صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

توسعه بی رویه باغات یکی از مشکلات کشاورزی بهشهر در زمین های دشتی است

رییس اداره جهاد کشاورزی بهشهر گفت : توسعه بی رویه باغات و کاهش محسوس سطح زیر کشت محصولات استراتژیک ، یکی از مشکلات کشاورزی بهشهر در زمین های دشتی است .

کد خبر : 25693

تاریخ انتشار : 31/03/1394 - 17:13


توسعه بی رویه باغات یکی از مشکلات کشاورزی بهشهر در زمین های دشتی است

به گزارش خط امید بهشهر، خلیل حقیقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : کاهش کشت محصولاتی مانند گندم ، جو و دانه های روغنی ، متناقض با الگوی اقتصاد مقاومتی است اما متاسفانه در حال حاضر قانونی برای جلوگیری از این تغییر الگوی کشت وجود ندارد.

وی بیان کرد : در سال های اخیر، کشاورزان بهشهری در مزارع و زمین های دشتی به کاشت انواع درختان روی آوردند که اگر این شرایط ادامه یابد، شاهد کاهش نقش شهرستان در تولید محصولات استراتژیک خواهیم بود . 

رییس اداره جهاد کشاورزی بهشهر افزود : در حال حاضر ، بهشهر دارای رتبه اول در سطح زیر کشت و تولید گندم ، جو و دانه های روغنی در مازندران است که شیوع باغداری در زمین های دشت می تواند منجر به نزول رتبه این شهرستان در استان شود . 

حقیقی ادامه داد : بر خلاف زمین های دشت ، توصیه کارشناسان جهاد کشاورزی به زمین داران مناطق کوهستانی،تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت ایجاد باغ های گوناگون است . 

وی گفت : کشت گندم و جو در زمین های شیب دار و شخم و شیار این زمین ها موجب سست شدن زمین ها شده و بهترین توصیه برای جلوگیری از بروز این مشکل، کاشت انواع درختان به خصوص درختان سیاه ریشه است . 

رییس اداره جهاد کشاورزی بهشهر به مشکل کمبود آب در شهرستان اشاره کرد و گفت : با وجود بروز این مشکل، بهره برداری قریب الوقوع از سد گلورد می تواند منجر به حل دائمی این مشکل و رونق اقتصادی بسیار زیاد در بخش کشاورزی شهرستان شود .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : توسعه بی رویه باغات یکی از مشکلات کشاورزی بهشهر در زمین های دشتی است

توسعه بی رویه باغات یکی از مشکلات کشاورزی بهشهر در زمین های دشتی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر