صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام جمعه بهشهر:

مردم در مصرف آب کنترل داشته باشند / با منکر باید با قاطعیت مقابله کرد

امام جمعه بهشهر گفت: در فصل گرما مردم باید در مصرف آب کنترل داشته و بهینه مصرف کنند، در حال حاضر فقط با رعایت درست مصرف آب، می‌توان از بروز بحران خشکسالی جلوگیری کرد.

کد خبر : 25651

تاریخ انتشار : 29/03/1394 - 18:20


مردم در مصرف آب کنترل داشته باشند / با منکر باید با قاطعیت مقابله کرد

به گزارش خبرنگار خط امید، حجت الاسلام سیدعربعلی جباری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بهشهر اظهار داشت: فرق ماه مبارک رمضان با دیگر ماه‌ها در این است که خوبی‌ها و نیکی‌ها در این ماه مورد قبول حق تعالی است اما اگر از کسی خطا و لغزش سرزد خداوند مورد مغفرت و آمرزش خود قرار می دهد.

وی افزود: انسان، با اسلام ناب، به حد متعالی خود می‌رسد و شرط آن به توصیه اسلام، کنترل زبان است که در اهمیت همین نکته نیز امیرالمومنین می فرماید همه گرفتاری‌های انسان از زبان اواست.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه ملت بزرگ ایران یاور مظلومان است و هیچگاه یمن، فلسطین، عراق را تنها نمی گذارد گفت: پیامی که 175 شهید غواص برای ما و جوانان ما داشتند این بود که ما با دست بسته شهید شهدیم تا عزت شما را حفظ کنیم و شما امروز باید با دستان باز این عزت را حفط کنید.

سید عربعلی جباری در بخش دیگر خطبه‌های خود با اشاره به اینکه با مشکل کم آبی مواجه هستیم تاکید کرد: در فصل گرما مردم باید در مصرف آب کنترل داشته و بهینه مصرف کنند، در حال حاضر فقط  با رعایت درست مصرف آب، می‌توان از بروز بحران خشکسالی جلوگیری کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه همه باید امر به معروف کنند گفت: باید با قاطعیت با منکر مقابله کرد و از سرزنش دیگران نترسید، نباید بگذاریم کوچکترین توهین به حریم الهی و ماه خدا شود و همچنین یک نهضت قرآنی برپا کنیم.

 

خطیب نماز جمعه بهشهر ادامه داد: معنا ندارد با وجود فرهنگ ناب اسلامی انسان به دنبال فرهنگ غرب برود، فرهنگی که در حال افول و سقوط است، یک روزی خواهد رسید که غرب نیز مانند شوروی متلاشی خواهد شد.

حجت الاسلام جباری در پایان تاکید کرد: روحانیت باید به تهذیب اخلاق بپرازند و صداقت، امانت، غیبت و... را برای مردم تشریح کنند، مردم را به مهر و محبت دعوت کنند و میان امت و امامت ارتباط و پیوند ایجاد کنند تا در برابر سیستم‌های سیاسی و نظام شیطانی بتوانیم پاسخگو باشیم.

  

  

دیدگاه شما در مورد : مردم در مصرف آب کنترل داشته باشند / با منکر باید با قاطعیت مقابله کرد

مردم در مصرف آب کنترل داشته باشند / با منکر باید با قاطعیت مقابله کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر