیه سوریه نداریم اما ذائقه‌مان سوریه را متهم می کند!

دنیس مک‌دوناف، رییس دفتر کاخ سفید گفته است که ادعاهای واشنگتن بر مبنای«آزمون افکار عمومی» است و هیچ سندیت موثقی ندارد. وی افزوده است که «مسئله قانون و متطقی بر آن حکمفرما نیست. این ذائقه افکار عمومی امریکا است که می‌گوید بشار اسد مسئول این حملات است.»

کد خبر : 2580

تاریخ انتشار : 18/06/1392 - 19:53


سندی علیه سوریه نداریم اما ذائقه‌مان سوریه را متهم می کند!

به گزارش خط امید بهشهر _ یکی از مقامات دولت باراک اوباما، رییس جمهور امریکا بر فقدان «شواهد انکارناپذیر و بدون تشکیک» برای ادعاهای خود مبنی بر این که دولت سوریه در ماه گذشته از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است تائید کرده است.


 کاخ سفید دولت سوریه را متهم کرده که دمشق در حمله با سلاح‌های شیمیایی روز ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) در نزدیکی دمشق دست داشته است.

بشار اسد، رییس جمهور سوریه روز یکشنبه (۱۷ شهریور) در گفت‌وگو با شبکه خبری امریکایی CBS ادعاها مبنی بر دست داشتن دولت دمشق در حملات شیمیایی مرگبار در ماه آگوست را رد کرده است.

این در حالی است که واشنگتن تا کنون هیچ گونه مستنداتی را برای ادعاهای خود ارائه نکرده است؛ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته است که اطلاعات ارائه شده به مسکو «سیاه مشق‌هایی» است که «هیچ حقیقتی را به دنبال ندارد.»

و اکنون، دنیس مک‌دوناف، رییس دفتر کاخ سفید گفته است که ادعاهای واشنگتن بر مبنای«آزمون افکار عمومی» است و هیچ سندیت موثقی ندارد.

وی افزوده است که «مسئله قانون و متطقی بر آن حکمفرما نیست. این ذائقه افکار عمومی امریکا است که می‌گوید بشار اسد مسئول این حملات است.»

در پی شکست اوباما برای هم‌سویی رهبران دیگر کشورها در اجلاس گروه ۲۰ در روسیه با هدف تهاجم نظامی علیه سوریه، جان کری، وزیر امور خارجه امریکا هم اکنون در اروپا به سر می‌برد تا حمایت کشورهای اروپایی را برای حمله به سوریه جلب کند.

در روز جمعه (۱۵ شهریور) در نشست خبری روز پایانی اجلاس گروه ۲۰ در سنت پترزبورگ، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه گفته بود که این کشور با حمایت تسلیحاتی و کمک‌های بشردوستانه در برابر هر گونه تهاجم نظامی خارجی به سوریه از دولت دمشق حمایت خواهد کرد.

در عین حال، نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که مخالفت‌ها با طرح واشنگتن برای تهاجم نظامی علیه سوریه در میان اذهان عمومی امریکا بسیار شدت گرفته است.

منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : سندی علیه سوریه نداریم اما ذائقه‌مان سوریه را متهم می کند!

سندی علیه سوریه نداریم اما ذائقه‌مان سوریه را متهم می کند!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر