صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
جلسه بحران آب در بهشهر تشکیل شد؛

فرماندار: آب مورد نیاز بهشهر ۴۵۰ لیتر در ثانیه است/ آب ورودی از نکا، پاسخگوی نیاز بهشهر نیست

فرماندار گفت: آب شرب مورد نیاز بهشهر ۴۵۰ لیتر در ثانیه است که در تامین آب شرب شهرستان با کمبود مواجه هستیم و آب چاه‌های نکا هم پاسخگوی نیاز بهشهر نیست.

کد خبر : 25755

تاریخ انتشار : 31/03/1394 - 17:16


فرماندار: آب مورد نیاز بهشهر ۴۵۰ لیتر در ثانیه است/ آب ورودی از نکا، پاسخگوی نیاز بهشهر نیست

به گزارش خبرنگار خط امید، محمد تقی نورزاد در جلسه بحران آب شهرستان بهشهر که با حضور مسئولین ادارات و ارگان‌ها در فرمانداری بهشهر برگزار شد اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته به دلیل بارش کم و افزایش دمای هوا وضعیت نا مناسبی داریم که باعث بروز مشکلاتی در بخش‌های مختلف از جمله آب شرب مردم شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه در تامین آب شرب شهرستان با کمبود مواجه هستیم گفت: میزان آب شرب مورد خلیل‌شهر ۳۵ لیتر در ثانیه است که این مقدار آب در این منطقه وجود دارد که می‌توانیم با تخصیص اعتبار، آب را به منزل شهروندان برسانیم، اما در رستمکلا ۱۲۰ لیتر در ثانیه آب شرب نیاز داریم که فقط ۷۰ لیتر تامین می شود.

 

فرماندار بهشهر با بیان اینکه آب شرب مورد نیاز بهشهر ۴۵۰ لیتر در ثانیه است تصریح کرد : ۲۸۰ لیتر در ثانیه آب از نکا تامین می شود که بخشی از این آب در روستاها و مراکز بین راه مصرف شده و پاسخگوی نیاز بهشهر نیست و مشکل آب شرب بهشهر را بر طرف نمی کند که باید به هر طریق ممکن، آب مصرفی بهشهر تامین شود.

 

نورزاد با اشاره به اینکه در حال حاضر منطقه خنکجام و پلنگ‌خیل با کمبود آب مواجه است و با تانکر آبرسانی می شود افزود: الویت نخست ما باید تامین آب شرب منطقه باشد باید بیشتر دقت کنیم تا با مدیریت امکانات موجود، هشیاری کامل و صبر و تحمل، در صدد برطرف این مشکل باشیم.

 

در بخش آب مورد نیاز کشاورزی نیز با مشکل روبرو هستیم، ۸۵ درصد از محصول مرکبات از درخت ریخته است که فقط بخشی از این باغات بیمه هستند باید راهکارهای مناسب برای این مشکل اندیشیده شود.

 

علی مهدوی نیز در سخنانی با بیان اینکه 10 حلقه چاه در بهشهرمورد استفاده قرار می گیرد گفت: نکا و بهشهر به حالت مجتمع آبرسانی هستند که در مواقع کمبود آب در نکا مقداری از آب بهشهر به این شهرستان فرستاده می شود.

 

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان بهشهر افزود: به دلیل گرمای زیاد و کاهش باران 15 درصد دبی آب چاه‌های نکا کاهش یافته که این مقدار، به اندازه حجم آب دو حلقه چاه است، اما همزمان 50درصد مصرف آب افزایش پیدا کرده است.

  

  

دیدگاه شما در مورد : فرماندار: آب مورد نیاز بهشهر ۴۵۰ لیتر در ثانیه است/ آب ورودی از نکا، پاسخگوی نیاز بهشهر نیست

فرماندار: آب مورد نیاز بهشهر ۴۵۰ لیتر در ثانیه است/ آب ورودی از نکا، پاسخگوی نیاز بهشهر نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر