صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رئیس‌جمهور

طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبودیافته تصویب شد

جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به‌ریاست رئیس‌جمهور تشکیل و چند طرح پیشنهادی از جمله طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته تصویب شد.

کد خبر : 25743

تاریخ انتشار : 31/03/1394 - 18:54


طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبودیافته تصویب شد

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به‌ریاست رئیس جمهور تشکیل و چند طرح پیشنهادی از جمله طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته تصویب شد.
رئیس‌جمهور در این جلسه، با تأکید بر اینکه معتادان، اعضایی از جامعه هستند که گرفتار شده‌اند، گفت: برای نجات افرادی که گرفتار معضل اعتیاد شده‌اند، باید همه نهادهای مرتبط، تلاش‌های خود را متمرکز کنند.
روحانی مشارکت گسترده‌تر سازمان‌های مردم‌نهاد را در بخش پیشگیری و درمان معتادان ضروری دانست و اظهار داشت: جمع‌آوری معتادان، درمان و صیانت آنها پس از طی دوره درمان، امور مهمی هستند که باید به‌تدریج و با انجام مراقبت‌های لازم، به گروه‌های مردم‌نهاد واگذار شود.
وی همچنین به موضوع کنترل مرزها و فداکاری و مجاهدت‌های نیروهای نظامی و انتظامی برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و گفت: با فداکاری نیروهای مردمی و انتظامی، از انتقال گسترده مواد مخدر به‌سمت غرب و به‌ویژه اروپا از طریق ایران تا حد امکان جلوگیری شده اما آنها و سایر کشورها نیز باید درک کنند که مشکل مواد مخدر فقط مربوط به ایران نیست و در این عرصه باید مسئولیت‌های خود را بپذیرند و انجام دهند.
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر "باید آسیب‌ها و خطرات اجتماعی را دسته‌بندی کنیم و در مرحله بعدی، همه دست به دست هم، توان خود را برای مبارزه با این آسیب‌ها متمرکز کنیم" گفت: یکی از نکاتی که در این فرایند باید مورد توجه قرار گیرد درک بیشتر نسل جوان از خطرات این‌گونه مواد است. باید راه تفریح و نشاط سالم جوانان بیش از پیش هموار شود.
در این جلسه ابتدا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، ضمن ارائه گزارش از عملکرد این ستاد و ارزیابی چالش‌های پیش رو، پیشنهاداتی را مطرح کرد.
طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته، طرح پوشش بیمه پایه برای درمان معتادان و در اولویت قرار گرفتن 4 استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و آذربایجان غربی در طرح جامع صیانت از جمله پیشنهاداتی بود که مورد تصویب قرار گرفت.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبودیافته تصویب شد

طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبودیافته تصویب شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر